KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Wiadomości > Ciekawostki

CORAZ WIĘCEJ FIRM KORZYSTA Z USŁUG KRD

 
Ocena: Ocena wątku: 1 głosów, 3.00 średnia.
Linki sponsorowane


stare 08-07-2010, 20:29   #1
A.G.
 Powołując się na dane KRD jesienią przybędzie w Polsce nowych dłużników. Obecnie w Krajowym Rejestrze Długów widnieje już około 1, 2 mln dłużników. Niestety ich liczba wciąż rośnie. Z drugiej strony rośnie również liczba firm, które coraz częściej korzystają z usług KRD.Nie tak dawno do KRD dołączyło około20nowych firm windykacyjnych i funduszy sekurytyzacyjnych.

Według Adama Łąckiego prezesa zarządu Krajowego Rejestru Długów już wkrótce znacznie wzrośnie liczba osób i firm zalegających z należnościami. Tylko w ciągu ostatnich kilku miesięcy dzięki wierzycielom wtórnym trafiło do KRD aż 400 tysięcy dłużników.

Od 14 czerwca bieżącego roku możliwe jest udostępnianie informacji gospodarczych nie tylko firmom ale również osobom fizycznym, które dochodzą swoich praw.Jest to możliwe dzięki nowej ustawie.W jej mocy niemal każdy obywatel może zarejestrować swojego pracodawcę,który zalega z pensją w KRD. Również w KRD mogą się znaleźć rodzice, którzy zostali zgłoszeni do KRD za niepłacenie alimentów. W przypadku zarejestrowania w KRD, dług nie ulega przedawnieniu.

Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA działa w Polsce już od 7 lat. Właśnie tam zostają wpisani wszyscy nie solidni pożyczkobiorcy i przedsiębiorcy. Dzięki KRD już niemal 8 mld 700 mln złotych wierzytelności zostało odzyskanych.


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 08-11-2010, 12:36   #2
Anulka
Ja trafiłam do KRD za niezapłacenie abonamentu za telefon. Tzn rachunek zapłaciłam ale z 3 miesięcznym opóźnieniem. Była to niewielka kwota poniżej 50 zł. Zdziwiłam się, że tak szybko zostałam wpisana na listę. I niestety pomimo tego, że rachunek opłaciłam dalej widnieje jako nierzetelny klient. Ostatnio chciałam córce wziąć komórkę na mixa. Od doradcy klienta dowiedziałam się,że widnieje w ich bazie jako nierzetelny klient. Zdziwiło mnie to bardzo bowiem pierwszy raz spóźniłam się z opłaceniem rachunku i już zostałam zaliczona do oszustów.
Anulka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-15-2010, 20:01   #3
jabłonka
Chyba nie wystarczy uiścić zaległych opłat, trzeba jeszcze przejśc procedurę wyrejestrowania z KRD, podobie jak z innych biur informacji gospodarczej. Najlepiej doweidziec sie własnie tam jak to sie odbywa. A historię kredytową nalezy miec w porządku, bo potem same problemy, jak opisuje pani w poście nizej.
jabłonka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-24-2010, 13:01   #4
MarlenaP
Ja trafiłam do KRD nawet z przedawnionym długiem, ale teraz wiem przynajmniej że to rzekomo legalne, wierzytelność pozostaje wierzytelnością...

Tu odpowiedź prawnika jeśli ktoś by miał podobną sytuację lub był ciekawy:
MarlenaP jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-24-2010, 17:08   #5
Wrocławianka
O ile mi wiadomo, to przedawnione zobowiązania dalej są zobowiązaniami jednak nie można sądzić dłużnika o ich odzyskanie. Wierzyciel ma jakiś czas na ich odzyskanie. DO KRD trafiałaś pewnie dlatego, że wierzyciel chciał innych poinformować, że nie jesteś rzetelnym klientem. Widniejesz jako osoba, która była wobec niego zobowiązana ale już nie jest. Nie zmienia to jednak Twojej sytuacji. Ba jest nawet gorsza, bo lepiej jeśli bank albo firma wie, że masz problem ze spłatą ale to uregulujesz niż w ogóle zobowiązanie zostaje nieuregulowane.
Wrocławianka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-20-2014, 22:20   #6
Handlarz
Coraz więcej Polaków ma problemy finansowe to i nie ma się co dziwić, że firmy starając się odzyskiwać długi korzystają z KRD wpisując dłużników.
  Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
co zawiera krajowy rejestr długów


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Coraz więcej bezdomnych w Polsce A.G. 2 07-06-2016 09:36
Provident udziela coraz więcej pożyczek A.G. 15 07-18-2014 15:34
Powstaje coraz więcej sklepów internetowych A.G. 1 06-02-2010 08:28