KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Dotacje unijne > dla firm

DZIAŁANIE 4.4- BRAK ŚRODKÓW NA DOTACJE DLA DUŻYCH FIRM

 
Ocena: Ocena wątku: 1 głosów, 4.00 średnia.
Linki sponsorowane


stare 02-15-2010, 22:42   #1
A.G.
 W najbliższym czasie Minister Gospodarki zdecyduje jakie firmy mogą ubiegać się o środki z programów Innowacyjna Gospodarka. W związku z brakiem wystarczających środków na finansowanie programu w ramach Działania 4.4. w czerwcu odbędzie się ostatni konkurs. Jak zapowiada wiceminister gospodarki Rafał Baniak największe szanse na dostanie się do programu mają małe i średnie firmy.

Decyzja o tym , które firmy mogą startować ma zapaść w ciągu najbliżych dwóch tygodni. Zależna ona jest od podziału środków unijnych między duże firmy a sektor MSP. Wymogi Unii są jednoznaczne. Co najmniej 70% środków ma trafić do mniejszych firm. W ubiegłym roku Polska nie spełniła tych wymagań, bowiem przeszło 40% środków trafiło w rece dużych przedsiębiorstw.

Duże firmy będą miały szanse starać się o dofinansowania w ramach programu Działanie 4.4 , jeśli zostaną przeznaczone na to dodatkowe środki. Decyzją o tym czy pieniądze zostaną przyznane nie będzie łatwa. Bowiem środki mają pochodzić z puli przeznaczonych na dotacje dla inwestorów zagranicznych. W zeszłym roku z tych dotacji skorzystało bardzo niewiele firm, dlatego nadwyżka nie wykorzystanych środków byłaby przeznaczona na pomoc dużym firmom w ramach działania 4.4.

Istnieje jednak obawa, że w tym roku zainteresowanie programem dotacji dla inwestorów zagranicznych będzie większe niż przed rokiem. Dlatego też należy podjęcie decyzji o przeniesieniu środków do innego programu przeciągnąć do końca II kwartału. Wówczas będzie wiadomo ilu inwestorów złożyło wniosek o dofinansowanie i ile pieniędzy ma jeszcze do dyspozycji resort gospodarki.


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 07-23-2012, 09:11   #2
Mareczek33
Nic z tego nie rozumiem. Raz słyszę, że nie będzie pieniędzy na dotacje dla firm, a za chwilę pojawiają się informacje, że pieniądze są, tylko przedsiębiorcy w ogóle nie wykazują zainteresowania finansowaniem. Zastanawiam się, gdzie leży problem... W niedostatecznej informacji czy może w zbyt zawiłych procedurach, które skutecznie zniechęcają do ubiegania się o kasę?
Mareczek33 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-23-2012, 14:54   #3
wroclove
Trzeba czekać do ostatnich miesięcy 2013 roku. W każdej chwili możliwe są przesunięcia budżetowe i może się nagle okazać, że środki się znalazły. Szkoda bo naszej gospodarce jak człowiekowi powietrza potrzebne są inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym. Polskie firmy muszą się rozwijać i być bardziej konkurencyjne niż europejskie przedsiębiorstwa. Tylko w ten sposób obronimy się przed konsekwencjami kryzysu fiskalnego w strefie euro.
wroclove jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
kto może dostać dotacje unijne dla firmy


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Rządowy program poręczeń kredytów dla firm nie działa A.G. 3 08-17-2012 14:22
Działanie 5.2 -połowa wniosków nie spełnia wymogów A.G. 1 09-27-2011 08:02
Dotacje dla firm (PO IG Działanie 4.4.)- ostatni konkurs w czerwcu! A.G. 1 03-11-2010 22:20
Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka Działanie 8.1 -okazał się niewypałem A.G. 2 03-04-2010 21:16