KREDYCIAK-Opinie, forum

  Kredyciak.pl > Kredyty i pożyczki > Kredyty bez BIK

POŻYCZKI BEZ BIK- FIRMY POŻYCZKOWE

 
Ocena: Ocena wątku: 3 głosów, 3.33 średnia.
Linki sponsorowane


stare 03-25-2010, 11:23   #1
A.G.
 Coraz więcej Polaków korzysta z prywatnych firm pożyczkowych. Jest to skutkiem zaostrzenia polityki kredytowej. Firm pożyczkowych na rynku powstaje coraz więcej. Najgorsze jest to, że tak naprawdę nikt nie sprawuje nad nimi kontroli.

Według polskiego prawa maksymalne oprocentowanie pożyczki nie powinno przekraczać czterokrotności stopy lombardowej. Na dzień dzisiejszy wynosi ona w tym przypadku 20%. Jednak firmy pożyczkowe świetnie sobie radzą z obejściem tej ustawy.

Do grona czarnej listy firm pożyczkowych można zaliczyć większość firm oferujących pożyczki do domu. Liderami w tej materii są: Provident i Forminx oraz wszelkie przebudówki Forminxa typu Dobra Rata czy Prominent. Firmy te działają na rynku polskim już od dłuższego czasu i jak na razie nikt nie zrobił z nimi należytego porządku. Polityką tych dwóch pierwszych firm jest skuteczna obrona przez skrzywdzonymi klientami. Z powodu braku odpowiedniego ustawodawstwa mogą one się czuć bezkarne.
W przypadku firm Dobra Rata i Prominent nie ma aż takiej medialnej nagonki. Być może jest to spowodowane dużo węższą działalnością niż w przypadku dwóch pierwszych firm.

Wszystkie firmy pożyczkowe są uznawane za niebankowe instytucje finansowe. Oznacza to, że żadna z tych firm nie jest oficjalnie nadzorowana przez Komisję Nadzoru Finansowego. Firmy pożyczkowe mogą odpowiedzieć za nieetyczne działania tylko przez UOKiK’em. Niestety działa to tylko wówczas, gdy zostały naruszone zbiorowe interesy konsumentów.

Prywatne firmy pożyczkowe do perfekcji opracowały system, dzięki któremu ich pożyczki są realnie dużo wyżej oprocentowane niż przewiduje to ustawa antylichwiarska. Pomimo, iż ustawowe ograniczenie wysokości odsetek kapitałowych dotyczy wszystkich uczestników rynku finansowego, tylko firmy poza bankowe tak umiejętnie posługują się systemem omijania ograniczenia.

Ustawę antylichwiarską obchodzą w pewnym sensie też banki, narzucając na klienta obowiązek wykupu dodatkowego ubezpieczenia. Jednakże nawet w przypadku najdroższych kredytów bankowych ich oprocentowanie jest relatywnie niższe niż w przypadku najtańszej firmy pożyczkowej. Firmy pożyczkowe bowiem pobierają nie tylko opłatę za ubezpieczenia ale również opłatę przygotowawczą czy za obsługę mobilną.

Provident przedstawia swoje oferty pożyczkowe w sposób bardzo klarowny i rzetelny. Na stronie firmy można nawet skorzystać z kalkulatora, który pozwala obliczyć wysokość przyszłej raty i łączną rzeczywistą stopę oprocentowania. Co jest zadziwiające to fakt, że pomimo wysokich kosztów rzędu nawet 80-90% klienci godzą się na zaciągnięcie pożyczki.

Paradoks zachowań klientów z firm pożyczkowych jest naprawdę powalający. Osoby o niechlubnej historii kredytowej albo o zbyt niskich dochodach nie przechodzą procedury kredytowej w banku z bardzo jasnych powodów. Bank nie poniesie ryzyka związane z ich ewentualna niewypłatą. Dlatego też jest to łakomy kąsek dla firm pożyczkowych.

