KREDYCIAK-Opinie, forum

  Kredyciak.pl > Kredyty i pożyczki > Kredyty bez BIK

POŻYCZKI SPOŁECZNOŚCIOWE LEPSZE OD KREDYTU BANKOWEGO?

 
Ocena: Ocena wątku: 1 głosów, 4.00 średnia.
Linki sponsorowane


stare 09-24-2011, 13:15   #1
A.G.
 Pożyczki i kredyty gotówkowe są pojęciami najczęściej stosowanymi w przestrzeni finansowej. Spotyka się z nimi każdy i nawet jeśli sam ich nie zaciągał, to z pewnością zna kogoś, kto kredytuje daną usługę, czy produkt. Wszystko to odbywa się w kontekście społecznym i dotyczy instytucji finansowych, banków oraz para banków. Pożyczki społecznościowe, czyli mówiąc kolokwialnie konsumenckie są standardowym zastrzykiem gotówkowym dla wszystkich, którzy aplikują o tego typu wsparcie finansowe.

Formalne aspekty pożyczki społecznościowej są analogiczne do kredytu gotówkowego, a cały proces ich przyznawania przebiega na tej samej zasadzie. Klient składa wniosek do banku w formie standardowej, lub online i czeka za odpowiedzią zwrotną. Pozytywna skutkuje przyznaniem określonego limitu kredytowego, natomiast negatywna jest równoznaczna z odrzuceniem wniosku. Obecnie w momencie wydawania odpowiedzi na wniosek o kredyt społecznościowy banki opierają się o dane źródłowe zgromadzone w Biurze Informacji Kredytowej, które czasami stanowią hamulec dla dalszych czynności kredytowych. Taka sytuacja ma miejsce wówczas, gdy klient jest zadłużony, lub z innych przyczyn nie wykazuje zdolności kredytowej.

Jak wskazuje sama nazwa pożyczka społecznościowa przebiega w perspektywie określonych norm i reguł narzuconych przez prawo. Banki są zobowiązane do poświadczania swoich działań wystawianiem określonych dokumentów , o które pożyczkobiorca może i wręcz powinien się upominać. Są one bowiem, dowodem, który w ewentualnych postępowaniach egzekucyjnych mogą służyć na jego korzyść. Co więcej banki są „pewniejszym” partnerem finansowym niż firmy prywatne, które nie podlegają normom wyznaczanym przez kolejne ustawy o kredytach i pożyczkach społecznościowych.

Podstawowe cechy pożyczek tego typu to przede wszystkim: wysoki limit kredytowy (dostosowany jednak do indywidualnych wymogów płatniczych klienta), brak poręczycieli i minimum formalności, oraz ekspresowy przelew gotówki na konto. W przypadku pożyczek społecznościowych od firm lub osób prywatnych gotówkę pożycza się od osoby, która postanowiła zainwestować w* posiadane środki i aktywa. Reasumując: pożyczka społecznościowa to produkt zbliżony do *standardowego kredytu gotówkowego, który można „zaciągać’ w bankach, jak i od osób prywatnych. O wyborze konkretnego decyduje również zazwyczaj RRSO* - motywator do zadłużania się w określonej instytucji. Od pożyczkobiorcy natomiast zależy w którą stronę pokieruje swoje działanie.


