KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Gospodarka i technologie > eGospodarka i eBiznes

SPAM-NIECHCIANA POCZTA ZALEWA INTERNET

 
Oceń temat


stare 03-11-2010, 21:35   #1
A.G.
 Spam jest bardzo złym zjawiskiem, zapycha łącza internetowe i w dużym stopniu obciąża serwery. Spam również naraża odbiorcę na wymierne koszy w przypadku, gdy korzysta on z połączeń modemowych, za które sam musi płacić, a odbieranie spamu znacznie wydłuża czas połączenia.

Niechciana poczta powoduje też znaczne koszty w firmach poprzez spadek efektywności pracowników, którzy tracą swój czas na przeglądanie i kasowanie spamu.

Kolejną konsekwencją istnienia spamu jest możliwość przeoczenia ważnej korespondencji. Może się zdarzyć taka sytuacja, że podczas kasowania listów spamowych przez przypadek usunięta zostanie ważna dla odbiorcy wiadomość, co w konsekwencji może doprowadzić do wymiernych dla niego strat materialnych.

Spam jest również przyczyną spadku zaufania do poczty elektronicznej jako sposobu na przesyłanie ważnych informacji, coraz więcej użytkowników sieci, wysyła dokumenty oprócz drogi elektronicznej, również innymi metodami (np. fax, poczta, kurier), bojąc się czy ich e-mail nie został przypadkiem skasowany przez systemy antyspamowe.

Dla firm spam stwarza dodatkowe koszty, których nie powinny ponosić gdyby nie istnienie spamu. Możliwa jest też sytuacja, w której adres e-mailowy firmy został użyty przez spamera co w konsekwencji doprowadzić może do wpisania go na czarną listę i w znacznym stopniu utrudnić możliwości wysyłania poczty.

Tematyka spamu na świecie.


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-11-2010, 21:59   #2
honey84
Na koncie mailowym program automatycznie oddziela mi "dobre" wiadomości mailowe od tych SPAM-owych. Nawet ich nie przeglądam, tylko od razu kasuję. I faktycznie przyszło mi teraz do głowy, że jest to nie do końca dobre rozwiązanie, bo mogą tam zawierać się treści, na które czekam. Nie rozumiem tylko na czym polega "ideologia" SPAM-u. W sensie jak to się tworzy i dlaczego tak negatywnie działa na poruszanie się w Internecie...
honey84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare Dzisiaj
Kredyciak.pl


Linki sponsorowane

Komentarz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Kredyt hipoteczny przez Internet M.W. 3 07-07-2015 09:22
Kredyty przez internet zet 5 06-06-2014 11:56