KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Wiadomości > Banki

ELEKTRONICZNY DOSTĘP DO KSIĄG WIECZYSTYCH

 
Oceń temat
Linki sponsorowane


stare 07-19-2010, 20:44   #1
M.W.
 Ministerstwo Sprawiedliwości w połowie czerwca 2010 roku uruchomiło elektroniczną przeglądarkę ksiąg wieczystych. Zdawać by się mogło, że to ułatwi kilka formalności w bankach w związku z kredytem hipotecznym, ale jeszcze nie wszystkie banki korzystają z takiej możliwości.

Obecnie istnieje możliwość przeglądania aktualnej treści Ksiąg Wieczystych po podaniu jej numeru. Jednak samo przeglądanie nie oznacza uzyskania odpisu drogą elektroniczną. Aby taki dokument otrzymać należy nadal udać się do sądu.

Niektóre banki w Polsce już zareagowały na taką dogodność i na etapie składania wniosku kredytowego nie ma obowiązku przedstawienia odpisu z księgi. Tak jest w BOŚ Banku i BPS. Jeśli dana księga znajduje się w
Centralnej Bazie Danych Ksiąg Wieczystych (istnieje wersja elektroniczna) to klient starający się o kredyt na początkowym jego etapie przynajmniej tę formalność ma z głowy. Faktyczny odpis dostarcza się w momencie zawierania umowy kredytowej.

Większość banków nadal koniecznie dostarczenie jest odpisu z KW na etapie składania wniosku. A co jeśli kredytu mimo wszystko się nie otrzyma? Wnioskodawca poniesie koszta w wysokości odpisu zwykłego jest to 30 zł, odpis zupełny kosztuje 60 zł.

Miejmy nadzieję, że coraz więcej banków będzie korzystać z tej możliwości, gdyż będzie to niewątpliwa oszczędność czasu i pieniędzy, szczególnie dla tych, których wnioski zostały przez bank odrzucone. Oraz dla tych, którzy po złożeniu wniosku rozmyślili się w kwestii podpisania umowy kredytowej.


M.W. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 07-26-2010, 11:22   #2
Wera_nika
Z jednej strony nieco ułatwili, a z drugiej jak zawsze zapomnieli o możliwości uzyskania odpisu drogą elektroniczną. Cóż, takie rzeczy tylko w Polsce są możliwe.
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-15-2010, 19:32   #3
jabłonka
Gdyby jeszcze kazdy sąd dawał taka mozliość to juz byłoby super.
jabłonka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
gdzie najtaniej dostanę kredyt hipoteczny


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Elektroniczny portfel - nowy system płatności A.G. 4 09-25-2012 09:37
Wyciąg elektroniczny w Lukas Banku – ratuje jeże M.W. 1 05-20-2010 10:11