KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Wiadomości > Fundusze

KIEPSKIE PROGNOZY TFI

 
Oceń temat
Linki sponsorowane


stare 07-07-2010, 15:48   #1
A.G.
 Coraz trudniej o optymistów co do koniunktury giełdowej na najbliższe pół roku. Najmniej optymistycznie do sprawy podchodzą zarządzający funduszami inwestycyjnymi. Trzeba się niestety przygotować na ryzyko spadku. Zarządzający postanowili większą część portfeli lokować w obligacjach.

Zdaniem Jarosława Antonika , dyrektora biur analiz w KBC TFI , towarzystwa zmniejszają zaangażowanie aktywów funduszy na giełdach.

W portfelach funduszu pojawia się coraz więcej spółek z branż defensywnych. Spółki te są bardziej odporne na dekoniunkturę zarówno gospodarczą jak i giełdową. Według oceny analityków powrotu zwyżek można się spodziewać dopiero w IV kwartale. Rynki bowiem powinny odpocząć po ostatniej minihossie.

Wśród ekspertów nie brakuje również pesymistów. Niektóry uważają, że fala zwyżek, która miała miejsce od wiosny 2009 roku była jedynie korektą w wieloletniej bessie. Zdaniem Konrada Łapińskiego zarządzającego funduszem Total FIZ w Ipopema TFI, indeks WIG20 osiągnie w tym roku dołek na poziomie 1,5-2 tys. punktów.

Jak widać brak jednoznacznej prognozy co do przyszłości. Inni są zdania, że w II półroczy sytuacja na rynkach się nieco polepszy. Idea Tfi spodziewa się z kolei wzrostu głównych indeksów światowych w najbliższych miesiącach.


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 07-13-2010, 12:47   #2
www.Funduszowe.pl
Kiepskie prognozy są raczej zachętą do inwestycji w fundusz akcji. Cykliczny czas sprzyja zwyżce na rynku akcji, struktura spadków jest typowo korekcyjna. Żadnej bessy więc nie będzie, przynajmniej do jesieni. Będą za to nowe szczyty.

pozdrawiam
www.Funduszowe.pl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-21-2010, 20:52   #3
bubel
z funduszami i TFI ogólnie dziwnie to wygląda wszystko..ale mnie rajcuje to co robi w necie BPH TFI. Jaką mają reklamę i jak się aktywnie promują. Mają nawet kanał na


.
bubel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Prognozy kursu - kiedy sprzedać akcje PZU? A.G. 5 08-24-2012 19:29