KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Dotacje unijne > dla rolników

MŁODY ROLNIK W PEŁNI WYKORZYSTANY

 
Ocena: Ocena wątku: 2 głosów, 4.00 średnia.
Linki sponsorowane


stare 01-28-2010, 01:16   #1
A.G.
 Jak podała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wszystkie środki z programu "Ułatwienie startu młodym rolnikom" zostały wykorzystane. W latach 2004-2006 zostało złożonych ponad 18 tysięcy wniosków na łączną kwotę 707 550 000 zł. Program Młody Rolnik jest wdrażany w Polsce od dłuższego czasu. Ma on na celu ułatwienie startu młodym rolnikom.Program pragnie pobudzić młodych ludzi o odpowiednich kwalifikacjach do zakładania gospodarstw rolnych.

Około 1/5 wszystkich gospodarstw w Polsce jest prowadzona przez osoby powyżej 55 roku życia.Napływ nowych młodych, wykwalifikowanych osób doprowadzi do zwiększenia konkurencyjności tego sektora. Z powodu jednak niezbyt dużego zainteresowania młodych ludzi rolnictwem, konieczna jest stymulacja dotacjami unijnymi. Środki unijne w większości będą przeznaczone na uruchomienie produkcji oraz modernizację gospodarstwa.Beneficjentami programu są osoby fizyczne, które po raz pierwszy rozpoczynają samodzielnie prowadzić gospodarstwo rolne. Ponadto muszą one spełniać następujące warunki:

1. pełnoletność , ale nie więcej niż 40 lat
2. posiadanie odpowiednich kwalifikacji wynikających z wykształcenia lub stażu pracy
3. posiadanie użytków rolnych o powierzchni nie mniejszej niż średnia wielkość gospodarstw w danym województwie i nie większą niż 300 ha( w przypadku gdy średnia wojewódzka jest niższa niż średnia krajowa, wówczas obowiązuje średnia krajowa)
4. posiadane użytki spełniają standardy w zakresie higieny, ochrony środowiska i warunków utrzymania zwierząt w gospodarstwie lub dostosuje się do tych standardów w ciągu 3 lat prowadzenia gospodarstwa
5.ubezpieczenie w KRUS w pełnym zakresie jako rolnik z założeniem , że będzie podlegać temu ubezpieczeniu co najmniej przez jeszcze 3 lataSuma jednorazowego dofinansowania nie przekracza 50 tys. złotych.
Dofinansowanie nie może przekraczać równowartości 55 tys. EUR, zgodnie z załącznikiem do rozporządzenia Rady (WE) nr 1698/2005 w sprawie wsparcia rozwoju obszarów wiejskich przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 08-12-2012, 21:41   #2
Karinka
dzisiaj dla młodych rolników łatwiej jest nie tylko o kredyty , ale także o dotacje bezzwrotne na zakup maszyn i urzadzeń rolniczych. Wiem bo mam siostrzeńca na wsi i widzę jak co trochę coś tam nowego się u niego za stodołą pojawia i z tego co mówi to większość za kasę z unii. dotacje unijne dla młodych rolników naprawdę działają i trzeba tylko chcieć i postarać się z nich korzystać
Karinka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-14-2012, 15:12   #3
Mareczek33
Rolnicy naprawdę nie mają źle. Dotacje, dopłaty, dofinansowania, pożyczki bezzwrotne i inne pieniądze z unii wciąż pomagają im w rozwoju. Ciekawi mnie tylko, dlaczego pomimo tego i tak narzekają, że jest źle... Przecież mają o wiele lepiej niż jakieś 10 lat temu.
Mareczek33 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-20-2012, 20:21   #4
liptonman
Programy unijne zmieniły polskie wsie nie do poznania. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa doskonale wyznaczyła na lata 2007-2013 obszary rozwojowe. Europejskie fundusze zostały spożytkowane między innymi na poprawę konkurencyjności sektora rolnego i leśnego, na poprawę środowiska naturalnego i obszarów wiejskich. Dzięki unijnym środkom poprawiła się jakość życia na wsi, a także nastąpił proces różnicowania gospodarki.
liptonman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
kto może dostać dotacje unijne dla firmy


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat: