KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Wiadomości > Ciekawostki

GDZIE JEST NAJWIĘCEJ NIERZETELNYCH DŁUŻNIKÓW?

 
Oceń temat
Linki sponsorowane


stare 05-29-2010, 12:37   #1
A.G.
 Według najnowszego raportu opublikowanego przez Biuro Informacji Gospodarczej województwo lubuskie jest województwem o najmniej rzetelnych kredytobiorcach. Według nowego rankingu województw lubuskie znajduje się na pierwszym miejscu, pod względem ilości dłużników. Okazuje się więc, że standardowy podział na Polskę biedną i bogatą w tym wypadku się nie sprawdził.

Raport został sporządzony przez InfoMonitor na zlecenie Biura Informacji Gospodarczej. Według InfoDługu ogól;na kwota przeterminowanych zobowiązań wynosi obecnie ponad 19 mld złotych. Odnotowano więc wzrost długu o ponad 2,3 mld złotych.

Ze spłatą swoich zobowiązań ma problem ponad 1,82 mln Polaków. W ostatnim kwartale liczba osób zadłużonych była mniejsza o 5%.

Województwo lubuskie znalazło się na niechlubnym pierwszym miejscu pod względem prawdopodobieństwa spotkania osoby opłacającej rachunki oraz kredyty i pożyczki z opóźnieniem. Tuż za nim znajduje się województwo kujawsko- pomorskie.

Ostatnie miejsce na podium zjamuje województwo pomorskie oraz śląskie. W tych województwach prawie co 16 osoba ma problem ze spłatą swoich zobowiązań.

Jeszcze kwartał wcześniej niechlubne pierwsze miejsce zajmowało województwo zachodniopomorskie. Obecnie Szczecin i jego region zajmuje miejsce piąte z ilością dłużników podobną jak w przypadku województwa dolnośląskiego.

W najbiedniejszych województwach ściągalność długów jest największa. Jednak te województwa charakteryzują się również najszybciej rosnącą liczbą niesolidnych dłużników. Średni przyrost nierzetelnych dłużników w większości województw wynosi około 5% z kolei w Podkarpackiem oraz Małopolskiem 7-8%.A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 07-01-2010, 16:51   #2
Ambrea1983
We wszystkich sondażach i ankietach pomorskie wypada najlepiej a tu proszę taka niespodzianka. Ale czy to źle, że się zapożyczamy? To świadczy chyba o tym, że w coś inwestujemy. Przecież nikt się bez powodu nie zapożycza. Tym bardziej, że najmniej rozwinięte województwa są najniżej w tym rankingu to chyba też o czymś świadczy.
Ambrea1983 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-15-2014, 13:39   #3
Hrabia
Ciekawe jak to wygląda 4 lata później po tym poście. Jak ktoś może ma takową informację to niech zamieści.
Przez ten czas rozbuchał się rynek chwilówek, to chyba też nieźle się zakręciło na karuzeli dłużników.
  Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
co zawiera krajowy rejestr długów


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Rejestr dłużników rośnie M.W. 4 04-24-2015 12:49
Marża kredytu-jak jest liczona i jaka jest jej wysokość? A.G. 5 12-15-2014 13:23
Banki pozbywają się nierzetelnych klientów A.G. 1 06-23-2010 10:16