KREDYCIAK-Opinie, forum

  Kredyciak.pl > Kredyty i pożyczki > Kredyty bez BIK

KREDYT KONSOLIDACYJNY DLA ZADŁUŻONYCH

 
Ocena: Ocena wątku: 3 głosów, 3.00 średnia.
Linki sponsorowane


stare 09-26-2011, 20:51   #1
A.G.
 Kredyty gotówkowe są zastrzykiem na większe zapotrzebowanie pieniądza, ale są również zobowiązaniami, z których bezwzględnie należy się wywiązać. Kredytodawca udzielający pożyczki liczy na terminowy zwrot długu i w momencie, gdy pożyczkobiorca z różnych przyczyn utrudnia współpracę zaczynają się schody. Są one niestety kręte i prowadzą do Biura Informacji Kredytowej i stworzenia niepotrzebnej nikomu negatywnej bazy danych o spłacaniu pożyczek Zadłużeni mają jednak szansę w postaci kredytu konsolidacyjnego, nieco oddalającego widmo wizyty komornika.

Kredyt konsolidacyjny to połączenie kilku pożyczek w jedną przy jednoczesnym obniżeniu oprocentowania i marży. Najczęściej jest on zabezpieczony hipoteką, groźnie brzmi i tak w rzeczywistości wygląda. Dla banków jest to bowiem kwota gwarantująca bezpieczeństwo, że w razie fiaska klienta otrzymają ekwiwalent zwrotu w postaci nieruchomości. To póki co najlepsza alternatywa dla zadłużonych, którzy nie mają co liczyć na fart od losu.

Uzyskanie takiego kredytu łączy się z określonymi kruczkami prawnymi, które należy spełnić. Warto jednak, ponieważ po pozytywnym rozpatrzeniu można uzyskać niższą co miesięczną ratę. Bank nie przywiązuje również większej uwagi do kwestii tego, kto jest właścicielem danej nieruchomości – podstawa to zabezpieczenie hipoteką, a ta jest przecież przypisana danej osobie. Dodatkowo o konsolidację może się ubiegać więcej niż jedna osoba, czyli jeśli w rodzinie dana pożyczka została zaciągnięta na męża, do jej spłaty może się dołączyć również żona. Zwiększy to bowiem ich ogólną zdolność kredytową.

Wszystkim zadłużonym kredytobiorcom, którzy poszukują alternatywy dla swoich opustoszałych portfeli z pewnością nie pomaga BIK. Jako organizacja pulsująca w momencie systematyczności i spłacania wszelkich zapożyczeń, w przypadku konsolidacji stanowi sporą zaporę na drodze. Banki coraz mniej jowialnie podchodzą do osób, które gromadzą na swój temat niepochlebne opinie. Nie chcą pożyczać komuś, kto nie zwróci im gotówki, bo w między czasie straci pracę, lub dotknie go inna nieprzewidziana kolej losu. Lepiej zatem przeciwdziałać i nie dopuścić do zapętlenia kredytami, niż poszukiwać późnij alternatywnych dla nich rozwiązań.

Kredyty dla zadłużonych nie są datkiem charytatywnym. Fakt – zmniejszają raty i wydłużają w czasie ich spłacanie nawet do kilku lat, ale w dłuższej perspektywie powiększają odsetki, co konsekwentnie zwiększa objętość całego kapitału do spłaty. Reasumując: wskazana profilaktyka dla zaciągania kredytów, a zadłużonym pozostaje borykać się z zaistniałym problemem w traki sposób, aby jak najmniej stracić.


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 10-22-2011, 04:19   #2
madagaskar84
Witam
Po raz kolejny podchodzę do tematu kredytu konsolidacyjnego.
Posiadam kredyty gotówkowe w:
-BPH ok 21400zł - rata 631zł
-Eurobank ok 24000zł - rata 633zł
-PKO SA ok 13000zł - rata 237zł
-LUKAS ok 3000zł - rata 160zł
Podane kwoty to kwoty do pozostałem do spłaty.
Łącznie 61400zł , kwota łączna rat 1661zł
Do tego posiadam Kredyt ratalny na sprzęt RTV. W kwietniu już ostatnia rata więc będzie spłacony.(rata 222zł)
1661+222=1883zł
Po za tymi ratami mam dwie karty debetowe z limitem 1000 zł i 500zł w pełni wykorzystane.
Czyli łącznie około 62900zł.
Zależałoby mi na spłacie powyższych kredytów wchodząc tylko w jeden kredyt ale tu zaczynają się schody ponieważ jestem żołnierzem zawodowym kontraktowym.
Chciałbym skonsolidować te kredyty bądź cześć z nich.Głównie zależy mi na obniżeniu łącznej raty do poziomu maks 1200zł.Rata ta niech będzie stała.
Moje zarobki netto na miesiąc to łącznie 2710 zł z tym, że 2250 zł to uposażenie a 460 zł to stały dodatek z WAM-u (Wojskowa Agencja Mieszkaniowa).
Proszę o pomoc.
madagaskar84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-17-2011, 12:23   #3
Pożyczki bez BIK
Dziwię się, że tak mało osób korzysta z kredytu konsolidacyjnego. Co więcej, banki rzadko mówią o tego typu produkcie. Nigdy nie widziałam na przykład reklamy o takiej możliwości. A to przecież pierwsza rzecz jaką powinni zrobić ci wszyscy, którzy posiadają spore zadłużenia w bankach i nie radzą sobie z ich spłatą.
Pożyczki bez BIK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-17-2011, 16:23   #4
banita
 
Cytat:
Napisał pożyczki bez bik Zobacz post
dziwię się, że tak mało osób korzysta z kredytu konsolidacyjnego. Co więcej, banki rzadko mówią o tego typu produkcie. Nigdy nie widziałam na przykład reklamy o takiej możliwości. A to przecież pierwsza rzecz jaką powinni zrobić ci wszyscy, którzy posiadają spore zadłużenia w bankach i nie radzą sobie z ich spłatą.
niestety nie masz racji -banki owszem proponuja konsolidacje ale niestety wiekszość z nas nie posiada zdolnosci kredytowej -jak wiesz jest ona liczona według posiadanych kredytów a nie według tego konsolidacyjnego -wiem co mówie -bo zwiuedziłam w tamtym roku dziesiatki banków -chciałam zrobić konsolidacje -niestety wszędzie słyszałam -brak zdolności kredytowej
banita jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-05-2012, 17:47   #5
Wyrobnik
Cytat:
Napisał banita Zobacz post
wiekszość z nas nie posiada zdolnosci kredytowej
- czy dobrze rozumiem, że banki udzielą kredytu konsolidacyjnego pod warunkiem posiadania bieżącej zdolności kredytowej ? To jakieś masło maślane.
Przecież ktoś, kto chce zrobić konsolidację raczej już nie ma zdolności ze względu na kilka zaciągniętych już zobowiązań....
Czy otrzymał ktoś kredyt konsolidacyjny w jakimś banku na 'normalnych' zasadach ?
Wyrobnik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-08-2012, 10:20   #6
dorotka11
Dokładnie. Myślę, że owszem banki odmawiają konsolidacji, ale tylko w przypadkach, gdy zdolność kredytowa np. się zmieniła, bo przecież wcześniej banki zgodziły się na udzielenie tych wszystkich kredytów a więc zimorodku musiało być Cię stać na te zadłużenia.
dorotka11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-29-2012, 10:07   #7
wroclove
Mylicie tutaj pojęcie „zdolności kredytowej” i raportów BIKu. Ktoś kto posiada kilka kredytów nie zawsze musi mieć negatywny wpis w BIK. Konsolidacja to rozsądne rozwiązanie jeszcze przed przeterminowaniem bieżących zobowiązań kredytowych. Jeśli z jakiegoś powodu obniżyła się zdolność kredytowa i nie stać go porostu na pokrywanie poszczególnych rat kredytowych to łączy wszystkie pożyczki w jedną. Nowa niższa rata powinna odpowiadać aktualnej zdolności kredytowej danego klienta.
wroclove jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-29-2012, 13:28   #8
Mareczek33
Z tym wyliczaniem zdolności kredytowej rzeczywiście jest jakoś dziwnie... Siostra chciała skonsolidować swoje kredyty w jeden. Obecnie płaci 1700 zł miesięcznie w 3 różnych ratach, co przy dochodzie rzędu 2,5 tys. złotych jest sporym obciążeniem. Po konsolidacji mogłaby płacić ratę w wysokości 800 zł, jednak kredytu jej nie udzielono. A nie figuruje na żadnej liście dłużników...
Mareczek33 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-18-2012, 22:36   #9
Karin
Witam
DB spokojnie kilka kredytów zamienia w jedną całość, mój małżonek miał 3 kredyty, gdzie raty razem wynosiły prawie 2 tys. zł.Na dzień dzisiejszy rata jego kredytu wynosi 906 zł. właśnie w DB. Fakt faktem, nie miał żadnych zaległości ani opóżnień. Nic nikt nie straci, próbując tam się dowiedzieć, a nóż widelec się uda, czego życzę z całego serca.
Powodzenia i udanych niższych rat
Karin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-29-2012, 12:11   #10
Finansum
Wielu Polaków przestaje regulować swoje zobowiązania kredytowe w terminie. Dzieje się tak z wielu powodów. Raz, że banki nieustannie podnoszą ceny swoich usług (oprocentowanie kredytów nie jest stałe, a zamiany postępujące w tym zakresie nie są wcale korzystne dla klientów). Po drugie – wydatków nieustannie przybywa, a pensje niestety nie idą w górę. Banki narzekają na to, że ludzie nie płacą rat, coraz też częściej do akcji wkracza komornik. Jednym ze sposobów na zredukowanie zadłużenia jest konsolidacja.

Banki mają nawet w swojej ofercie kredyty konsolidacyjne, ale udostępniają je wyłącznie tym osobom, które spełniają bardzo wysokie wymagania dotyczące zdolności kredytowej. Ludzie upatrują zatem swojej szansy w pożyczkach pozabankowych – z tym, że należy ze smutkiem stwierdzić, iż nie zawsze logicznie myślą, podejmując się kolejnego zobowiązania. Sama w sobie pożyczka pozabankowa (czy też kredyt) nie jest wcale zła – dobrze mieć jakąś alternatywną opcję, po którą można sięgnąć w podbramkowej sytuacji.

Wszelakie usługi finansowe (nie tylko zatem pożyczki pozabankowe) mają zaś to do siebie, że jeśli dobrze się nie przemyśli skorzystania z takiego rozwiązania, ponosi się tego przykre konsekwencje. Ludzie zaś nagminnie nie czytają umów i nie zapoznają się z warunkami ofert. Pożyczka pozbankowa jest narzędziem wymagającym sprawnego posługiwania się nim. Na szczęście gospodarowania pieniędzmi można się nauczyć, ale trzeba do tego tematu podejść bardzo poważnie i z rozsądkiem.
Finansum jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
kto pomaga zadłużonym spłacać długi


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Kredyt konsolidacyjny A.G. 4 02-07-2021 14:54
Kredyt konsolidacyjny bez BIK? Ara 18 02-07-2021 14:53
Najlepszy kredyt konsolidacyjny A.G. 9 08-28-2014 20:01
Kredyt konsolidacyjny bartjel149 2 06-10-2014 08:38