Opinie, forum

Opinie, forum (https://www.kredyciak.pl/)
-   Banki (https://www.kredyciak.pl/banki/)
-   -   Raiffeisen chce kupić BZ WBK (https://www.kredyciak.pl/banki/662-raiffeisen-chce-kupiae-bz-wbk.html)

A.G. 04-13-2010 22:58

Raiffeisen chce kupić BZ WBK
 
Według austriackiej gazety Wirtschaftsblatt Raiffeisen International Bank Holding jest zainteresowany przejęciem 70 procentowego pakietu Banku Zachodniego WBK, który należy do Allied Iris Banks. Jaką decyzje podejmie AIB dowiemy się pod koniec września.

Raiffeisen International Bank Holding jest zainteresowany polskim rynkiem bankowym. Eksperci oceniali możliwe najkorzystniejsze cele do przejęcia. Jak poinformował rzecznik prasowy Raiffeisen Michael Balzer bank przygląda się obecnie wszystkim celom jednak konkretnej nic więcej powiedzieć nie może. Wiadomo jednak, że dla Raiffeisen polski rynek bankowy jest bardzo interesującą alternatywą.

Wśród potencjalnych zainteresowanych przejęciem pakietu BZ WBK d AIG są:

Societe Generale –francuska grupa bankowa specjalizująca się w obsłudze przedsiębiorstw i inwestorów instytucjonalnych.

BNP Paribas-francuska grupa kapitałowa, największa grupa kapitalizacji giełdowej w EU. Spółka bardzo silnie związana z przemysłem naftowym.

UniCredit-włoska grupa bankowa, spółka giełdowa. Obsługuje ponad 28 milionów klientów w 19 krajach. Działa głównie we Włoszech, Austrii i Niemczech.

Banco Santander
-największa grupa bankowa w strefie euro pod względem kapitalizacji. Obsługuje ponad 66 milionów klientów w 43 krajach. Specjalizuje się w bankowości komercyjnej i prywatnej.

Rabobank- skupiający jednostki ubezpieczeniowe, leasingowe, zarządzające aktywami, nieruchomościami. Większość instytucji jednak specjalizuje się w inwestycjach kapitałowych i bankowości prywatnej.

zet 04-14-2010 09:39

Zawsze i wszędzie, na każdym kroku będę ostrzegał wszystkich Polaków przed wiązaniem się z bankiem Reiffeisen w Polsce. Dla mnie to są najwięksi złodzieje i oszuści. W 2006 roku wziąłem tam kredyt hipoteczny i do dzisiaj nie mogę tego sobie darować. Wyobraźcie sobie, że to jest jedyny już chyba bank, który trzyma jeszcze swoich klientów z kredytem z stopami kredytowymi na zasadzie zwoływania zarządu. Żeby było śmieszniej odkąd wziałem kredyt to aż 5 razy zwoływano zarząd żeby zwiększyć oprocentowanie i ani razu nie zwołano go żeby zmniejszyć. Mam nadzieję, że niebawem uda mi się załatwić refinansowanie kredytu i już mam oferty innych banków na ratę o 500 zł !!! mniejszą.

gk77 04-14-2010 15:31

Dobrze wiedzieć na przyszłość. Na razie moja zdolność kredytowa sięga zera, więc nie rozglądam się specjalnie za ofertami, jednak za jakiś czas mnie to czeka, więc zawsze dobrze jest mieć jakieś rozeznanie odpowiednio wcześniej :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.