KREDYCIAK-Opinie, forum

  Kredyciak.pl > Kredyty i pożyczki > Kredyty bez BIK

JAK ZNALEŹĆ UCZCIWY KREDYT BEZ BIK ONLINE

 
Ocena: Ocena wątku: 1 głosów, 3.00 średnia.
Linki sponsorowane


stare 09-08-2014, 16:08   #1
Pomidorowy rolnikJestem tutaj bo dowiedziałem się przed chwilą, że nie dostanę kredytu z banku bo mam za słaby BIK - cokolwiek to znaczy. Słyszałem, ze na waszym forum można znaleźć taki kredyt bez bik na rozsądnych warunkach. Proszę pomóżcie i wskażcie jakieś rozwiązanie. Potrzebuję 30000 zł na remont chłodni.


  Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 09-10-2014, 09:47   #2
eRzecznikBIK
 
Cytat:
Napisał Pomidorowy rolnik Zobacz post
słaby BIK - cokolwiek to znaczy.
Dzień dobry,

Postaram się wyjaśnić, co może oznaczać wspomniany przez Pana „słaby BIK”. Prawdopodobnie jest to brak dobrej historii kredytowej, a jednocześnie niski scoring (ocena punktowa).Brak dobrej historii kredytowej może wynikać z kłopotów z terminową spłatą poprzednich kredytów. Poniżej postaram się dokładnie wyjaśnić, o co chodzi.

Biuro Informacji Kredytowej (BIK) gromadzi i udostępnia bankom, SKOK-om i firmom pożyczkowym, informacje o historii kredytowej kredytobiorców, o składanych przez nich wnioskach kredytowych, zawartych umowach i ich realizacji. Dane do BIK trafiają już w momencie złożenia wniosku kredytowego i w przypadku otrzymania kredytu są przetwarzane do momentu jego spłaty, a dłużej jeśli wyrazimy zgodę na przetwarzanie danych po spłacie kredytu, co buduje naszą pozytywną historię kredytową.

Ocena punktowa (scoring), potocznie określana czasem jako „dobry BIK”, jest metodą punktowej oceny ryzyka kredytowego. Polega ona na określeniu wiarygodności kredytowej Klienta na podstawie porównania jego profilu z profilem Klientów, którzy już otrzymali kredyty. Im bardziej profil danego Klienta jest podobny do profilu Klientów terminowo spłacających swoje kredyty w przeszłości, tym lepszą ocenę punktową otrzyma ten Klient. Ocenę punktową BIK wylicza na podstawie historii kredytowej danej osoby. Jeśli wszystkie kredyty były spłacane w terminie, wpłynie to pozytywnie na ocenę punktową, a tym samym zwiększa szanse na otrzymanie kolejnego kredytu. Ocena ta nie jest jednak opinią kredytową - każdy bank podejmuje decyzję o przyznaniu kredytu samodzielnie, na podstawie własnej polityki kredytowej.

Jeśli chciałby Pan sprawdzić swoją historię kredytową w BIK, może Pan to zrobić pobierając bezpłatnie raport ze strony Biura Informacji Kredytowej. Gdyby miał Pan jakiekolwiek dodatkowe pytania dotyczące BIK, chętnie na nie odpowiem.

W razie pytań i wątpliwości służę pomocą,
eRzecznik BIK

Ostatnio edytowane przez eRzecznikBIK ; 09-10-2014 o 10:14
eRzecznikBIK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-10-2014, 10:36   #3
Pomidorowy rolnik
Dziękuję za informacje i pomoc. Poczytałem trochę o tym i mam kolejne pytanie. Przypuśćmy, że chciałbym zająć się naprawą swojego BIK metodą zdobycia i używania kart kredytowych jak to tutaj gdzieś polecano.

Czy dokonując transakcji dwoma kartami przez rok można zwiększyć w sposób widoczny punktację, czy potrzebny jest jeszcze dłuższy czas ?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 09-10-2014, 17:10   #4
eRzecznikBIK
 
Dzień dobry,

Rok to wystarczający okres czasu, aby poprawić swoją ocenę punktową. Należy to jednak robić ostrożnie, aby nie przesadzić z kredytami i pamiętać o konieczności spłaty w terminie. I nie ma na to jednej „recepty”, bo ocena punktowa zależy od wielu zmiennych. Można przemyśleć mniejsze zobowiązania – oprócz karty kredytowej dobrym pomysłem będą zakupy ratalne - i spłacać je w terminie, małymi kwotami. W ten sposób pokaże Pan bankom, że jest Pan wiarygodnym i rzetelnym kredytobiorcą.

Pozdrawiam
eRzecznik BIK
eRzecznikBIK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
czyszczenie i porady na dobry bik


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Czy jest gdzieś kredyt na spłatę chwilówek - konsolidacja pożyczek online glaca 15 02-10-2021 13:05
Pożyczę prywatnie pieniądzę, na uczciwy procent. macho1967 149 07-23-2019 23:15
Tani kredyt samochodowy - jak znaleźć na auto z komisu M.W. 9 09-10-2014 12:52
czy jest ktoś uczciwy?! asik.w 4 07-22-2011 13:47
Pieniędzy daj mi uczciwy !!! dłużnik 3 05-02-2011 07:52