KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Wiadomości > Banki

BANK MILLENNIUM - MA PROBLEMY Z GOOGLE

 
Ocena: Ocena wątku: 5 głosów, 4.00 średnia.
Linki sponsorowane


stare 05-15-2012, 09:56   #1
PrzyjemniaczekZapewne od dziś wielu klientów Banku Millenium się zdziwi jak nie będą mogli go znaleźć. Dlaczego ?

Większość ludzi nie tylko w Polsce, ale i na świecie do surfowania po internecie używa wyszukiwarki Google. Dzisiaj właśnie ta wspaniała wyszukiwarka doszła do wniosku, że nie będzie pokazywać w swoich wynikach tej instytucji.

Może nie dostali kredytu od nich ? Bank zbankrutował ? Obsługa była niemiła ? Strona internetowa jest brzydka ? NIE !! Po prostu kierując się swoim planem biznesowym postanowili wykluczyć ten bank z internetu. Tak, tak z internetu, bo mało kto trafi do niego wpisując dość trudną nazwę.

Jak oceniacie takie działania ? Czy są zgodne z prawem ?

Jeśli monopolista internetowy dla swojego zysku manipuluje ręcznie w wynikach wyszukiwania skazując poważne instytucje na straty, to czy można to tolerować ?

Jeśli jesteś klientem i tu trafiłeś w poszukiwaniu swojego banku, to

Jak znaleźć Millennium Bank ?

wpisz po prostu w PRZEGLĄDARCE adres : bankmillennium.pl


Przyjemniaczek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 05-15-2012, 10:05   #2
Karinka
ale jestem w szoku !!! ja ogólnie ostatnio coraz częściej jestem niezadowolona z tego co znajduje w google bo wyskakują mi jakieś kretyńskie linki do for na których są jakieś śmieciowe teksty, z których nic nie wynika. nie wiem czy google ma jakieś problemy i czy to oznacza, że kończy się ich czas bo sobie nie radzą? tylko nie bardzo widzę co miało by być na ich miejsce.
Karinka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-16-2012, 14:59   #3
wroclove
Naprawdę wielka strata........myślę, że adres strony internetowej tego banku nie kryje w sobie jakiejś niespotykanej nazwy własnej i innych słów. Takie posunięcie może jednak przynieść wiele zysku dla osób wykorzystujących błędne wpisywanie adresu. Osoby takie specjalnie zakładają domeny na podstawie popularnych adresów z błędna nazwą-z błędną nazwą najczęściej wpisywaną przez Internautów. Tym sposobem, niektóre osoby zarabiają na przekierowywaniu użytkowników Internetu na strony i oczywiście na klikaniu w reklamy.
wroclove jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-18-2012, 15:58   #4
Wyrobnik
Wykorzystanie podobnych domen do zarabiania na reklamach to mały pikuś. Gorzej jak ktoś zrobi stronę identyczną jak Bank Millennium i będzie wykradał najpierw hasła do logowania a później pieniądze z kont.
Teraz bardzo łatwo udawać oryginalną stronę jak nie można prawdziwej znaleźć w wyszukiwarce.
Wyrobnik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-22-2012, 11:42   #5
zet
Ciekawe spostrzeżenie Wyrobnika. Dzisiaj podrobienie strony od strony graficznej to moment dla zawodowców. Można też znaleźć adres bardzo podobnie wyglądający na pierwszy rzut oka. Google naprawdę ostro namieszało ostatnio i zastanawiam się czy przypadkiem nie jest to wynikiem nie radzenia sobie z zalewającym internet pozycjonerskim spamem.
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-24-2012, 13:56   #6
Sebek1980
Wyrobnik ma rację. Takie poczynania ze strony google to pożywka dla przestępców zajmujących się phishingiem. Mam jednak nadzieję, że w najbliższym czasie ten cyrk się wreszcie zakończy i będzie można spokojnie używać wyszukiwarki, bez obawy że znajdziemy tam tylko to, czego nie zamierzamy znaleźć.
Sebek1980 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-25-2012, 15:09   #7
wroclove
Przeczytałem ostatnio ciekawy artykuł na temat wyszukiwarki google. Tekst mówił o tym za co google wyrzuca z wyników wyszukiwania. Na czarnej liście jest wiele chwytów związanych z pozycjonowaniem stron internetowych. Z wyszukiwarki można wylecieć między innymi za stosowanie:

- niezgodnych systemów wymiany linków
-cloakingu(prezentowanie wyszukiwarce specjalnie przygotowanej strony do pozycjonowania-uboższej w content)
- nadmiernych komentarzy w kodzie dokumentu
- znaczników marquee oraz noscript
wroclove jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-28-2012, 09:38   #8
Karinka
Ja widzę już , że nie tylko Millennium Bank wyleciał z wyszukiwarki, ale też na przykład takich moloch z innej branży - Play Się porobiło naprawdę syfiaście w googlu i trzeba będzie chyba szukać innej wyszukiwarki bo wczoraj szukałam jak skonfigurować internet Play w laptopie i przez google nie było szans trafić na stronę playa z taką informacją.
Karinka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-28-2012, 09:46   #9
Jurek K.
Google przez takie zamieszanie traci na wiarygodności. Wystarczy, że potrwa to jakiś czas, przez co wiele osób natnie się na coś, czego nie będą tak naprawdę wyszukiwać, a zostaną oszukani przez kogoś, kto ten zamęt wykorzysta.

Szukając banku Millenium trafię na jakąś fałszywą stronę i mogę stać się ofiarą przestępstwa, stracić pieniądze i nerwy, a winnego pewnie nie znajdę. Google oczywiście uzna, że to nie z ich winy... Ehh...

Coraz bardziej zastanawiam się, czy za chwilę pałeczki pierwszeństwa nie przejmie np. Bing. A może era wyszukiwarek już się zakończyła, a przyszłość należy do mediów społecznościowych?
Jurek K. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
co dobrego oferuje klientom bank millennium


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat: