KREDYCIAK-Opinie, forum

  Kredyciak.pl > Wiadomości > Ciekawostki

REJESTR DŁUŻNIKÓW ROŚNIE

 
Oceń temat
Linki sponsorowane


stare 07-16-2010, 12:41   #1
M.W.
 Rejestr dłużników systematycznie się powiększa, odkąd od kilku tygodni pojawiła się możliwość wpisywania dłużników przez prywatne osoby. Szczególnie rejestr powiększa się o te osoby, które nie płacą alimentów. W końcu znalazł się jakiś sposób na nierzetelnych alimenciarzy.

Faktem jest, że do tej pory samotnym rodzicom ciężko było odzyskać długi, które powstały w wyniku niepłaconych alimentów. Próbowano różnych rozwiązań, ale żadne do tej pory nie okazało się skuteczne. Prócz komorników, którzy bezskutecznie ściągali długi, również gminy nie mogły poradzić sobie z tym problemem. Owszem wypłacały samotnym rodzicom pieniądze na utrzymanie dzieci w nadziei, że potem ściągną długi z osób, które uchylają się od płacenia alimentów. Doszło jednak do tego, że gminy wypłaciły w imieniu tych osób spore kwoty odzyskując zaledwie grosze w stosunku do wydanych pieniędzy.

Odkąd od 14 czerwca pojawia się możliwość wpisywania tych osób w rejestr dłużników istnieje nadzieja, że wojna z nierzetelnymi alimenciarzami dobiegnie końca. Mając wyrok sądowy od tego dnia osoba prywatna może do rejestru dopisać swojego dłużnika. Nim pojawiła się taka możliwość do rejestru osoby zalegające z alimentami mogły wpisać jedynie Fundusze Alimentacyjne, które dbają o osoby z dochodem nieprzekraczającym 725 zł/os.

Mowa o Krajowym Rejestrze Długów BIG SA, BIG InfoMonitora i ERIF BIG SA. Z danych ERIF-u wynika, że średnia wartość zadłużenia alimentacyjnego wynosi 10 tys. złotych.

Jakie konsekwencje wiążą się z figurowaniem w takim rejestrze?

Znajdując się w takim rejestrze długów nie otrzyma się np. abonamentu telefonicznego, kablówki. Można znaleźć trudności w wynajęciem mieszkania. Schody można napotkać w staraniu się o kredyt a nawet pożyczkę ratalną. Z reguły bowiem usługodawcy sprawdzają swoich potencjalnych konsumentów w Biurze Informacji Gospodarczej i BIK-u.

Z danych wynika, że 27% dłużników znajdujących się w bazie spłaca swoje długi należne wierzycielom.

ERIF BIG SA zaobserwował już znaczny wzrost liczby osób niepłacących alimentów. Od 14 czerwca liczba ta wzrosła o 350% w porównaniu do wpisów z kwietnia 2010 r.


M.W. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 08-15-2010, 20:06   #2
jabłonka
Bardzo dobrze, ze jest taka mozliwosć wpisania dłużnika przez osobe prywatną, moze teraz zmotywuje to do płacenia alimentów, a opieszałych pracodawców do płacenia pensji w terminie.
jabłonka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-15-2014, 13:52   #3
Łysy Benek
Nie wiecie może czy jest jakaś agencja która współpracuje z kilkoma takimi listami dłużników. Mam coś do załatwienia z jednym takim i najchętniej zameldował bym to w jednym miejscu .
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02-09-2015, 13:30   #4
waliatkin
No niestety, Polaka trzeba przycisnąć, bo inaczej to problem jest z oddawaniem wszelkich długów. Taką juz mamy mentalnosc.
waliatkin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-24-2015, 12:49   #5
Sebos
Taką mamy naturę, a może każdy woli dostać kilka tysięcy złotych. I ich nie oddawać, bo to takie proste jest.
Sebos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
kto pomaga zadłużonym spłacać długi


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Co to jest Krajowy Rejestr Długów BIG-KRD? A.G. 8 10-31-2020 19:06
Krajowy Rejestr Długów KRD ma już osiem lat zet 2 07-23-2014 21:13
Jak działa rejestr dłużników? Wera_nika 1 07-22-2014 08:18
Rejestr transakcji-ważnym elementem gry na FOREX A.G. 1 04-18-2014 14:34