KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Kredyty i pożyczki > Kredyty bez BIK

BRAK HISTORII KREDYTOWEJ

 
Ocena: Ocena wątku: 1 głosów, 3.00 średnia.
Linki sponsorowane


stare 07-27-2010, 12:31   #1
M.W.
 Droga do zdobycia kredytu, szczególnie hipotecznego, może być utrudniona kiedy nie posiada się historii kredytowej udokumentowanej w BIK-u. Osoby, które choć trochę interesują się finansami zdają sobie sprawę, że BIK prowadzi pewną punktację, która określa wiarygodność kredytobiorcy. Z tej punktacji korzystają banki do oceny zdolności kredytowej i często ona przeważa o tym, czy kredyt się otrzyma, czy nie.

Ile punktów trzeba posiadać aby być spokojnym o swoją zdolność kredytową tego oficjalnie nie wiadomo. Nieoficjalnie mówi się, że liczba tych punktów powinna wynosić 500, aby móc bez stresu ubiegać się o kredyt. Około 440 punktów jeszcze nie przekreśla marzeń np. o własnym mieszkaniu, jednak droga do jego zdobycia może być trochę trudniejsza. Jeśli pułap punktowy jest niższy to szanse na podpisanie umowy drastycznie topnieją.

Maksymalna liczba punktów jaka jest przypisywana kredytobiorcom to 631 punktów. Aby osiągnąć taką liczbę na pewno trzeba rzetelnie wywiązywać się ze swoich zobowiązań. BIK jest bowiem cennym źródłem dla banków jeśli chodzi o potencjalnych kredytobiorców. W Biurze Informacji Kredytowej gromadzone są informacje na temat wszystkich zaciągniętych zobowiązań, zarówno przez osoby fizyczne jak i przedsiębiorstwa. W zależności od tego jak spłaca się zaciągnięte kredyty taką ocenę punktową się otrzyma.

Okazuje się, że historia kredytowa prowadzona przez BIK jest bardzo ważna. Osoby, które jej nie posiadają mogą mieć spore trudności z uzyskaniem kredytu np. na mieszkanie. Banki przyznają, że nie skreślają takich osób jako swoich kredytowych klientów. Może rzeczywiście tak jest, jednak warunki kredytowania dla osób z dobrą historią znacznie się różnią od tych dla osób, które jej nie posiadają. Są niestety mniej atrakcyjne.

Historia kredytowa jest bardzo wiarygodnym źródłem dla banków na temat klienta, ponieważ analitycy na jej podstawie są wstanie określić ryzyko ewentualnego niespłacania zobowiązania. Jeśli historia jest uboga, bądź nie ma jej wcale kwota kredytu może okazać się mniejsza, bank może wystąpić z prośbą o dodatkowe zabezpieczenia, koszta kredytu będą większa, a co gorsza kredytu można nie otrzymać.

Warto więc zbudować sobie historię kredytową jeśli w przyszłości planuje się zaciągnięcie poważniejszego kredytu hipotecznego. W jaki sposób można to uczynić?

- wyrobienie karty kredytowej z niedużym limitem oraz terminowe spłacanie zadłużenia. W terminowości spłat może pomóc np. uruchomienie polecenia zapłaty do karty kredytowej. Wtedy bank automatycznie pobiera z rachunku odpowiednią kwotę, która ureguluje zaległość w danym okresie rozliczeniowym.

- linia debetowa z rozsądnym limitem i tym samym przestrzeganie regulaminu takiej pożyczki. To znaczy zapewnianie co miesiąc minimalnego miesięcznego wpływu jaki był deklarowany przy podpisywaniu umowy. Tak aby bank miał z czego co miesiąc pobrać ewentualne odsetki.

- kredyt ratalny na niewielką kwotę i spłata zobowiązania w odpowiednim terminie. Aby o tym nie zapomnieć można ustawić zlecenie stałe ze swojego rachunku osobistego.

Aby zbudować sobie historię kredytową kwoty zobowiązań, które ją tworzą nie powinny być duże, gdyż wtedy można zachować przyzwoitą zdolność kredytową na przyszłość. Podpisując umowy na duży limit karty kredytowej może się okazać, że będzie trudno ją spłacić. Trzeba być ostrożnym.
Trzeba również pamiętać o tym, że punkty przez BIK nie są przyznawane od razu, trzeba odczekać co najmniej pół roku od zaciągnięcia pierwszego zobowiązania aby takie punkty zostały naliczone.


M.W. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 07-28-2010, 10:19   #2
Wera_nika
Ciekawa sprawa, zawsze zastanawiałam się dlaczego dla banku bardziej wiarygodny jest klient, który zaciągał już jakieś zobowiązania od tego, który do tej pory za wszystko płacił sam - gotówką.
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-09-2010, 09:51   #3
kamila w
witam mam złą historie kredytową potrzebuje pożyczyć 30000tyś jestem osobą pracującą ale szef nie wystawja zaświadczeń o zarobkach czy możecie mi jakoś doradzić prosze bardzo pilna sprawa
kamila w jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-31-2011, 12:44   #4
dorotka11
Niestety zaciągając pierwszy kredyt możemy mieć spore problemy z jego uzyskaniem. Warto jest w takich przypadkach skorzystać z jakiejś szybkiej pożyczki tylko po to, aby "wyrobić" sobie jakąś zdolność kredytową.
__________________________________________________ __________________________
dowiedz się wszystkiego o


!
dorotka11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-31-2011, 14:48   #5
zimorodek
 
Szybka pożyczka wiąże się z szaleństwem ,zamiast takową zaciągać by zdobyć historię kredytową lepiej zakupić towar na raty.Krótszy czas spłacania,mniejsze pieniądze.
zimorodek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-15-2011, 11:16   #6
dorotka11
W sumie masz rację warto skorzystać wtedy z tzw rat 0% w sklepach i cieszyć się zakupem Pamiętajmy jednak by wziąć coś na raty na dłuższy okres czasu. Z tego co pamiętam to przy 6 albo 12 miesiącach nasze dane trafiają dopiero do BIK-u przy krótszych zadłużeniach nic nam to nie da.
__________________________________________________ ________- sprawdź jaką ofertę wybrać, aby nie żałować decyzji.
dorotka11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-08-2011, 11:33   #7
Pożyczki bez BIK
Jeśli mamy taką możliwość zawsze skorzystajmy z jakiegoś kredytu krótkoterminowego byle tylko go spłacić i mieć szansę na kredyty w przyszłości.
Pożyczki bez BIK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-06-2012, 10:29   #8
herkulesowa
kredyty dla osób bez historii kredytowej od 20000zł od 19 roku życia zapraszamy tel 793728658


herkulesowa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-21-2012, 11:46   #9
dorotka11
Cytat:
Napisał Pożyczki bez BIK Zobacz post
Jeśli mamy taką możliwość zawsze skorzystajmy z jakiegoś kredytu krótkoterminowego byle tylko go spłacić i mieć szansę na kredyty w przyszłości.

Oczywiście taką szansę dają nam wyłącznie kredyty i pożyczki bankowe, bo tylko banki i SKOKi wysyłają dane do BIK, przez co tworzy się nasza historia kredytowa.
dorotka11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-2012, 11:39   #10
Wera_nika
Sama tez postanowiłam wyrobić sobie dobrą historię kredytową, bo przecież może kiedyś będę musiała skorzystać z pożyczki albo chciała wziąć kredyt. Żeby być wiarygodnym kredytobiorcą trzeba nie tylko mieć stała pracę, która co miesiąc przynosi znaczne dochody, ale również pozytywną historię kredytową. A dzięki spłacaniu regularnie rat właśnie dbam o to ostatnie.
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
jak znaleźć najlepszy aktualnie kredyt


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Sposoby na brak pracy Ara 23 01-09-2018 09:53
Na brak pracy - franczyza (franchising) Ara 25 03-07-2017 22:17
Własny lombard sposobem na brak pracy Ara 9 06-12-2014 11:00