Opinie, forum

Opinie, forum (https://www.kredyciak.pl/)
-   Ciekawostki (https://www.kredyciak.pl/ciekawostki/)
-   -   Pracodawcy sprawdzają linie papilarne pracowników (https://www.kredyciak.pl/ciekawostki/1760-pracodawcy-sprawdzaj-linie-papilarne-pracownikow.html)

Wera_nika 11-02-2010 09:46

Pracodawcy sprawdzają linie papilarne pracowników
 
Ostatnio pisaliśmy o tym, do jakich praktyk posuwają się banki sprawdzając dane o swoich klientach. O tym, że pracownicy weryfikują dane przedstawione przez klientów banku chociażby wyszukując ich profile na portalach społecznościowych. Kto wie czy banki nie zaczną prześwietlać swoich klientów także za pomocą czytnika linii papilarnych. Skąd ten pomysł?


Takie praktyki stosowane są już w ponad 600 firmach w naszym kraju. I chociaż takie praktyki zdaniem generalnego inspektora ochrony danych osobowych są nielegalne, to pracownicy godzą się na nie, bowiem w przeciwnym razie grozi im utrata pracy.


Nie chodzi tylko o to, żeby sprawdzić czy pracownicy nie mają kartoteki, ale czytnik ułatwia monitorowanie czasu pracy pracowników, tego gdzie aktualnie się znajdują.


Z PCT Security System dostarczyło swoje urządzenia biometryczne do ponad 150 firm, a nie jest to jedyna firma działająca na rynku. Stąd szacuje się, że z takich rozwiązań korzysta dziś około 600 firm.

M.W. 11-02-2010 20:05

Mi ostatnio skanowali linie papilarne do paszportu i już to sprawiło, że poczułam się nieco dziwnie :(
Nie wyobrażam sobie, że jeszcze w innych instytucjach do rusz "przedstawiać" się za pomocą palca.

A.G. 11-03-2010 04:14

Sama pracowałam w podobnej firmie. Nie miałam nic przeciwko skanowaniu. Firma zastąpiła stare czytniki identyfikatorów czytnikami linii papilarnych. Było to wygodniejsze i mniej kosztowne. Nie trzeba było wydawać identyfikatorów, które niestety bardzo często ginęły albo się niszczyły. Oczywiście wszystko jest dla ludzi jednak należy pamiętać o umiarze.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.