KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Wiadomości > Banki

FAKTORING- NOWA OFERTA BANKU OCHRONY ŚRODOWISKA

 
Oceń temat


stare 04-11-2010, 20:54   #1
A.G.
 Bank Ochrony Środowiska wprowadził usługi factoringowe. Nowy cel banku to zdobyć w przeciągu 3 najbliższych lat jak najwięcej klientów i uplasować się na 5 pozycji najlepszych firm factoringowych.

Niecałe sześć miesięcy zajęło bankowi wdrożenie systemu informatycznego zintegrowanego z systemem operacyjnym banku. Jak poinformowała dyrektor Departamentu Factoringu BOŚ system działa bez zarzutów.

Bank chce zachęcić do skorzystania z nowej oferty szczególnie dotychczasowych klientów. Oferta skierowana jest zarówno do klientów BOŚ, którzy jeszcze nie mieli okazji z niej skorzystać jak również nowych klientów. Bank Ochrony Środowiska będzie się specjalizował w obsłudze przede wszystkim małych i średnich firm.

Jak na razie nikt nie chce mówić o planowanych szacunkowych obrotach fakturami na najbliższe lata. Do końca tego roku bank zamierza skupić ponad 200 tysięcy faktur.

Małgorzata Szymańska poinformowała, że bank zamierza być piaty graczem na rynku factoringowym pod względem obrotów.
Factoring obecnie stanowi 2% PKB. Stwarza to duże szanse dla nowych firm, które zamierzają zaistnieć na rynku. BOŚ nie planuje zabierać klientów konkurencji. Eksperci są zdania, że jest to rynek słabo nasycony usługodawcami i bank nie będzie miał problemów z pozyskaniem nowej klienteli.

Wiceprezes banku Krzysztof Telega uważa, że już po roku nowa usługa powinna być rentowna dla banku. Oczywiście uwzględnił wszystkie koszty związane z obsługą systemu.


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-12-2010, 20:50   #2
zet
Pamiętajmy jednak, że faktoring nie jest pozbyciem się faktur nie do zapłacenia. Z takiej opcji można korzystać, ale raczej w odniesieniu do kontrahentów o których wiemy, że wcześniej czy później zapłacą za wystawioną przez nas fakturę.
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare Dzisiaj
Kredyciak.pl


Linki sponsorowane

Komentarz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Firmy zapłacą za korzystanie ze środowiska A.G. 2 08-05-2012 20:05
Nowa strona internetowa Lukas Banku M.W. 2 06-14-2010 12:05