KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Wiadomości > Banki

JAK SPŁACIĆ WCZEŚNIEJ KREDYT I SKĄD WZIĄĆ ŚRODKI?

 
Ocena: Ocena wątku: 4 głosów, 3.00 średnia.
Linki sponsorowane


stare 04-22-2010, 12:09   #1
A.G.
 Wiele osób zaciągnęło kredyt hipoteczny na sporą kwotę. W jaki sposób wcześniej go spłacić i jak pozyskać na to środki. Wiadomo, wcześniejsza spłata kredytu łączy się z wieloma wyrzeczeniami. Jednak istnieją sposoby by spłacić wcześniej nasze zobowiązanie i "nie pójść z torbami."

Pewna rodzina zaciągnęła kredyt na zakup mieszkania. Okres kredytowania w przypadku tego kredytu wynosi około 40 lat. Gospodarstwo domowe jest obciążone jeszcze innym kredytem na pokrycie innych zobowiązań takich jak kredyty gotówkowe i karty kredytowe. Zaciągnęli oni kredyt konsolidacyjny na pokrycie wszystkich dotychczasowych zobowiązań. Jednak chcieliby oni wcześniej spłacić kredyt i móc cieszyć się znowu brakiem większych zobowiązań.

Programy oszczędnościowe..

Istnieje wiele instrumentów finansowych, na które można co miesiąc odkładać niewielkie kwoty pieniędzy w zamian za późniejsze zyski. Nadwyżki finansowe w ten sposób zgromadzone można przeznaczyć na spłatę części zadłużenia. Pomysł na oszczędzanie w celu wcześniejszej spłaty kredytów jest bardzo dobry i coraz więcej osób zaczyna go wprowadzać w życie.

W przypadku osób zadłużonych wiadomo nie można liczyć na inwestowanie dużych kwot. Jednak już w przypadku niewielkich sum pieniędzy, dzięki regularnym wpłatom można całkiem nieźle zaoszczędzić. Do tego celu najlepiej sprawdzą się regularne programy oszczędnościowe.

W przypadku programów oszczędnościowych, zazwyczaj dostęp do nich ma klient, który deklaruje wpłatę co miesiąc nie mniejszą niż 200 zł. Najlepiej gdy małżonkowie założą wspólny program oszczędnościowy i będą co miesiąc oszczędzać po 200-300 zł. Już po pewnym czasie będą widoczne korzyści.


Platformy inwestycyjne...

Jeśli jednak 300 zł to zbyt duże obciążenie dla domowego budżetu wówczas pozostaje nam jeszcze inne wyjście. W takim wypadku warto jest zastanowić się nad skorzystaniem z platform inwestycyjnych. Dzięki nim możliwe będzie jednoczesne inwestowanie w kilka funduszy na raz. W ten sposób ograniczy się ryzyko inwestowania naszych wolnych środków w jeden niedochodowy w danym momencie fundusz.

W ramach platform inwestycyjnych jest możliwość również zmiany funduszy w trakcie trwania inwestycji. Jest to korzystne, bowiem rzadko kiedy udaje się jednemu funduszowi utrzymać stałe wyniki powyżej przeciętnej.

Platformy inwestycyjne są bardzo atrakcyjną formą oszczędzania. Można na nich zarobić nawet kilkakrotnie więcej niż w przypadku tradycyjnych produktów lokacyjnych w bankach. W przypadku kont oszczędnościowy maksymalny zysk, na jaki można liczyć wynosi mniej więcej około 5%.


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 04-22-2010, 16:03   #2
Sung
Ciekawy pomysl ale mam zastrzeżenia. Kredyt zaciągają osoby zazwyczaj których nie stać na pewne wydatki. Tak więc nie są to osoby, które stać na to by odkładać miesięcznie około 300 zł. Tak więc wizja oszczędzania osób zadłużonych jakoś mi się nie widzi...

Nie wiem czemu ale jakoś nie ufam funduszom inwestycyjnym. Może faktycznie, inwestując nie w jeden a w kilka funduszy jednocześnie nasze pieniądzę są bezpieczeniejsze ale i tak nie mam zaufania do tej formy zarobku.

Ciekaw jestem po jakim czasie, można by było spłacić kredyt mieszkaniowych biorąc pod uwagę to, że oszczędzamy 200 zł miesięcznie.Jak po dziesięcu latach mamy 24 tysiące, a kredyty są na około 300 tysięcy. W przypadku konta oszczędnościowego moglibyśmy tylko nieznacznie spłacić cześć kapitałową kredytu.
Sung jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-23-2010, 11:01   #3
gk77
 
Zgadzam się z przedmówcą. W momencie, gdy na spłatę kredytu przeznaczam sporą część swoich dochodów, jest to już dla mnie spore obciążenie i wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i tzw. "zaciskaniem pasa". Skąd mam więc wziąć te 100, 200 lub 300 zł miesięcznie na to, żeby je odkładać. Byłbym bardziej szczęśliwy, otrzymując taką kwotę co miesiąc, żeby trochę mój budżet uzdrowić, zamiast rujnować go dodatkowymi obciążeniami w sytuacji, gdy pieniądze są dokładnie wyliczone na przeżycie "do pierwszego", a każdy niespodziewany wydatek lub chociaż jeden dzień opóźnienia w wypłacie pensji to kolejna porcja stresu.

