KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Wiadomości > Giełda

NAJLEPSZE SPÓŁKI GIEŁDOWE-RANKING 2010

 
Oceń temat
Linki sponsorowane


stare 04-24-2010, 14:02   #1
A.G.
 Ostatnio został opublikowany ranking najlepszych spółek giełdowych na świecie. Lider rankingu został wyceniony na 166, 19 mld dolarów. Miejsce lidera przypadło JP Morgan Chale. Ranking bardzo się zmienił w porównaniu do zeszłego roku. Jeszcze rok temu w pierwszej trójce znajdowała się Toyota. Obecnie Toyota spadła na 360 miejsce w rankingu.

Forbes opublikował ostatnio ranking spółek giełdowych. Lider rankingu został wyceniony przez miesięcznik na ponad 160 mld dolarów. Nie mniej jednak okazało się, że jest to dużo mniej niż wartość spółki przed rokiem. W większości przypadków wartości spółek znacznie spadły.

Przy projektowaniu rankingu brano pod uwagę:

a) sprzedaż
b) zyski
c) wartość aktywów
d) ewolucję cen akcji.

Kryteria te sprawiły, że bardzo często spółki charakteryzujące się dużo większą wartością niż lider znajdowały się w rankingu niżej.

Dwa kolejne miejsca zajęły odpowiednio (2) General Electric oraz (3) Bank od America. Spółka zajmująca się przemysłem oraz usługami i finansami została wyceniona na 169, 65 mld dolarów. Bank of America został wyceniony przez Forbes na niewiele mniej. Wartość spółki wynosi obecnie 167,63 mld dolarów.

Najwyższą wartość według miesięcznika ma spółka chińska PetroChina. Generalnie chińskie spółki znacznie poprawiły swoja pozycję. W rankingu znalazło się 113 firm chińskich. Jest to o ponad 20 % więcej niż przed rokiem.

Jeśli chodzi o spółki giełdowe największych formatów, to w tym względzie przodują spółki amerykańskie i japońskie. W rankingu znalazło się aż 550 firm z USA i 210 z Japonii.

W rankingu znalazło się również 6 polskich spółek. Są to :

468 miejsce- PKO BP
581 miejsce- PGE
642 miejsce- PKN Orlen
967 miejsce – PGNiG
1143 miejsce –KGHM
1656 miejsce- Lotos

Ranking obejmował 2 tysiące spółek łącznie z 63 krajów.A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 04-26-2010, 09:27   #2
Sung
Gospodarka Chin coraz prężniej się rozwija. Nie dziwiłoby mnie gdyby za pare lat na trzech pierwszych miejscach rnakingu znalazły by się same chińskie spółki. Chiny wyprzedzają niemal pół świata w przemyśle. Druga połowa świata jest uzależniona od gospodarki chińskiej. Nawet takie potnetaty przemysłowe jak amerykańskie korporacje w dużej mierze uzależnione są od dostaw półproduktów i surowców z chin.

Niestety kraje zachodu zadją się lekceważyć rosnącą w siłe potęge Chin. Teraz na dobrą sprawę Chiny mogłyby zrobić co chcą a i tak by się im nie sprzeciwił bo bałby się zerwanai stosunków gospodarczych. Tak jak było zresztą w przypadku Tybetu, tak krytykowanego przez opinie publiczną. Jednak żaden z przywódców super mocarstw nawet nie śmiał o tym wspomieć. Za kilka lat Chiny będą miały w garści wszystkich.

Mówi się coraz częściej o bańce spekulacyjnej w chińskiej gospodarce. Ja w to niewierze. Mówią tak bo obawiają się co będzie dalej. Gdyby porównać szybko rozwijająca się potęgę chińska i nowoczesną Japonię można by przypuszczać, że za pare lat Japonia zostanie wyprzedzona przez Chiny. I jeśli już teraz spółki japońskie odgrywają taką wielką rolę w gospodarce światowej to co będzie w przypadku 10 krotnie większych Chin?
Sung jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-26-2010, 20:00   #3
zet
Mnie zastanowił spadek Toyoty. Ciekawe czy przyczyniły się do tego te wszystkie niby awarie i ta cała nagonka w Ameryce na japoński koncern?
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Najlepsze konto internetowe-ranking maj 2010 A.G. 13 05-16-2014 11:48
Najtańszy kredyt gotówkowy-ranking maj 2010 A.G. 1 05-26-2010 10:20
Najlepsze konto oszczędnościowe-ranking maj 2010 A.G. 1 05-24-2010 11:18