KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Wiadomości > Giełda

FIRMY POŻYCZKOWE WKRACZAJĄ NA GIEŁDĘ

 
Oceń temat
Linki sponsorowane


stare 07-18-2010, 21:00   #1
A.G.
 Jedna z białostockich firm zajmujących się pożyczkami gotówkowymi postanowiła w tym roku zadebiutować na alternatywnym rynku Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Obecnie na New Connect nie ma żadnej spółki z tej branży. Marka S.A. Będzie pierwszą firmą tego typu na warszawskim parkiecie. Sama decyzja o debiucie jest jednym z elementów długofalowej strategii. Głównym celem Maki jest ekspansja terytorialna i zwiększenie udziały w rynku pożyczek gotówkowych.

Spółka została zawiązana w połowie 2006 roku. Zajmuje się udzielaniem pożyczek gotówkowych. Obsługa klienta odbywa się w jego domu lub pożyczka jest przesyłana bezpośrednio na konto. Spółka obecnie posiada dwa biura. Jedno znajduje się w Białym stoku, drugie w Lublinie. Zasięgiem z kolei firma obejmuje aż 4 województwa. Są to: podlaskie, lubelskie, mazowieckie i warmińsko-mazurskie. Ostatnie dwa co prawda nie całe.

Jak powiedział Prezes Zarządu Spółki Marek Krzysztof Jaszczuk, debiut na New Connect jest ważnym krokiem firmy ku pozyskaniu kapitału z przeznaczeniem na dalszy rozwój firmy. Spółka ma zamiar rozszerzyć działanie na kolejne regiony. Do końca przyszłego roku planowane jest uruchomienie kolejnych 3 biur.

Sektor pożyczek gotówkowych jest jednym z najbardziej prężnie rozwijających się sektorów finansowych w Polsce. Jest to w pewnym sensie związane z wycofaniem z wielu banków szybkich pożyczek bez zaświadczeń. Większa restrykcja w udzielaniu kredytów i pożyczek był impulsem dla prywatnych firm pożyczkowych.

Białostocka spółka w ostatnim roku zanotowała wzrost przychodów o 89%. Wzrósł również zysk netto o 25%. W zeszłym roku spółką również odnotowała wzrost przychodów.Jednak był on znacznie mniejszy niż w tym roku. Wzrost przychodów jest świetnym dowodem na to, że sektor prywatnych pożyczek jest odporny na globalny kryzys gospodarczy.

Wszyscy, którzy zdecydują się zainwestować w spółkę, z uwagi na oferowany produkt mogą spodziewać się wysokiej stopy zwrotu. Według założeń wielu analityków będzie to można zauważyć już kilka miesięcy po zainwestowaniu nowych środków. Spółka zamierza przeznaczyć pozyskany kapitał na bieżącą działalność firmy oraz na otwarcie nowych biur i rozszerzenie działań firmy.


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 07-31-2012, 22:20   #2
Karinka
Pierwszy raz słyszę tak naprawdę o takiej firmie i nawet nie mam pojęcia czy ona jeszcze istnieje Powyższy artykuł ma już dwa lata więc przez ten czas naprawdę dużo dużo mogło się zmienić.
Karinka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-31-2012, 23:36   #3
zet
Spółka Marka, która jest notowana na giełdzie NewConnect sprzedała w ostatnich dwóch latach pożyczki na łączną kwotę 38 milionów złotych. Wynikom sprzedażowym pomogła niewątpliwie rekomendacja T. Przykręcenie kurka z kredytami sprawiło, że parabanki rosną jak na drożdżach.

Firmy pożyczkowe idą za ciosem i wraz z rosnącą liczbą złych kredytów w bankach prowadza intensywną kampanię reklamową. Dużą grupą klientów parabanków są emeryci i renciści-są to chyba osoby najmniej doceniane przez banki. Instytucje pozabankowe skupiają się przede wszystkim na małych i średnich miejscowościach, gdzie dostęp do usług bankowych jest mocno ograniczony.

Przykładowo Spółka Marka rozwija sieć sprzedażową za pomocą mobilnych przedstawicieli. Zatem istnieje możliwość podpisania umowy kredytowej w domu klienta. Szczególną zaletą Marka S.A. jest nieustanny monitoring preferencji klientów i dopasowywanie oferty do ich wymagań.

Szczegóły pożyczki w Marka S.A.

- okres kredytowania maksymalnie do 30 tygodni
- wielkość kredytowania od 300 do 2000 zł
- gotówka z dostawą do domu lub pieniądze przelewane na rachunek bankowy klienta
- akceptowanie różnych źródeł dochodu
- pożyczkobiorca musi mieć ukończone 25 lat i być obywatelem Polski
- bez ukrytych kosztów
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
które firmy pozabankowe są bezpieczne


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Pożyczki bez BIK- firmy pożyczkowe A.G. 37 06-27-2015 08:04
Firmy zapłacą za korzystanie ze środowiska A.G. 2 08-05-2012 20:05
Podwyżkę VAT odczują najbardziej małe firmy A.G. 3 08-17-2010 02:37
Dlaczego firmy zaciągają kredyty? A.G. 1 06-30-2010 14:13
ING Bank Śląski walczy o małe firmy A.G. 1 06-02-2010 08:28