Opinie, forum

Opinie, forum (https://www.kredyciak.pl/)
-   Ciekawostki (https://www.kredyciak.pl/ciekawostki/)
-   -   Środki na sfinansowanie mieszkania (https://www.kredyciak.pl/ciekawostki/941-rodki-na-sfinansowanie-mieszkania.html)

M.W. 05-24-2010 21:14

Środki na sfinansowanie mieszkania
 
Rynek nieruchomości uległ znacznemu ożywieniu w ostatnich miesiącach. Doradcy z Home Broker sprawdzili z jakiś środków finansuje się zakup mieszkania.
Okazuje się, że około 63% środków przeznaczonych na zakup nieruchomości pochodzi z umowy kredytowej.

Z badania przygotowanego prze firmę wynikło, że Polacy przeznaczają środki zdobyte ze sprzedaży starego mieszkania na zakup nowego. Jest to źródło finansowania około 7% środków na zakup mieszkania.
W niewielkim stopniu Polacy korzystają ze swoich oszczędności ulokowanych na lokatach, rachunkach oszczędnościowych (8,2%). Niewielki procent stanowią również pożyczki od rodziny lub znajomych (1,5%). A śladowy udział mają pieniądze uzyskane z odkupienia jednostek funduszy inwestycyjnych czy obligacji skarbowych (0,4 i 0,2%).

Większość nowych właścicieli mieszkań wspomaga się kredytem na zakup mieszkania. 57% stanowią te osoby, które pożyczają 80-100 procent wartości nieruchomości. Im droższa jest dana nieruchomość, tym mniejszy jest udział kredytu – zauważyli doradcy z Home Broker.

W dużej mierze jest to uzależnione od tego, że z początku kupuje się mieszkanie tańsze i zaciąga się na to przedsięwzięcie kredyt. Droższe mieszkanie kupuje się w następnej kolejności i w dużej części na zakup tego mieszkania przeznacza się pieniądze ze sprzedaży poprzedniego.

Badanie zostało przeprowadzone na klientach korzystających z usług Home Brokera. Wynikło z niego również, że zdecydowanie przeważają ci klienci, którzy na zakup mieszkania przeznaczają kwotę w granicach 200-300 tysięcy złotych.

Wera_nika 05-25-2010 08:24

Ja bym się z tymi danym zgodziła. Najczęściej jest tak, że najpierw kupuje się coś mniejszego, bo najważniejsze, że jest się na swoim, a dopiero później po sprzedaży tego małego - coś większego, na dłużej. Kwota 200-300 tysięcy też mnie nie dziwi. To jest koszt mieszkania 2-3- pokojowego.

Ronin z Krakowa 06-02-2014 09:25

Dziś mimo kryzysu to i tak ludzie masowo rzucają się nie na mieszkania, ale na domy. Dom to prestiż - czy masz kasę , czy nie , czy to potrzebne , czy nie , to koniecznie trzeba mieć duży dom najlepiej min. 150 metrów z ogrodem

Conrad 12-20-2016 15:14

Teraz mamy program MDM (mieszkanie dla młodych), gdzie można uzyskać środki na wkład własny i na tej podstawie wnioskować o kredyt w banku, a za jakiś czas rusza mieszkanie+. Co o tym myślicie? Korzystaliście?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.