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 01-17-2012, 19:37   #2
dorotka11
Bank to bank i zawsze będzie pewniejszy niż inna forma zadłużania.
dorotka11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-05-2012, 11:41   #3
Wera_nika
Też się zastanawiam właśnie niby w czym takie pożyczki społecznościowe miałyby być lepsze od tych tradycyjnych, udzielanych przez banki. Bo tak naprawdę po pożyczki od osób prywatnych sięgają osoby, które nie otrzymały pożyczki z banku. Albo też liczą na to, że taka osoba prywatna przymknie oko na ich negatywą historię kredytową, czego jednak po bankach można się rzadko spodziewać. Niby z prywatnym pożyczkodawcą można indywidualnie ustalić wysokość oprocentowania, ale ja mimo wszystko traktowałabym pożyczki społecznościowe jako alternatywę dla tych bankowych, z których korzysta się w razie 'w' (kiedy bank odmówi nam udzielenia pożyczki).
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-06-2012, 14:51   #4
Finansum
Pożyczka społecznościowa określana też mianem prywatnej to jedna z dostępnych opcji w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje pieniędzy, a nie ma możliwości (lub chęci) korzystania z usług oferowanych przez banki. Pożyczek społecznościowych należy szukać w Internecie. W sieci funkcjonują specjalne serwisy social lending, za pośrednictwem których tego typu umowy są zawierane.

Czy pożyczki prywatne social lending są bezpieczne?

Na wspomnianym serwisie trzeba założyć sobie konto, które jest aktywowane dopiero wtedy, kiedy właściciel przejdzie z pozytywnym skutkiem weryfikację. Co prawda tego typu strony nie mają dostępu do danych zgromadzonych w Biurze Informacji Kredytowej, ale są jeszcze inne instytucje, gdzie można sprawdzać zarówno potencjalnych pożyczkobiorców, jak i pożyczkodawców – żeby wspomnieć chociażby o Biurze Informacji Gospodarczej. Ponadto nowoczesne i dbające o jakość usług serwisy social lending stosują rozmaite zabezpieczenia, których celem jest między innymi eliminowanie oszustów podszywających się pod inne osoby, bo i takie przypadki się zdarzają. Oprócz tego wspomnieć trzeba jeszcze o tym, że użytkownicy serwisów social lending oceniają siebie nawzajem – obowiązuje tutaj system wystawiania komentarzy podobny jak na portalach aukcyjnych.

To daje innym wyobrażenie o tym z jakim kontrahentem mają do czynienia. Od samego pożyczkodawcy zależy też to, której osobie zdecyduje się udzielić wsparcia. Sam więc fakt, iż ktoś dał ogłoszenie, że potrzebuje pożyczki o niczym jeszcze nie przesądza. Najpierw musi znaleźć się osoba chętna do pożyczenia pieniędzy.
Finansum jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-23-2013, 09:52   #5
Rozsądny
Dziś problem z rynkiem pożyczek społecznościowych jest poważny. Z jednej strony cała masa ludzi "gołych", zadłużonych po uszy, bez możliwości realnej spłaty pożyczek szuka pomocy, a z drugiej wykorzystująca to grupa wyłudzaczy. Mamią ludzi możliwością otrzymania pieniędzy bez zabezpieczeń za "drobną" opłatą kilku stówek celem rozpatrzenia wniosku.
Racjonalne tłumaczenia nie docierają do desperatów, że nikt normalny nie pożyczy pieniędzy nie mając pewności, że dostanie jej zwrot. Na ładne oczy nie pożycza się pieniędzy.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 07-15-2014, 07:32   #6
Inwestorka
Pożyczki społecznościowe to bardzo ciekawa forma użyczania pieniędzy, ale niestety nie w Polsce. Tu nie da się po prostu pożyczyć na słowo, na zaufanie. Cała masa ludzi traktuje pożyczających jak frajerów i nie zamierza oddawać. Jedyna możliwość to pożyczać pod zastaw!
  Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
pożyczanie pieniędzy od osób prywatnych , jakie są najlepsze banki w polsce


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Znajdź pożyczki prywatne lub społecznościowe zet 46 03-01-2015 00:30
Pożyczki prywatne- społecznościowe bankier 18 07-07-2014 10:56
Pożyczki społecznościowe- bez BIK i formalności grzegorz.ciepielak 2 07-07-2014 09:21
Pożyczki społecznościowe- bez wpłat własnych grzegorz.ciepielak 13 07-13-2012 14:20
Pożyczki społecznościowe- BIK bez BIK grzegorz.ciepielak 1 05-04-2011 05:09