Opinie, forum

Opinie, forum (https://www.kredyciak.pl/)
-   Gospodarka i technologie (https://www.kredyciak.pl/gospodarka-i-technologie/)
-   -   Inwestowanie w Obligacje Skarbowe (https://www.kredyciak.pl/gospodarka-i-technologie/112-inwestowanie-w-obligacje-skarbowe.html)

zet 01-22-2010 18:53

Inwestowanie w Obligacje Skarbowe
 
Gazeta "Parkiet" informuje przed dzisiejszą aukcją obligacji, które zapadają w 2019 i 2029 roku o wartości 1,5 - 2,5 miliarda złotych, że zagraniczni inwestorzy w ostatnim czasie upodobali sobie polskie obligacje skarbowe. W styczniu zgłaszają na nie ogromny popyt i tym samym podbijają ich cenę.

Gazeta zauważa, że inwestorzy polscy i z zagranicy dopisali już na wszystkich tegorocznych przetargach w Polsce. W pierwszym miesiącu tego roku resort finansów uplasował na naszym rynku instrumenty za 12,8 mld zł, a łączny popyt wyniósł aż 37 mld zł. Rok temu dla porównania w styczniu podaż wyniosła 7,1 mld zł wobec 25,4 mld popytu.

Według niektórych ekspertów dużą zasługę za to ponoszą inwestorzy zagraniczni, którzy szukają obligacji o wyższej rentowności niż na rynkach już rozwiniętych. Cała rzecz polega na tym, że stopa zwrotu z inwestycji w polskie papiery rządowe jest o wiele bardziej opłacalna niż w przypadku obligacji takich państw jak USA czy Niemcy. Dodatkowym atutem jest także rosnąca wartość naszej waluty.

Przyjemniaczek 02-26-2012 13:48

Do kogo zatem jest kierowana reklama obligacji skarbowych ?
Czy przeciętnemu Kowalskiemu opłaca się kupować obligacje za kilka tysięcy zł ?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.