KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Wiadomości > Banki

NOWY MODEL BIZNESOWY W VISA POLSKA

 
Ocena: Ocena wątku: 1 głosów, 4.00 średnia.
Linki sponsorowane


stare 04-13-2010, 21:59   #1
M.W.
 Od 1 maja 2010 roku będzie obowiązywać nowy model biznesowy dla bankomatów w Polsce. Będzie on polegać na obniżeniu opłaty bankomatowej do 1,3 zł.


Chodzi o opłatę, jaką ponoszą banki z tytułu akceptacji kart płatniczych jednego banku w bankomatach drugiego banku. Dotyczy to też akceptacji kart przez innego operatora. To standardowa opłata między bankowa i nie dotyczy ona organizacji Visa Polska, ta nie ponosi żadnego udziału w tym modelu.

Opłata z tytułu akceptacji kart jednego banku w bankomatach drugiego banku lub obsługiwanego przez niego operatora jest typową opłatą międzybankową, tzn. dotyczy wyłącznie banków; nie jest to opłata na rzecz organizacji Visa, która nie ma w niej żadnego udziału.


Nowy model posuwa się wraz z ideą strategii Visa Europe. Ta zakłada rozwój płatności bezgotówkowych, jednak nie chce dyskryminować obrotu gotówką, która jest potrzebna również poza oddziałami banków.

Dostęp do gotówki umożliwiają dwa sposoby:

Po pierwsze wypłaty w bankomatów. Gdzie prócz wypłaty gotówki z czasem będzie pojawiać się coraz więcej możliwych usług do realizacji takich jak założenie depozytu, wykonanie przelewu, opłacenie rachunku itp.

Po drugie Visa Cash Back. Ten sposób umożliwia wypłacenie jednorazowo do 200 złotych w gotówce podczas transakcji bezgotówkowej kartą Visa. Dzięki tej usłudze mogą skorzystać mniejsze miejscowości, w których znajduje się mniej bankomatów. W Polsce obecnie istnieje 20 tysięcy miejsc, w których możliwe jest skorzystanie z usługi Visa Cash Back. W większości są to sklepy spożywcze, później stacje benzynowe, hotele itp.


M.W. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 08-24-2012, 13:39   #2
Mareczek33
Problem w tym, że wiele z tych udogodnień istnieje jedynie w teorii. Tak naprawdę nigdy nie spotkałem się z tym, żeby gdzieś była udostępniana usługa Cash Back. Pewnie była, tylko że informacji o tym nie było żadnej... Albo ja jestem po prostu ślepy
Mareczek33 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-24-2012, 18:32   #3
wroclove
Z usługi Visa Cash Back można skorzystać w każdej chwili tzn. niezależnie od wydanej przy kasie kwoty. Pamiętajcie także o limitach ustalanych przez banki. Wydawca karty może wliczać „wypłatę cash back” na poczet tego limitu. Usługę Cash back można powtarzać wielokrotnie każdego dnia- ograniczeniem jest tylko wspomniany wcześniej limit wypłat ustalony przez dany bank
wroclove jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
gdzie najszybciej dostanę kartę kredytową, jakie polecacie płatności bezgotówkowe


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Visa cash back na stacjach Orlen M.W. 2 08-29-2012 22:59