KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Wiadomości > Ciekawostki

JAK UNIKNĄĆ KRADZIEŻY PIENIĘDZY Z KONTA

 
Oceń temat


stare 08-12-2011, 11:12   #1
zetPosługujemy się nimi na co dzień, niekiedy nie wyobrażamy sobie nawet, żeby wyjść bez nich z domu - mowa o kartach kredytowych, które sprawiają, że nasze życie jest nie tylko przyjemniejsze, ale i łatwiejsze. Nie musimy nosić przy sobie gotówki i sądzimy, że jesteśmy bardziej bezpieczni. Nie grozi nam bowiem kradzież - nic bardziej błędnego.

Policja przestrzega przed złodziejami pieniędzy z kart płatniczych. Dochodzi do nich częściej latem, kiedy to jesteśmy bardziej wypoczęci, mniej zestresowani, nie myślimy ciągle o tym, żeby wszystkiego pilnować. Dajemy się po prostu podejść. Złodzieje nie kopiują dziś paska magnetycznego. Postęp sprawił, że używają innych, bardziej zaawansowanych technik. Po prostu blokują karty albo pieniądze, kiedy właściciele chcą je wybrać z bankomatu. Wszystko dlatego, że karty posiadają dziś dodatkowe zabezpieczenia, takie jak chipy.

Jeśli jakiś bankomat wygląda inaczej niż ten, w którym zazwyczaj wyciągamy pieniądze to coś może być na rzeczy. Należy tym samym uważać nie tylko na sam portfel, który może być łatwym łupem złodziejów, ale i podczas wypłaty gotówki z bankomatu. A trzymanie kodu PIN razem z kartą jest kategorycznie zabronione. Nie ułatwiajmy sprawy złodziejom!


zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-14-2014, 07:37   #2
Handlarz
Obecnie to najczęściej okradane są konta bankowości elektronicznej. Z jednej strony umożliwiają to specjalne wirusy instalowane na komputerach ludzi z drugiej strony niefrasobliwość tych, którzy dają się nabrać na spreparowane maile pochodzące niby od banku i tam dokonują różnych czynności.
  Odpowiedź z Cytatem
stare Dzisiaj
Kredyciak.pl


Linki sponsorowane

Komentarz

Tagi
gdzie najszybciej dostanę kartę kredytową


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Inwestowanie pieniędzy w złoto zet 33 10-01-2020 11:29
Wyłudzenie pieniędzy M.W. 1 05-19-2010 08:17
Kolejne oszustwo bankowe - kradzież 80 tys. złotych M.W. 2 04-21-2010 17:50