KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Wiadomości > Banki

PRANIE BRUDNYCH PIENIĘDZY W INTERNECIE

 
Oceń temat
Linki sponsorowane


stare 10-22-2010, 12:45   #1
M.W.
 Nie od dziś zdajemy sobie sprawę jak niebezpieczny może być Internet. Okazuje się, że zupełnie nieświadomie możemy pomagać przestępcom w tzw. praniu brudnych pieniędzy. Bandyci są sprytni, bo wymyślają coraz nowsze techniki oszustw, w które mogą wciągać nas – „szaraków”.
Warto więc wiedzieć, że należy ze szczególną ostrożnością odbierać swoją pocztę e-mail. Ostatnimi czasy pojawiły się tzw. konta „muły”. Na czym polega cały proceder?

Na pocztę elektroniczną przestępcy wysyłają oferty pracy. Wyglądają one nadzwyczaj wiarygodnie, dlatego otrzymując takiego maila powinniśmy dwukrotnie zwiększyć swoją czujność. W rzeczywistości mail taki początkuje proces prania brudnych pieniędzy. Mail z taką ofertą pracy zazwyczaj nie wzbudza wątpliwości ponieważ „pochodzi” od znanej powszechnie instytucji finansowej. Oferta polega na współpracy w charakterze „financial manager” czy też „local representation”.

Jeśli zaakceptujemy otrzymaną formę współpracy to co miesiąc na nasze konto będą spływać pieniądze z banków zagranicznych. Zadaniem takiego pracownika jest następnie wypłacenie gotówki w oddziale swojego banku u doradcy lub w bankomacie. Kolejną opcją jest przelew pieniędzy na kolejne konto za pośrednictwem wskazanych, specjalistycznych firm.

Uwaga internauci!


Bezwzględnie należy pamiętać o odpowiedzialności jaka grozi tym osobom, które w ten czy inny sposób współpracują z oszustami i tym samym przyczyniają się do prania brudnych pieniędzy. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest powiadomienie policji o otrzymanym e-mailu oraz bank, do którego należymy. Maila lepiej zachować, aczkolwiek nie odpowiadać na niego i w żadnym wypadku nie podejmować proponowanej współpracy.

WAŻNE:

Pamiętaj, że instytucje finansowe, które oferują swoje usługi przez Internet nie wysyłają pocztą elektroniczną wiadomości, w których znajdywać się będzie prośba o podanie jakichkolwiek poufnych danych. Nie odpowiadaj na maile z prośbą o podanie danych osobowych czy loginów i haseł do konta.


M.W. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 10-24-2010, 16:07   #2
jabłonka
Kolejna próba oszustwa, powstaje coraz więcej spsobów oszukania przez internet, trzeba mieć na baczności.
jabłonka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-03-2010, 15:47   #3
mmmaria
Co za ludzie. Czego to człowiek nie wymyśli, żeby tylko nachapać się pieniędzmi. Jednak powiedzcie mi, czy ci ludzie którzy są tzw. pośrednikami co wypłacają pieniądze mają z tego jakiś zysk? Bo chyba proceder nie byłby tak groźny gdyby nie to, że uda się na nim zarobić. Każdy chce jakoś zyskać i nie patrzy na prawo niestety. Później wychodzą takie sprawy i mamy takie państwo jakie mamy. Z drugiej jednak strony, państwo samo niewiele robi, żeby pomóc obywatelom. Dlatego też Polacy od zawsze byli nauczeni radzić sobie nawet w najgorszych warunkach.
mmmaria jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-29-2014, 10:45   #4
Ivette
Jedna ze znanych firm pozyczkowych domaga się podania nru karty płatniczej banku w którym mamy konto. Bardzo mi się to nie podobało więc podziękowałam za pożyczkę i zażądałam usunięcia danych. Coś mi tu śmierdzi
Ivette jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
po czym poznać oszusta finansowego


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Inwestowanie pieniędzy w złoto zet 32 05-17-2018 17:02
Reklama w Internecie i jej skuteczność A.G. 3 09-14-2017 12:24
Zarabianie w internecie gk77 4 07-11-2014 12:23
Banki będą potrzebowały pieniędzy? Wera_nika 1 10-11-2010 07:46
Wyłudzenie pieniędzy M.W. 1 05-19-2010 08:17