KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Wiadomości > Banki

RAIFFEISEN CHCE KUPIĆ BZ WBK

 
Oceń temat
Linki sponsorowane


stare 04-13-2010, 22:58   #1
A.G.
 Według austriackiej gazety Wirtschaftsblatt Raiffeisen International Bank Holding jest zainteresowany przejęciem 70 procentowego pakietu Banku Zachodniego WBK, który należy do Allied Iris Banks. Jaką decyzje podejmie AIB dowiemy się pod koniec września.

Raiffeisen International Bank Holding jest zainteresowany polskim rynkiem bankowym. Eksperci oceniali możliwe najkorzystniejsze cele do przejęcia. Jak poinformował rzecznik prasowy Raiffeisen Michael Balzer bank przygląda się obecnie wszystkim celom jednak konkretnej nic więcej powiedzieć nie może. Wiadomo jednak, że dla Raiffeisen polski rynek bankowy jest bardzo interesującą alternatywą.

Wśród potencjalnych zainteresowanych przejęciem pakietu BZ WBK d AIG są:

Societe Generale –francuska grupa bankowa specjalizująca się w obsłudze przedsiębiorstw i inwestorów instytucjonalnych.

BNP Paribas-francuska grupa kapitałowa, największa grupa kapitalizacji giełdowej w EU. Spółka bardzo silnie związana z przemysłem naftowym.

UniCredit-włoska grupa bankowa, spółka giełdowa. Obsługuje ponad 28 milionów klientów w 19 krajach. Działa głównie we Włoszech, Austrii i Niemczech.

Banco Santander
-największa grupa bankowa w strefie euro pod względem kapitalizacji. Obsługuje ponad 66 milionów klientów w 43 krajach. Specjalizuje się w bankowości komercyjnej i prywatnej.

Rabobank- skupiający jednostki ubezpieczeniowe, leasingowe, zarządzające aktywami, nieruchomościami. Większość instytucji jednak specjalizuje się w inwestycjach kapitałowych i bankowości prywatnej.


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 04-14-2010, 09:39   #2
zet
Zawsze i wszędzie, na każdym kroku będę ostrzegał wszystkich Polaków przed wiązaniem się z bankiem Reiffeisen w Polsce. Dla mnie to są najwięksi złodzieje i oszuści. W 2006 roku wziąłem tam kredyt hipoteczny i do dzisiaj nie mogę tego sobie darować. Wyobraźcie sobie, że to jest jedyny już chyba bank, który trzyma jeszcze swoich klientów z kredytem z stopami kredytowymi na zasadzie zwoływania zarządu. Żeby było śmieszniej odkąd wziałem kredyt to aż 5 razy zwoływano zarząd żeby zwiększyć oprocentowanie i ani razu nie zwołano go żeby zmniejszyć. Mam nadzieję, że niebawem uda mi się załatwić refinansowanie kredytu i już mam oferty innych banków na ratę o 500 zł !!! mniejszą.
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-14-2010, 15:31   #3
gk77
 
Dobrze wiedzieć na przyszłość. Na razie moja zdolność kredytowa sięga zera, więc nie rozglądam się specjalnie za ofertami, jednak za jakiś czas mnie to czeka, więc zawsze dobrze jest mieć jakieś rozeznanie odpowiednio wcześniej
gk77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Czy warto kupić akcje PZU? A.G. 13 09-21-2016 13:02
Pekao ma zamiar kupić BZ WBK A.G. 1 06-15-2010 08:53
Rząd chce zachęcić do oszczędzania na emeryturę A.G. 3 05-27-2010 12:39
Google chce wejść w branże turystyczną A.G. 3 04-23-2010 10:45