KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Wiadomości > Ciekawostki

WCZEŚNIEJSZA SPŁATA KREDYTU

 
Oceń temat
Linki sponsorowane


stare 01-18-2011, 09:29   #1
Wera_nikaWziąłeś kredyt i zastanawiałeś się nad wcześniejszą spłatą. Jeśli masz taką możliwość to dlaczego z niej nie skorzystać? Tymczasem okazuje się, że niekiedy po prostu nie warto.


Wcześniejsza spłata kredytu to wydawać by się mogło rzecz bardzo miła, zanim jednak pozwolimy sobie na nią musimy dokładnie przeczytać umowę z bankiem i sprawdzić czy jest ona w ogóle dozwolona.


Na tym nie koniec. Może się bowiem okazać, ze bank pobiera opłaty za wcześniejszą spłatę kredytu. Kolejną ważną rzeczą są formalności. O wcześniejsze spłacie kredytu należy bank powiadomić, warto więc wiedzieć czy trzeba to zrobić pisemnie, czy konieczne jest podpisanie jakiś dokumentów, oświadczeń.


Ostatnio głośno było sprawie klienta Eurobanku, który dokonał wcześniejszej spłaty kredytu, ale nie powiadomił o tym fakcie banku. Co ciekawe bank mile wszystkich zaskoczył. Klient z uwagi na złamanie umowy kredytowej powinien był zapłacić odsetki w kwocie 680 zł, tymczasem musiał dopłacić jedynie 290 zł. Bank zrezygnował z naliczenia pełnej kwoty.


Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 01-18-2011, 11:25   #2
zimorodek
 
Spłacisz wcześniej źle,nie zapłacisz na czas też niedobrze,bo naliczą odsetki.Czyli wychodzi na to że bank ma zawsze rację.Ale że polityka banków jest kulawa to widać gołym okiem.W takim razie rzeczywiście chyba nie warto wyrywać się przed szereg.
zimorodek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-26-2013, 14:28   #3
anula1
sama długo zastanawiałam sie czy warto wczesniej spłacac kredyt. zupełnie przez przypadek trafiłam na artykuł na ten temat który wiele mi wyjasnil, polecam przeczytac
anula1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-08-2013, 10:16   #4
12minister
dlatego czasem warto wcześniej pomyślec o tym ze moze zdarzyc sie tak ze spłacimy kredyt wczesniej i juz w wstepnych rozmowach to zaznaczyc a co najwazniejsze uzgodnic z doradca jakis racjonalny próg spłaty tzn. zebymsy nie dopłacali jakis kolosalnych pieniedzy do juz zaciagnietego kredytu, wiele osob o tym zapomina a przy dobym wplywie pieniedzy na nasze konto chciałoby sie splacic kredyt ale czasem sie nie da
12minister jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-20-2014, 18:40   #5
Luiza123
Dokładnie tak najlepiej przy zaciąganiu kredytu ustalić z doradcą kredytowym wszelkie opcje spłaty tego kredytu żeby póżniej nie było przykrych niespodzianek typu że nie można dokonać wcześniejszej spłaty. Ja obecnie współpracuję z doradcami finansowymi Gerwerto w każdej chwili można skorzystać z ich usług.
Luiza123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
jak znaleźć najlepszy aktualnie kredyt


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Wcześniejsza spłata kredytu mieszkaniowego zet 1 06-02-2014 11:08
Jak spłacić wcześniej kredyt i skąd wziąć środki? A.G. 7 06-02-2014 11:01