Podejrzewam, że większość dłużników ma podobne zdanie na ten temat.
gk77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-17-2012, 15:21   #4
Mareczek33
A czy takie wcześniejsze spłacanie w ogóle się opłaca? Z tego co słyszałem, wiele banków narzuca jakieś kary za szybszą spłatę. Nie wiem dokładnie jak to jest, bo aż tak się nie interesowałem, ale takie informacje dotarły już do mnie z kilku źródeł, więc coś chyba jest na rzeczy...?
Mareczek33 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-22-2012, 11:45   #5
Finansum
Każdy z nas przynajmniej raz w życiu znalazł się w takiej sytuacji, gdy bardzo pilnie potrzebował gotówki – zwykle niewielkiej, rzędu kilkuset złotych. Mogłoby się wydawać, że wygospodarowanie przykładowo 300 czy 400 złotych w domowym budżecie nie powinno być dla pracującego zawodowo człowieka problemem, ale w naszym kraju jest to niestety spory kłopot.

Coraz więcej ludzi żyje w Polsce na granicy ubóstwa, przy czym nie są to wcale rodziny dotknięte patologicznymi zjawiskami jak bezrobocie czy alkoholizm. Tak wygląda codzienność osób wykształconych, posiadających dzieci i zatrudnionych na etaty. Kiedy zatem zachodzi konieczność wydania niespodziewanie wspomnianej sumy, pojawia się naprawdę niemały orzech do zgryzienia, ponieważ całkowicie zaburza to płynność finansową gospodarstwa domowego. Nie każdy znajduje się w na tyle komfortowej sytuacji, że może pożyczyć pieniądze od rodziny, nie wszyscy też mają do dyspozycji karty kredytowe czy limit na koncie w banku, by w razie potrzeby sięgnąć po takie opcje. Dlatego też właśnie tak duże zainteresowanie wzbudzają obecnie pożyczki pozabankowe. Firmy pożyczkowe nie stawiają swym potencjalnym klientom praktycznie żadnych wymagań.

Rzadko się zdarza, by odmówiły komuś udzielenia pożyczki. Zaletą tych usług jest powszechna ich dostępność. Nie trzeba dużo zarabiać i posiadać wysokiej zdolności kredytowej, by móc się ubiegać o pożyczkę pozabankową. W sytuacji natomiast, gdy w rachubę wchodzi nieduża kwota, z pomocą przyjdzie chwilówka przyznawana jedynie na dowód osobisty.
Finansum jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-23-2012, 12:20   #6
wroclove
Może jest to propozycja trochę odbiegająca od tematu ale natknąłem się na ciekawą propozycję w mBanku. Mianowicie chodzi o mechanizm bilansujący koszty kredytu hipotecznego. Wpłacając niewielkie kwoty na specjalny rachunek techniczny, obniżamy podstawę do obliczania odsetek. Czyniąc to przez kilkadziesiąt lat kredytowania można zmniejszyć całkowitą wartość odsetek nawet o 30 tysięcy złotych.
wroclove jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-23-2012, 12:32   #7
Karinka
a tak naprawdę to jaki sens ma wcześniejsza spłata zaciągniętego na mieszkanie lub dom kredytu? Przecież kredyty hipoteczne są na najniższy z możliwych oprocentowań i jak dobrze pokombinować to kasę jeśli już mamy to lepiej zainwestować na lepszy procent niż to na które mamy kredyt hipoteczny

p.s. wroclove a ten mechanizm bilansujący to tylko oferta mbank czy więcej banków ma takie coś? zbadaj temat bo to naprawdę ciekawa sprawa
Karinka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-02-2014, 11:01   #8
Zwyklas
Czy czasem nie jest tak, że jak się spłaca wcześniej kredyt to i tak część kosztów nie zostanie zwrócona ? To się przecież nie opłaca.
  Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
które konto oszczędnościowe jest najlepsze


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Środki na sfinansowanie mieszkania M.W. 3 12-20-2016 15:14
Wcześniejsza spłata kredytu mieszkaniowego zet 1 06-02-2014 11:08
Lokata antypodatkowa- jedynie w Polbanku da się na niej zarobić A.G. 3 11-08-2012 15:55
Lokata dynamiczna - czy warto na niej oszczędzać? M.W. 2 11-06-2012 16:30
Rekomendacja ZBP – mało kto o niej pamięta M.W. 1 07-12-2010 10:17