KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Gospodarka i technologie > eGospodarka i eBiznes

GOOGLE CHCE WEJŚĆ W BRANŻE TURYSTYCZNĄ

 
Oceń temat
Linki sponsorowane


stare 04-22-2010, 00:22   #1
A.G.
 Google chce zając się turystyką. Choć brzmi to jak żart, amerykański potentat internetowych poważnie rozważa możliwość wejścia na rynek usług turystycznych. Google chce przejąć jedną z największych spółek zajmujących się organizacją podróży w Internecie. Celem potentata byłoby stworzenie największej na świecie wyszukiwarki połączeń lotniczych.

Google ma zamiar rozpocząć implementację swojego najnowszego pomysłu. Jak donosi agencja Bloomberg Google poważnie rozważa możliwość przejęcia amerykańskiej firmy ITA Software. Spółka ta zajmuje się tworzenie specjalnych programów, które służą do wyszukiwania informacji na temat możliwości podróży w Internecie.

Siedzibą spółki jest Cambridge. Firma jako główny cel postawiła sobie stworzenie wyszukiwarki informacji na temat możliwych połączeń lotniczych oferowanych przez przewoźników lotniczych z całego świata.

Według niektórych danych nowy nabytek firmy Google może ją kosztować nawet miliard dolarów. Google jednak jest bardzo zdeterminowane i wątpliwe by jakakolwiek cena odstraszyła internetowego potentata od przejęcia ITA Software.

Zdaniem analityków Google chce zorganizować najlepszy system dostarczania informacji we wszystkich możliwych dziedzinach. Coraz częściej Google zaczyna być porównywane do Microsoftu. Obie firmy prowadzą bardzo intensywną politykę przejęć.

Jeśli chodzi o rynek informacji turystycznej to nie ma skuteczniejszej i lepszej firmy na rynku niż ITA Software. Zdaniem wielu ekspertów firma warta jest 1 miliarda. Wykup tej firmy, byłoby jednym z lepszych posunięć Google w ostatnim czasie.

Samej możliwości współpracy nie potwierdza jednak oficjalnie ani szef firmy ITA Software ani jej rzecznik prasowy. Również pracownicy odmawiają komentarza.

Google zamierza stać się poważną konkurencją dla Microsoftu, który posiada już na swoich stronach wyszukiwarkę połączeń lotniczych. W przypadku przejęcia firmy ITA Software Google mogłoby wykorzystać w swoim nowym narzędziu oprogramowanie wykorzystywane i opracowane przez firmę ITA.
W najbliższym czasie więc można się spodziewać nowego produktu Google.

Wyszukiwarka połączeń lotniczych i informacji turystycznych to tylko kwestia czasu. Bowiem jak powszechnie wiadomo nie ma rzeczy, na które Google by nie było stać


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 04-22-2010, 09:30   #2
zet
Niedługo google będzie wiedziało o nas wszysto. Już jest w stanie gromadzić o nas informacje o których sobie nawet nie zdajemy sprawy, a jak dalej pójdzie to będzie wiedziało nas więcej niż my sami i nasi najbliżsi, lekarze, doradcy itp itd.
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-22-2010, 16:20   #3
Sung
Cytat:
Napisał zet Zobacz post
Niedługo google będzie wiedziało o nas wszysto. Już jest w stanie gromadzić o nas informacje o których sobie nawet nie zdajemy sprawy, a jak dalej pójdzie to będzie wiedziało nas więcej niż my sami i nasi najbliżsi, lekarze, doradcy itp itd.
Bo Google to Google Nie wiem jak świat wyglądał by bez Google

Lepiej niech Google przejmie te firma, niż miałby to zrobić Microsoft. A chodzą słuchy, że Steve Ballmer obecny szef MSFT planuje rozszerzyć swoją wyszukiwarkę. Jednak moja niechęć do produktów tej firmy jest tak wielka, że mam nadzieje, że jednak Googlowi uda się przejąc ITA.

Swoją drogą, uwielbiam Google Earth uważam, że jest to jeden z lepszych dostępnych programów. Jeszcze nikt tak daleko się w świecie interaktywnym nie posunął. Gdyby rozszerzyć pakiet Earth o wyszukiwanie informacji turystycznych to już w ogóle super sprawa.
Sung jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-23-2010, 10:45   #4
gk77
 
Przeraża mnie trochę to "wszędobylstwo" google. Internet, turystyka... ciekawe co będzie następne? Sieć hipermarketów lub stacji benzynowych?

A jeszcze zupełnie niedawno słowo "globalizacja" kojarzyło się z czymś na pograniczu science-fiction...
gk77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Płatności elektroniczne:PayU chce konkurować z PayPalem A.G. 3 01-09-2012 17:43
Rząd chce zachęcić do oszczędzania na emeryturę A.G. 3 05-27-2010 12:39
Raiffeisen chce kupić BZ WBK A.G. 2 04-14-2010 15:31