KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Gospodarka i technologie > eGospodarka i eBiznes

ELEKTRONICZNY PORTFEL - NOWY SYSTEM PŁATNOŚCI

 
Ocena: Ocena wątku: 2 głosów, 4.00 średnia.
Linki sponsorowane


stare 01-28-2010, 02:24   #1
A.G.
 Elektroniczne portfele czyli tzw. E-portfele albo elektroniczne portmonetki są to usługi, które działają podobnie jak sama nazwa wskazuje do zwykłego portfela. Stan naszego wirtualnego portfela możemy uzupełniać wysyłając na specjalny numer ze swojego telefonu komórkowego SMS Premium(tak jest w przypadku systemu CyberCash Wallet ,CashBill ) bądź po przez wpłaty na e-konto w przypadku programu ePortfel .

Zalety elektronicznego portfela:
-oszczędność pieniędzy ,nie ma konieczności opłacania abonamentów serwisów z góry;
-oszczędność czasu, ponieważ nie trzeba podawać wielokrotnie tych samych informacji;
-bezpieczeństwo, system nie udostępnia danych klienta serwisom z którymi się łączy;
-wygoda, klient ma pełen wgląd w swoje wirtualne rachunki
-funkcjonalność, użytkownik e-porfela ma możliwość pełnej kontroli swojego budżetu domowego.

Najpopularniejszy program firmy CyberCash tj. Wallet wymaga on przed pierwszym użyciem wprowadzenia przez użytkownika danych kart kredytowych , których użytkownik będzie chciał używać w systemie elektronicznego portfela.Dane te są weryfikowane za pośrednictwem serwera CyberCash przez centrum autoryzacji kart, dopiero potem generowany jest certyfikat, który będzie poświadczał tożsamość użytkownika. Do elektronicznego portfela można dodawać nowe karty lub usuwać już tam się znajdujące - przy każdorazowej takiej zmianie powtarzana jest operacja certyfikowania.

Bardzo korzystnym i wygodnym rozwiązaniem są aplikacje instalowane bezpośrednio na dysku twardym komputera użytkownika ,służące jako elektroniczne portmonetki. Na polskim rynku aplikacje są te szczególnie przydatne, bowiem serwisów oferujących e-portfele jest relatywnie mało w stosunku do innych krajów. Aplikacje te są pewnego rodzaju agregatorami finansowymi. Za ich pośrednictwem mamy dostęp do wielu rachunków bankowych. Podstawowe wersje programów zazwyczaj są bezpłatne i ogólnodostępne. Jeżeli jednak użytkownik chce w pełni cieszyć się udogodnieniami jakie oferuje elektroniczna portmonetka jest zmuszony zainstalować na swoim komputerze wersje rozszerzona aplikacji, która jest najczęściej płatna.

Autor:A.Grudnowska


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 07-30-2012, 14:24   #2
Mareczek33
Znak czasu... Ale takie rozwiązania są bardzo praktyczne, coraz bardziej powszechne i myślę, że będą coraz bardziej popularne, nie tylko wśród ludzi młodych.
Mareczek33 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-2012, 12:59   #3
zet
Chyba ze sto lat jeszcze w Polsce minie zanim ktokolwiek przekona się do takich rozwiązań. Jak ja patrzę na kolejki na pocztach lub w okienkach bankowych to mam wrażenie, że połowa Polaków nie wie , że istnieją takie rzeczy jak bankomaty lub przelewy darmowe przelewy przez internet. Pojęcie straty czasu w naszym społeczeństwie nie istnieje bo u nas właśnie ludzie mają jego nadmiar i dla zabicia czasu kochają sobie postać w kolejkach i popłacić lub wypłacać wszystko ręcznie bez używania nowoczesnych technologii.
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-22-2012, 20:42   #4
wroclove
Zamiłowanie do przenoszenia usług do „chmury” może się kiedyś źle skończyć. Według mnie wirtualny pieniądz nie ma racji bytu. Może to nie jest adekwatny przykład…..wszyscy zachwycali się giełdową wyceną portalu społecznościowego Facebook. Dzisiaj widać, że była to typowa bańka spekulacyjna. Nie da się do końca określić wartości wirtualnych produktów.
wroclove jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-25-2012, 09:37   #5
Jurek K.
Polacy nie są chyba jeszcze gotowi na takie rozwiązania... przynajmniej duża część społeczeństwa przywiązana jest do tradycyjnego pieniądza, który musi dzwonić i szeleścić. Dobrym przykładem są wspomniane przez zeta kolejki na poczcie... gdy te same czynności można wykonać nie wstając z fotela.
Jurek K. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
czy w polsce jest nowoczesna bankowość, jakie są najlepsze banki w polsce


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Najlepszy system, strategia gry na Forex A.G. 18 05-15-2014 16:51
System parabanków w Polsce A.G. 7 11-18-2013 20:56
EBPP-system elektronicznej prezentacji i płatności rachunku A.G. 1 02-25-2010 01:50