Niestety prawda jest taka, że jeśli klient według banku nie poradzi sobie ze spłatą zobowiązania oprocentowanego na poziomie 2-10% to w jaki sposób może podołać zobowiązaniom oprocentowanym na 100%? Jedynym wyjście wówczas jest zaciągnięcie kolejnego większego zobowiązania.. Jednak jest to najmniej racjonalne wyjście..


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 11-22-2010, 23:35   #2
dorcia
Witam!
Potrzebuję 20.000zł na spłatę innych kredytów.
Proszę o pomoc i kontakt.dorcia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-19-2011, 17:36   #3
Beciamk
witam! potrzebuję pilnie pożyczki 50000 na spłatę innych kredytów.
Proszę o pomoc i kontakt :


Beciamk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-28-2011, 12:12   #4
kwiatek1980
Witam potrzebuję pilnie pożyczki 2000 tys proszę o pomoc mój nr 783580435
kwiatek1980 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-30-2011, 19:04   #5
Sebastian
Witam, prowadze działalność gospodarczą od maja 2010 i potrzebuję wziąć pożyczke w wysokości do 40 tys na zakup samochodu i rozwinięcie firmy. Jestem w biku poniewaz miałem opóźnienie w spłacie raty, obecnie nie mam żadnych pożyczek jednak bank nie chce mi udzielić pożyczki. Proszę o wskazanie mi instytucji pozabankowej które udzieliłaby mi kredytu. Mój mail


i mój tel 662715675. Liczę na pomoc.
Sebastian jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-30-2011, 20:37   #6
zimorodek
 
Spróbuj w innym banku.O ile działalność gospodarcza nie przynosi straty nie powinieneś mieć problemu z zaciągnięciem pożyczki.Ostatnio reklamowało się kilka banków oferujących kredyty dla firm.Możesz też zlecić wyczyszczenie bik .Kosztuje ok.200-300zł.Co do instytucji pozabankowych to nie polecę żadnej ponieważ nie wierzę w nie.Zawsze jest jeden mały ukryty haczyk.Poza tym nie wiesz na kogo trafisz.Warto też popytać w Skokach gdyż nie są bankami lecz kasami.Być może potrzebny będzie poręczyciel.Zyczę powodzenia w wyborze,aby Ci się udało.
zimorodek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-20-2011, 15:08   #7
ona
witam poszukuje pomocy w uzyskaniu pozyczki na spłate komornika i zobowiazań ,potrzebna kwota od 40 tys. w wzwyz prosze o odpowiedz ,dochod z umowy o prace
ona jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-23-2011, 15:41   #8
zimorodek
 
Wystarczyło napisać jeden post a nie od razu kilka na każdej niemal stronie.Mam wrażenie,że tylko zachwalasz tą stronę ,być może masz ukryty w tym cel.Nie wiesz jak ludzie tutaj szukają pomocy.Często jest to "ostatnia deska ratunku" gdyż takie fora czytają nie tylko potrzebujący pomocy,lecz również w dużej mierze pracownicy firm udzielających pożyczek.I również tacy co tylko się reklamują w nadziei na szybki zysk.
zimorodek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-23-2011, 19:55   #9
Riddle20
Sprawdzałem tę stronę. W mojej ocenie osoba pisząca ten post jest zwykłym naciągaczem. Na stronie nie ma absolutnie żadnych danych o jej autorze ani firmie udzielającej pożyczek. Strona jest wykonana bardzo prosto i skupia się przede wszystkim na nakłonienia do wysłania płatnych wiadomości sms. Nie ryzykujcie. To nie pierwsza tego typu strona.

Pozdrawiam!
Riddle20 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-31-2011, 14:55   #10
jogler
poczyczka bez biku jest udzielana na portalach social lendingowych i jest to prosta i przyjemna droga do pozyczki
jogler jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
które firmy pozabankowe są bezpieczne , pożyczki pod zastaw


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Cała Polska Wypelnij Wniosek - za Darmo otrzymasz oferty pożyczkowe! Natan 1 04-29-2013 09:57
Lublin Polskie Towarzystwo Pożyczkowe kto zna? ratunkukredyt 3 12-13-2012 12:18
Firmy pożyczkowe wkraczają na giełdę A.G. 2 07-31-2012 23:36