KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Kredyty i pożyczki > Kredyty bez BIK

Jak wypisać się z BIK?
 
Ocena: Ocena wątku: 4 głosów, 3.00 średnia.
Linki sponsorowane


stare 08-29-2012, 21:39   #11
wrocloveSamemu z Biura Informacji Kredytowej na pewno się nie wypiszemy. Wszelkie dane mogą być usunięte jedynie przez „pierwotnych administratorów”. Czyli banków i skok-ów, które wpisały daną osobę do rejestru dłużników. Co ważne, musi wystąpić podstawa do zweryfikowania informacji w BIK. Przykładowo we wnioskach banki mogą wskazywać, iż zapisane informacje są nieaktualne lub niepoprawne.
wroclove jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-05-2012, 10:40   #12
WymażBIK
 
Nieprawdą jest, że nie można sobie "wyczyścić" wpisów w BIKu. Bezpośrednio w instytucji nie, ale można do tego skłonić bank w którym miało się zobowiązania. W BIKu przechowywane są wszystkie informacje o naszej historii bankowej, założenie karty kredytowej, założenie konta, zapytanie o kredyt, terminowość spłat itp. itd. Wiele z tych rzeczy obniża nam zdolność kredytową. Banki też nie kwapią się, żeby informować BIK o tym, że klient spłacił zobowiązania i może wziąć kredyt.

Można próbować samemu usunąć pewne wpisy, ale to trwa bardzo długo i nie zawsze jest skuteczne. Firmy oferujące czyszczenie BIK wiedza jak to zrobić. ich skuteczność jest większa i przede wszystkim okres "czyszczenia" skraca się do minimum. Jeśli ktoś potrzebuje kredytu na już, to czasami warto skorzystać z usług takich firm.
WymażBIK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-05-2012, 12:01   #13
Mareczek33
Szczerze mówiąc, jakoś nie chce mi się wierzyć w skuteczność takich firm. To tak, jakby nagle pojawiła się firma ogłaszająca się sloganem "wyprostujemy twoją kartotekę policyjną, dostaniesz czyste zaświadczenie o niekaralności". Nie sądzę, żeby ktoś był w stanie załatwić to za nas. Owszem, można próbować skłonić bank, w którym spłaciliśmy już zaległości, żeby przesłał stosowną informację do BIK, ale nie spodziewajmy się cudów.

Przepraszam, że podchodzę do tego tak sceptycznie, ale inaczej nie potrafię.
Mareczek33 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-05-2012, 21:14   #14
WymażBIK
 
Rozumiem, że trudno Ci w to uwierzyć, ale wydaje mi się, że to dlatego, że mało kto jest świadomy czym naprawdę jest BIK, prawie nikt nie czyta umów z bankami od A do Z no i mało kto wie, że są na to sposoby. Banki dobrowolnie nie chcą usuwać swoich wpisów, ale są na to odpowiednie akty prawne, które je poniekąd zmuszają.

Jednak warunkiem usunięcia wpisów, jest spłacenie należności, z powodu których ten wpis zaistniał.
WymażBIK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-25-2013, 12:47   #15
Natan
Oczywiście, że można po spłaceniu zobowiązania wysłać odpowiednią informację do banku z prośbą o usunięcie negatywnego wpisu w BIK, jednak z tego co się orientuję chyba jednak nie da się tego zrobić tak szybko? Dane mają być przechowywane w BIK przez okres 5 lat więc chyba wcześniej jednak "wyczyścić" historii w BIK się nie da, bo byłoby to działanie sprzeczne z funkcjonowaniem tej instytucji.
Natan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-26-2014, 21:43   #16
Handlarz
Nie zakładajcie w kółko tych samych tematów. Skorzystajcie z wyszukiwarki i sprawdźcie, że temat został "wyczerpany" przez rzecznika BIK tutaj : http://www.kredyciak.pl/pytania-pora...-kredytow.html
  Odpowiedź z Cytatem
stare 06-27-2014, 14:10   #17
eRzecznikBIK
 
Handlarz, dziękujemy za pomoc i przekierowanie do odpowiedniego wątku.


W razie pytań i wątpliwości służę pomocą,
eRzecznik BIK
eRzecznikBIK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-26-2015, 15:04   #18
Tomaszowski
Widzę, że temat jaki mnie interesuje jest dobrze przewałkowany. Sądzicie, że naprawdę bez większej wiedzy można samemu dużo zdziałać i nie trzeba zlecać tego zewnętrznym firmom ?
Ma ktoś jakieś pozytywne doświadczenia w tym zakresie ?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 09-11-2015, 14:56   #19
czyszczeniebiku
Szanowni Państwo,

jeżeli ktoś miał problem z długami, figuruje w BIKu, okres spłaty minął, a chciałby wziąć kredyt ze względu an trudną sytuację finansową, mogę Państwu przedstawić ofertę czyszczenia biku. Oczywiście, nie da się wyczyścić wszystkiego, ale część jest możliwa. Jeżeli chcą Państwo polepszyć swoją historię kredytową, to zapraszam do skorzystania z oferty profesjonalnej firmy, która nie obiecuje złotych gór, a jedynie spełnia to, co prawdziwe i realne.


Pozdrawiamy,
czyszczeniebiku jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-05-2016, 22:22   #20
Ciekawski
Zastanawiam się ile bierzecie za takie czyszczenie BIK. Czy to jest opłacalne ? Do 50 zł można dać za wypełnienie pisma.
Często jednak dotyczy to ludzi bez kasy i dlatego mogą poszukać na necie wzorów pism i sami wysłać stosowne żądania.
  Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
co to jest bik i co się tam wpisuje, czyszczenie i porady na dobry bik, jak oblicza się zdolność kredytową online


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat: