Opinie, forum

Opinie, forum (https://www.kredyciak.pl/)
-   eGospodarka i eBiznes (https://www.kredyciak.pl/egospodarka-i-ebiznes/)
-   -   Reklama w Internecie i jej skuteczność (https://www.kredyciak.pl/egospodarka-i-ebiznes/473-reklama-w-internecie-i-jej-skuteczno-ae.html)

A.G. 03-21-2010 23:52

Reklama w Internecie i jej skuteczność
 
Według ostatniego raportu o reklamie w Internecie, wynika, że najwięcej jest reklam z branż telekomunikacyjnej i finansów. Jednak nie oznacza to, że internauci w nie najczęściej klikają. Gemius również wykazał, że wciąż najskuteczniejszą formą reklamy jest mail.

GemiusAdMonitor najnowszy raport Gemius wykazał, że po mailingu bardzo popularną forma reklamy wśród reklamodawców jest tzw. forma displeyowa. Polega ona na umieszczaniu na stronach internetowych banerów o różnorodnej treści.

Internauci najczęściej zwracają uwagę na toplayery. Okazuje się, że właśnie w ta wielkość banera charakteryzuje się dużym stosunkiem kliknięć do liczby emisji reklamy(CTR). Toplayer polega na umieszczeniu na stronie półprzezroczystej warstwy zawierającej przekaz reklamowy. Bardzo często ta forma przekazu jest stosowana na stronach głównych dużych portali internetowych. Może ona być wyświetlana na całym ekranie bądź tylko na danym fragmencie strony. Dla toplayera CTR wynosi średnio 1,67%. Te formę reklamy zalicza się do tzw. reklam natarczywych. Dlatego tez wysoki CTR może być skutkiem przypadkowych kliknięć.

Reklamodawcy najczęściej wybierają formę displayową Jest to tzw. double billboard. Ma on wymiary 750x200 pikseli. Szacuje się, że na koniec ubiegłego roku niemal 35% wszystkich reklam w Internecie miało właśnie taką formę.
Kolejną cieszącą się sporą popularnością forma reklamy jest boks(rectangle). SA to bandery o wymiarach 300 na 250 pikseli. Ponad 18% reklamodawców preferuje te formę reklamy. Największa średnia liczba emisji mają reklamy halfpage czyli banery o wielkości 300 na 600 pikseli.

Według raportu najczęściej w Internecie ogłaszają się firmy telekomunikacyjne, stanowią one niemal 20% wszystkich reklamodawców. Ta branża szczególnie preferuje reklamy typu display. Druga branża, która postawiła na reklame online to branża finansowa. Banki i inne instytucje finansowe stanowią ponad 13% wszystkich reklamodawców.

Jeśli chodzi o skuteczność reklam to najskuteczniejsze wydają się być reklamy sprzętu TV i agd. Ce********e je wysoki wskaźnik CTR, na poziomie 0,45%. Niemal o połowę mniej są skuteczne reklamy firm telekomunikacyjnych i motoryzacyjnych. CTR wynosi w ich wypadku 0,24%.

Najskuteczniejszą formą reklamy według raportu jest mass mailing. Te formę reklamy preferuje zazwyczaj branża telekomunikacyjna i finansowa. Jeśli chodzi zaś o skuteczność mailingu to najczęściej internauci klikają w reklamy firm spożywczych. Skuteczność mailingu w tym wypadku wynosi 26,1%.

Jurek K. 09-25-2012 10:13

Pozycjonowanie często prowadzi niestety do totalnego bałaganu. Wiele razy szukając jakiejś konkretnej informacji, trafiałem na strony, które pozbawione były jakiejkolwiek merytorycznej treści, były to po prostu jakieś "zaplecza pozycjonerskie" przepełnione słowami kluczowymi składającymi się na jakiś totalny bełkot. Sama ilość, zero jakości.

majka22 05-29-2013 18:50

reklama
 
Cześć.
Niekiedy zdarza się rzeczywiście, że nieumiejętne pozycjonowanie prowadzi do bałaganu, jednak jeśli jest zrobione prawidłowo, to może nam przynieść dużo korzyści.
Ale pozycjonowanie nie jest jedyną formą reklamy w internecie. Można się reklamować na tak popularnych ostatnio portalach społecznościowych, forach tematycznych, czy jeśli mamy ochotę ponieść jakieś koszta, to można się reklamować na innych stronach www.
Należy jednak pamiętać, że trzeba też się tez zająć analityką internetową, abyśmy mieli jakieś statystyki, które w prowadzeniu strony i jej udoskonalaniu mają duże znaczenie.

kawajacobs 09-14-2017 12:24

Pozycjonowanie w moim przypadku zdało egzamin . Grunt to powierzyć też tego typu rzeczy dobrej agencji interaktywnej . Od siebie moge polecić agencję interaktywną Proformat . Mają stworzonych ponad 300 stron i sklepów w dodatku współpracują z największymi agencjami seo ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.