KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Wiadomości > Ciekawostki

FAŁSZYWE WEZWANIA DO ZAPŁATY

 
Oceń temat


stare 09-16-2011, 22:06   #1
Ma.SzaDo kilkunastu tysięcy przedsiębiorców trafiło fałszywe wezwanie do zapłaty. Urzędnicy alarmują o oszustwie i przestrzegają o tym, aby je zignorować i w żadnym wypadku nie płacić!

Oto treść wezwania: "Na podstawie Art. 12 ustawy z dnia 15 września 2000 r., został utworzony Krajowy Rejestr Pracowników i Pracodawców. Ogłoszenie wpisu w KRPiP wymaga uregulowania opłaty rejestracyjnej. W związku z powyższym prosimy o uregulowanie opłaty w wysokości 115 zł w nieprzekraczalnym terminie 26.08.2011 r."

Sprawa wyszła na jaw kiedy to w wielkopolskim urzędzie zjawił się przedsiębiorca z takim właśnie pismem w ręku. Urząd gminy sprawdził kto kryje się pod nazwą Krajowego Rejestru Pracodawców i Pracowników. Okazuje się, że jest to prywatna firma, która zarejestrowała się w XII Wydziale Gospodarczym KRS Sądu Rejonowego w Warszawie.
Treść pisma jest niezgodna z zasadami ustawy UOKiK. Zapisy o statystyce publicznej i wzywanie wobec tego do zapłaty jest dalece bezpodstawne.

Sprawa trafiła do policji, zatem wszystkie osoby, które takie pismo otrzymały powinny się zgłosić z nim na komisariat lub do prokuratury. Niewykluczone, że kilkanaście tysięcy osób już dokonały opłaty.


Ma.Sza jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-24-2014, 12:08   #2
Handlarz
Teraz masowo są wysyłane maile rzekomo od firmy UPC z fakturami do zapłaty. Wiele ludzi się na to łapie i płaci.
Uważajcie na tych oszustów.
  Odpowiedź z Cytatem
stare Dzisiaj
Kredyciak.pl


Linki sponsorowane

Komentarz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat: