KREDYCIAK-Opinie, forum

  Kredyciak.pl > Kredyty i pożyczki > dla klientów korporacyjnych

AUTO SEZAM-ATRAKCYJNY KREDYT SAMOCHODOWY DLA MŁODYCH FIRM

 
Ocena: Ocena wątku: 1 głosów, 3.00 średnia.


stare 03-15-2010, 16:06   #1
A.G.
 Wielu przedsiębiorców ma problem z uzyskaniem kredytu na zakup samochodu. Niestety jednym wyjściem w przypadku młodych przedsiębiorstw jest leasing, który ma zarówno zalety jak i wady. Jeśli jesteśmy zdeterminowani na kredyt musimy wziąć pod uwagę, że zdolność kredytowa w przypadku osób prowadzących działalność jest liczona bardziej rygorystycznie niż w przypadku klientów detalicznych.


Popularność dotacji unijnych na rozpoczęcie działalności sprawia, że sektor mikro przedsiębiorstw rośnie z roku na rok. Niestety beneficjenci dofinansowań unijnych, mają bardzo często problemy z uzyskaniem środków zewnętrznych na zakup samochodu. Ich firma działa od niedawna, nie mają pewnych dochodów i są zobowiązani w ramach programów unijnych do wykazywania zysków przez okres co najmniej roku. Wszystko to sprawia, że dla banków są oni klientem dość ryzykownym.


Banki udzielając kredyt na cele konsumpcyjne w tym również na zakup samochodu najczęściej wymagają by przedsiębiorstwo funkcjonowało na rynku przez okres co najmniej 6 miesięcy. Wymagania te różnią się w zależności od banku. Multibank wymaga nawet 12 miesięcznego okresu działalności. Co w takiej sytuacji może zrobić młody przedsiębiorca dopiero zaczynający karierę?

Bank BPH wystartował z bardzo ciekawą ofertą kredytu samochodowego. Auto Sezam to oferta skierowana do firm, które działają na rynku przez 6 i mniej miesięcy. Dzięki temu kredytowi, przedsiębiorcy mogą zakupić auto na dość korzystnych warunkach. W przypadku młodych przedsiębiorców (którzy zarejestrowali firmę w przeciągu maksymalnie 6 miesięcy) konieczne do otrzymania kredytu jest poręczenie innej firmy, istniejącej na rynku dłużej niż pół roku.

Ponadto kredytobiorcy, którzy zamierzają kupić auto nie starsze niż 5 lat i dysponują wolnymi środkami mogą skorzystać z oferty dofinansowania tylko połowy wartości rynkowej auta. Ta oferta jest polecana szczególnie w przypadku przedsiębiorstw, które istnieją na rynku krócej niż 6 miesięcy. Wówczas nie jest potrzebne, żadne poręczenie.

Maksymalny okres kredytowania wynosi 8 lat. Wnioskowana kwota kredytu waha się od 8 do 500 tysięcy. Klienci mają również możliwość negocjowania wysokości prowizji ,marży oraz rodzaju rat. W zależności od okresu kredytowania i zdolności kredytowej przedsiębiorcy bank proponuje kredyt w ratach malejących i równych. Prowizja przygotowawcza zaczyna się już od 2%. Bank poza tym proponuje korzystne warunki wykupu polis ubezpieczeniowych.
jest możliwość obliczenia zdolności kredytowej dla kredytu Auto Sezam


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-24-2012, 11:26   #2
Karinka
Czy ta oferta jest nadal aktualna? Ktoś korzystał z tej usługi i jest zadowolony? Piszcie swoje opinie i komentarze bo dopiero teraz się na to natknęłam.
Karinka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare Dzisiaj
Kredyciak.pl


Linki sponsorowane

Komentarz

Tagi
co dobrego oferuje klientom bank bph


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Kredyt samochodowy dla firm - w jakim banku najszybciej dają zet 10 09-08-2016 21:21
Do którego banku po kredyt samochodowy na auto z zagranicy Karol Szczecin 4 07-01-2015 21:16
Tani kredyt samochodowy - jak znaleźć na auto z komisu M.W. 9 09-10-2014 12:52