KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Wiadomości > Banki

WYCIĄG Z KONTA - ŹRÓDŁEM INFORMACJI DLA BANKÓW

 
Oceń temat


stare 03-31-2010, 23:32   #1
M.W.
 Wyciąg z rachunku stał się popularnym źródłem informacji na temat danego klienta. Kilka banków wymaga, aby składając wniosek kredytowy o mieszkanie przedstawić taki dokument. Nie wszyscy klienci zdają sobie sprawę, jak istotne informacje niesie ze sobą wyciąg. Wyciąg taki bowiem daje ogólny obraz właściciela konta, przede wszystkim to, w jaki sposób zarządza swoim dochodem. Każdy, nawet najmniejszy wpływ, czy wypływ z konta zostawia po sobie ślad, a zdolny analityk kredytowy wychwyci informacje, zarówno te pozytywne, jak i negatywne. Tak więc banki proszą o szczegółowe wyciągi z kont, tzn. wymagają opisu i daty transakcji, salda, przyznanych limitów itp.

Warto więc wstępnie samemu przejrzeć własną historię konta i przeanalizować jakie elementy mogą rzutować na podjęcie decyzji przez bank. Niestety ryzyko odrzucenia wniosku wciąż jest duże. Obecnie wnioski kredytowe poddawane dokładnej analizie są odrzucane w 20-30%. Jeszcze kilka lat temu ten sam wniosek nie budziłby przeciwwskazań.

Z pewnością nie warto jest manipulować informacjami dotyczącymi dochodu i zarządzania finansami oraz posiadanymi zobowiązaniami. Nawet jeśli bank nas o coś nie prosi, dobry analityk finansowy wykryje kłamstwo – a właśnie ono może zaważyć na decyzji banku. Co gorsza sprawa może skończyć się postępowaniem karnym , gdyż można zostać posądzonym o próbę wyłudzenia kredytu.

Transakcje i informacje, które są szczególnie interesujące dla banku znajdują się poniżej:

Linie kredytowe

Limity na kartach kredytowych i w koncie osobistym często znacznie obniżają zdolność kredytową, gdyż brany pod uwagę jest przyznany limit, a nie tylko wykorzystana część.

Spłata zobowiązań


Wyciąg z rachunku na pewno poinformuje o posiadanych kredytach i o terminowości ich spłat. Wystarczy, że na wyciągu systematycznie będzie pojawiać się podobna kwota z odpowiednim tytułem. Analityk będzie rozważał także inne kwoty, np. zobowiązań wynikających z alimentów lub innych stałych płatności.

Wynagrodzenie


Pensje zazwyczaj przelewane są na konto osobiste. Z wyciągu więc w prosty sposób wynikać będzie, jaką kwotę netto otrzymuje wnioskodawca co miesiąc. Sprawdzi też, czy wypłata wpływa regularnie i czy od pensji nie są potrącane jakieś zobowiązania zakładowe.

Zajęcia komornicze

Z pewnością wyciąg z konta będzie posiadał informację o posiadanym zajęciu komorniczym, co może zdyskwalifikować wnioskodawcę starającego się o kredyt.

Inne informacje


Z historii rachunku łatwo można wyczytać także inne informacje, np. te o posiadanym samochodzie, co również we wniosku o kredyt hipoteczny jest się pytanym. Jeśli korzysta się z karty płatniczej i aktywnie jej używa, to wyciąg z konta może pokazać transakcje, których dokonujemy na stacjach paliw.


M.W. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-31-2012, 17:06   #2
Karinka
Dokładnie Polak cwaniak powypisuje co tylko chce na wniosku kredytowym, a raczej nie powpisuje tam tego czego nie chce, a bank sobie na spokojnie przejrzy jego wyciągi i zweryfikuje oświadczenie klienta
Karinka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare Dzisiaj
Kredyciak.pl


Linki sponsorowane

Komentarz

Tagi
gdzie szybko pożyczę pieniądze pod zastaw


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Jak ominąć Biuro Informacji Kredytowej? zet 9 11-07-2012 14:15
Wyciąg elektroniczny w Lukas Banku – ratuje jeże M.W. 1 05-20-2010 10:11