KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Wiadomości > Ciekawostki

NOWE ZASADY W SKO

 
Oceń temat


stare 09-01-2011, 22:50   #1
Ma.SzaDziś rozpoczął się nowy rok szkolny a wraz z nim SKO szykuje zmiany dla najmłodszych „przedsiębiorców”. Szkolna Kasa Oszczędności w tym roku przeżywa odnowienie. Na czym polegają zmiany?

Najważniejszą zmianą, która zaszła w SKO to oprocentowanie. Wszyscy, który do tej pory odkładali na książeczki mieli oprocentowane środki na 3,5% w skali roku. Od dziś procenty skaczą w górę i mają wartość aż 5%. Z pewnością wzrost oprocentowania znacznie wpłynie na atrakcyjność tej formy oszczędzania. Trzeba przyznać, że jest to procent wyższy niż na niejednej lokacie bankowej!

W dniu 1 września 2011 zmienia się także logo SKO. Podąża ono za duchem czasu aby pozytywnie się kojarzyło, ale również było bliskie kolorystyce używanej już przez PKO Bank Polski, z którym SKO jest powiązane. Patrząc na nowe logo SKO widać lekko nieregularne kształty liter, jakby pisane przez dziecko. Pod literami widnieje w górę wygięty łuk, który bezsprzecznie przypomina uśmiech.

SKO przyciąga do siebie coraz więcej szkół a co za tym idzie, także uczniów. W programie bierze udział około 1850 placówek. Szacuje się, że na książeczkach oszczędza blisko 380 tysięcy uczniów z czego 150 tysięcy robi to regularnie. Zmiany, które właśnie zachodzą, mogą tę liczbę znacznie powiększyć. Nauczyciele i uczniowie entuzjastycznie bowiem przyjęli te nowiny.

Szkolna Kasa Oszczędności to doskonały start w przyszłość pod kątem nauki obcowania z pieniędzmi, oszczędzania i dysponowania środkami. Nic dziwnego więc, że PKO BP stara się unowocześniać program aby ten był wciąż interesujący dla najmłodszych. Wraz z rozwojem SKO zostały przygotowane nowe materiały edukacyjne wspomagające rozwój umiejętności uczniów. Nadzór nad ich przygotowaniem mieli specjaliści stąd pewność, że treści dostosowane są do wieku.

Co jeszcze czeka najmłodszych wraz z rozwojem SKO?

W Programie I Polskiego Radia w paśmie audycji dedykowanym dzieciom będzie nadawany program o nazwie „SKO – Słuchaj, Kalkuluj, Oszczędzaj”. Audycja ma na celu edukowanie najmłodszych z zakresu świata finansów i bankowości.

Najmłodsi, którzy interesują się oszczędzaniem powinni także zajrzeć do poradnika dla dzieci wydawanego przez Bank PKO BP pod nazwą „Brawo Bank” (dodatek do „Poradnika Bankowego”). We wrześniowym numerze znajdą się informacje dotyczące szkoły, tj. jak zdobywać wiedzę, sposoby na naukę, powrót do szkoły ale także informacje dotyczące banków. Wszyscy, którzy lubią wyrażać się artystycznie z pewnością będą zainteresowani konkursem plastycznym na zaprojektowanie plakatu zachęcającego do oszczędzania.


Ma.Sza jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-16-2014, 07:35   #2
Hrabia
SKO pamiętam z lat 80. To było jak dla mnie wspaniałe przedsięwzięcie. Pani wychowawczyni przyjmowała kasę, dzieci pełne zaufania wpłacały swoje kieszonkowe i je zbierały. Bez żadnych kont elektronicznych, kontroli itp. Dziś chyba w takiej samej formie by to nie przeszło.
  Odpowiedź z Cytatem
stare Dzisiaj
Kredyciak.pl


Linki sponsorowane

Komentarz

Tagi
które konto oszczędnościowe jest najlepsze


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Dotacje unijne na e-biznes - nowe zasady A.G. 1 07-13-2014 12:14
Koniec programu "Rodzina na swoim"?-nowe zasady A.G. 12 05-31-2012 11:58
Nowe dyrektywy MiFID M.W. 1 04-22-2010 16:32