KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Gospodarka i technologie > eGospodarka i eBiznes

E-RECEPTY – RECEPTA ELEKTRONICZNA

 
Oceń temat
Linki sponsorowane


stare 08-25-2010, 11:32   #1
M.W.
 Pod koniec 2010 roku w naszym kraju ma zostać przetestowany system e-recepty, czyli recepty elektronicznej. Pomysł wydaje się ciekawy ze względu na spore oszczędności pieniędzy, czasu, ale także wygodę pacjenta, aptekarzy i lekarzy wystawiających.

Każdy z nas wie jak wyglądają recepty wypisywane przez lekarzy. Pismo nie do odczytania, całe szczęście, że farmaceuci opanowali sztukę odczytywania tego pisma do perfekcji. Jeśli w naszym kraju miałyby się pojawić e-recepty i ten problem zniknął by na zawsze.

Jak miałaby funkcjonować recepta elektroniczna? Znikną przede wszystkim papierowe druczki, na których w większości przypadków ręcznie lekarz wypełniał listę leków zaleconych w kuracji. Nowy system zakłada, że receptę będzie wypisywać się w e-karcie pacjenta. Do e-recepty dostęp będzie miał aptekarz.

Firma, która wygrała konkurs na stworzenie prototypu elektronicznych recept to Hewlett-Packard Polska. Póki co ruszą testy, tak aby ostatecznie wprowadzić najlepsze rozwiązania. Ostatecznie projekt ma zostać zakończony w 2014 roku. Trwają nadal dyskusje nad tym jak powinien wyglądać taki system aby funkcjonował bez zakłóceń i nie naruszał praw pacjenta.

Prócz planów nad wdrożeniem e-recepty trwają prace nad zmianą ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia. Póki co ustawa trafiła do konsultacji społecznych. Nowy system miałby umożliwiść umawianie wizyt przez Internet, monitorowanie on-line kolejki do gabinetu lekarza a co najważniejsze skuteczniejsze wykrywanie fałszowania recept oraz dokumentacji medycznej.


M.W. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 08-25-2010, 16:18   #2
M.W.
 
Mnie osobiście nie raz zdarzyło się zapodziać receptę, bo jestem osobą roztargnioną. Taka forma zakupu leków z przepisu lekarza była by super wygodna!
M.W. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-01-2010, 15:31   #3
laik
Szybka i wygodna metoda, oby to weszło, bo ułatwiło i przyspieszyło by kupowanie leków.
laik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Pekao 24 – bezpieczna bankowość elektroniczna M.W. 1 03-28-2013 13:21
Bankowość elektroniczna- podział i rodzaje A.G. 2 05-09-2010 23:24