KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Kredyty i pożyczki > dla klientów korporacyjnych

ING BANK ŚLĄSKI WALCZY O MAŁE FIRMY

 
Oceń temat


stare 06-01-2010, 13:59   #1
A.G.
 ING Bank Śląski zamierza wkroczyć poważnie na rynek dla firm. Bank zamierza pozyskać rocznie ponad 3 tysiące małych firm. Bank chce przekonać firmy do siebie tanimi przelewami, niską opłatą za rachunek oraz atrakcyjnym kontem oszczędnościowym. Bank ponadto zliberalizował politykę kredytową aby zachęcić firmy do zaciągania kredytów. ING zamierza finansować głównie małe firmy.

Bank przygotował nową ofertę dla firm, dzięki której chce zwiększyć liczbę obsługiwanych małych przedsiębiorców. Zadaniem banku jest pozyskanie firm o obrotach rocznych nie większych niż 1,2 mln euro. Do tej pory ING Bank Śląsk obsługiwał 25 tysięcy tego typu klientów.

Bank założył sobie, że rocznie będzie pozyskiwać nawet 3 tysiące klientów. Jednak jak przyznaje Michał Bolesławski członek zarządu ING Banku Śląskiego spółka nie będzie zwiększała liczby klientów rocznie o 3 tysiące ale o 1,5 tysiąca. Jest to spowodowane dużą rotacją klientów. Spora część przedsiębiorców bowiem rezygnuje z usług banku.

Bank planuje podwoić liczbę małych przedsiębiorców w portfelu. W tym celu wprowadził nową ofertę z tanimi przelewami, niewielką opłatą za prowadzenie rachunku oraz dodatkowym kontem oszczędnościowym.

Zdaniem Bolesławskiego nowa oferta spowoduje, że dochody banku z działalności na rzecz klienta biznesowego nie spadną. Wynik oferty z kolei będzie widoczny w wynikach banku w ciągu 24 miesięcy.

Jednak Bank ING nie jest jedynym bankiem, który planuje rozszerzyć swoją ofertę dla firm. Również inne banki zabiegają o małe przedsiębiorstwa. Z tego powodu znaczna część banków obniżyła opłaty za usługi bankowe dla firm. Banki będą generowały coraz mniejsze przychody z tytułu opłat i prowizji. Według badań klienci biznesowi najczęściej zmieniają bank z powodu wysokich kosztów obsługi.

Banki planują zarobić na odsetkach z kredytów dla firm jednak chętnych na te kredyty wciąż nie przybywa. Co prawda coraz więcej przedsiębiorców jest zainteresowanych ofertą kredytową jednak nie przekłada to się na wnioski kredytowe. Dlatego też banki planują pobudzić akcję kredytową liberalizując politykę kredytową.Większość banków jest zdania, że firmy zaczną się zgłaszać po finansowanie nowych inwestycji po wakacjach w drugiej połowie roku.

Teraz największym zainteresowaniem cieszą się kredyty obrotowe. Według przeprowadzonych przez Pentor badan, tylko 20 % małych przedsiębiorstw jest zainteresowanych ofertą kredytu inwestycyjnego. Z kolei 64% firm nie ma zamiaru w ogóle zadłużać się w banku.A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-02-2010, 08:28   #2
Wera_nika
Atrakcyjnym kontem oszczędnościowym? <hehehehe> dobry żart, od rana się tak nie uśmiałam! Chyba, że zamierzają coś nowego na rynek wprowadzić, bo TO DOTYCHCZASOWE konto jest godne pożałowania, raczej nikt się na nie nie skusi <tym bardziej, że to konto a nie lokata jednodniowa i ściągają zawsze podatek Belki>
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare Dzisiaj
Kredyciak.pl


Linki sponsorowane

Komentarz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Pożyczki bez BIK- firmy pożyczkowe A.G. 37 06-27-2015 08:04
Firmy zapłacą za korzystanie ze środowiska A.G. 2 08-05-2012 20:05
Firmy pożyczkowe wkraczają na giełdę A.G. 2 07-31-2012 23:36