KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Wiadomości > Banki

SANTANDER ZWOLNI PRACOWNIKÓW BZ WBK?

 
Oceń temat
Linki sponsorowane


stare 09-18-2010, 23:20   #1
A.G.
 Po przejęciu Banku Zachodniego WBK przez hiszpański Santander należy spodziewać się sporych cięć oraz zwolnień. Santander już zapowiedział spore oszczędności. Z pewnością zostanie ograniczony lokalny zarząd. Niewykluczone jest również, że Santander, BZ WBK oraz AIG Bank Polska połączą siły.

Zmiany w BZ WBK...

Specjaliści są zdania, że hiszpański Santander funkcjonuje w Polsce już od pewnego czasu, dlatego też należy się spodziewać, że zmiany te zostaną szybko przeprowadzone i bank ponownie zacznie szybko działać. Kupiony od Irlandczyków bank czeka wiele zmian. Niewykluczone są zwolnienia pracowników.

Najważniejsza będzie centrala...

Najmocniejszą stroną Hiszpanów są kredyty konsumenckie oraz samochodowe. Dlatego też należy się spodziewać, że polityka Banku Zachodniego w tym zakresie również ulegnie zmianie.

Hiszpania planują wprowadzenie drastycznych oszczędności. Ograniczeniu ulegnie również rola lokalnego zarządu. Wszystkie decyzje mają zapadać w centrali. Wszystkie kluczowe decyzję, oraz zarządzanie systemem komputerowym jak również decyzje o nowych zakupach będą zapadały w centralnej siedzibie banku.

Integracja BZ WBK z AIG Bank Polska?

Santander działa w Polsce od kilku lat. W zeszłym roku Hiszpanie zakupili AIG Bank Polska. Dlatego też bankowcy spodziewają się integracji tych trzech instytucji. Na połączeniu banków niestety najbardziej może stracić Bank Zachodni WBK.


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 09-19-2010, 21:14   #2
jabłonka
Zwykle ak jest , ze fuzje różnych instytucji wiążą się ze zwolnieniami.
jabłonka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-24-2010, 17:26   #3
Wrocławianka
Szkoda tylko żeby ich pozwalniali. Ja bardzo sobie chwalę BZ WBK. Sam bank jak i obsługa jest naprawdę super. Mam u nich konto i kredyt na dom. Jestem naprawdę zadowolona. Trochę się jednak obawiam tego przejęcia przez Hiszpanów. Mówi się, że niby się nie zmieni. Ale jak pamiętam w przypadku innych banków oferty kredytowe po przejęciu też się pozmieniały.Poza tym lubiłam sam wygląd BZ WBK a Santander w ogóle mi jakoś nie podchodzi. Moi znajomi mieli kredyt na samochód w tym banku i klneli strasznie na ten bank. Pewnie to zależy od klienta, ale jakoś nie przekonuje mnie ten Santander.
Wrocławianka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-30-2012, 11:43   #4
Karinka
no włąśnie tak to już jest , że jeśli ktoś przejmuje kogoś innego to robi to także po to żeby zbić koszty i obsłużyć oba podmioty tym czym aktualnie dysponuje. Logiczne jest, że każde przejęcie będzie się wiązało z redukcją etatów podmiotu przejmowanego
Karinka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
co oferuje klientom bank zachodni wbk


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Dofinansowanie szkoleń pracowników zet 1 06-06-2014 11:24
Zwolnienia grupowe pracowników w Eurobanku M.W. 4 05-30-2012 11:09
"Kredyt Balonowy" – kredyt na samochód w Santander Consumer Bank M.W. 3 05-17-2012 10:07