KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Gospodarka i technologie

INWESTOWANIE PIENIĘDZY W ZŁOTO

 
Ocena: Ocena wątku: 4 głosów, 3.75 średnia.
stare 01-23-2010, 22:46   #1
zet
Złoty interes, czyli jak i gdzie inwestować pieniądze w złoto. Złoto praktycznie w każdych czasach, niezależnie od kondycji gospodarki jest chyba najbardziej stabilną i bezpieczną inwestycją. Swój największy tryumf w 20 wieku złoto święciło na początku lat 80., gdy za uncję tego szlachetnego kruszcu płacono niespotykaną dotąd sumę 800 USD.

Aktualnie ceny na złoto kształtują się pod wpływem popytu i podaży na kruszec, a o wzroście lub spadku cen decyduje w głównej mierze sytuacja międzynarodowa oraz posunięcia banków centralnych względem pozbywania się sztab złota ze swoich rezerw.

Od początku 21 wieku można zauważyć stabilny i systematyczny wzrost cen na złoto. Cena uncji złota w 2004 roku wyniosła 450 USD, w 2005 550 USD, w 2006 roku doszła nawet do 660-680 USD za uncję. Dzisiaj, na początku 2010 roku cena za uncję złota wynosi już nawet ponad 1130 dolarów amerykańskich za uncję.

Dlaczego warto inwestować w złoto?

Złoto to od zarania dziejów najbezpieczniejsza lokata na świecie. Daje poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji ponieważ jest praktycznie niezniszczalne. Światowe zasoby złota szacuje się na ponad 150 tysięcy ton, z czego ponad 60% zostało pozyskane od połowy XX wieku.

Złoto wszędzie uważane jest za tak zwaną twardą walutę, która odporna jest na dekoniunkturę i wszelkie zawirowania na rynkach. Z tego powodu właśnie banki centralne wielu krajów gromadzą w swoich zasobach rezerwy finansowe w tym szlachetnym kruszcu.

Inwestycje w złoto to najczęściej lokata długoterminowa. Nie ma co liczyć na wysokie zyski w skali roku chyba, że inwestujemy w złote monety kolekcjonerskie. Niektóre z limitowanych serii osiągają ponad 100% wzrostu wartości w szybkim tempie.

Eksperci od inwestycji radzą, by zawsze kilka procent swoich prywatnych oszczędności lokować właśnie bezpiecznie w złoto ponieważ można je zawsze spieniężyć, w każdym kraju i o każdej porze. Złoto można wymieniać w kantorach na całym świecie przez 24 godziny na dobę. Możemy je także sprzedać w punktach gdzie skupuje się złoto lub w wybranych sklepach numizmatycznych.

Tutaj można znaleźć więcej informacji o tym gdzie można kupić złoto inwestycyjne.Piszcie swoje opinie i komentarze o inwestycjach w złoto? Jakie są wasze doświadczenia w tym temacie i czy rzeczywiście złoto należy do najbardziej bezpiecznych inwestycji i czy na złocie nie można stracić? Zapraszam do ciekawej dyskusji.


Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
inwestowanie-pieniedzy-w-z-oto-inwestycja-w-z-oto.jpg  
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 12-20-2011, 15:15   #2
Szalony
Inwestycje w złoto stają się coraz bardziej popularne wśród przeciętnych obywateli. Tak naprawdę sytuacja robi się powoli ryzykowna. W przypadku wahań kursów, jak wszyscy ruszą ze sprzedażą, to będzie niewesoło.
Szalony jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-21-2011, 15:19   #3
Skup złota
Nie da się ukryć, że złoto stało się aktualnie jednym z popularniejszych tematów dla osób szukających bezpiecznych inwestycji. Właśnie to spróbuję wykorzystać :)
Skup złota jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-19-2012, 21:52   #4
Wyrobnik
Uważajcie tylko na to jak kształtuje się cena złota. Ona wbrew pozorom nie tylko rośnie.
Zwróćcie uwagę na to, że od połowy roku 2011 znacznie spadło. Inwestowanie w złoto nie jest wcale proste i dla każdego.
Wyrobnik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-12-2012, 13:14   #5
zet
Rynek spot(inaczej nazywany rynkiem kasowym) jest przykładem rynku Forex, gdzie handel odbywa się 24 godziny na dobę przez 5 dni w tygodniu. Rozliczenie zawartych „transakcji spot” następuje z dwudniowym opóźnieniem.

W ostatnim czasie tradycyjne formy alokacji oszczędności wypierane są przez modne inwestycje alternatywne. Wchodząc na rynek inwestycji alternatywnych nie trzeba mieć nie wiadomo jakich pieniędzy. Klasy aktywów takich jak złoto, waluty, nieruchomości, grunty, wino, dzieła sztuki lub wszelkiego rodzaju produkty strukturyzowane są praktycznie dostępne dla większości społeczeństwa w Polsce.

Jedną z wielu opcji alternatywnych inwestycji jest zakup złota na rynku spot. Skorzystanie z tej formy pomnażania oszczędności umożliwia platforma transakcyjna Saxo Trader. Użytkownicy platformy mogą wybierać walutę zawierania transakcji spośród dolara amerykańskiego, dolara australijskiego, euro lub jena. Kontrakty na złoto o dużych kwotach są lewarowane.
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-21-2012, 18:35   #6
wroclove
Od dekady inwestycja w złoto pod każdą postacią przynosi wymierne zyski. Trudno się dziwić jeśli od ponad 10 lat cena złotego kruszcu na światowych giełdach jest w trendzie wzrostowym. Dynamika wzrostów szczególnie przyśpieszyła w czasie ostatniego globalnego kryzysu gospodarczego. Inwestorzy pozamykali ryzykowne inwestycje i przenieśli kapitał w bardziej stabilne i bezpieczne złoto. W Polsce inwestorzy mają duże pole do popisu jeśli chodzi o lokowanie pieniędzy w złoto. Istnieje wiele alternatyw: od zakupu sztabek złota w mennicy oraz w bankach, po certyfikaty strukturyzowane i lokaty terminowe w Amber Gold.
wroclove jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-29-2012, 09:04   #7
Wera_nika
Właśnie chyba najbardziej to się Amber Gold reklamuje, chociaż produkty związane ze złotem są też dostępne w bankach chociażby. Właściwie każdy z nas może ulokować oszczędności kupując chociażby biżuterię lub monety okolicznościowe. Z pewnością paniom upominki ze złota bardzo się spodobają. Chociaż ostatnimi czasy chyba inwestuje się w złoto mniej niż jeszcze kilka miesięcy temu. Czyżby szał na złoto minął?
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-29-2012, 18:51   #8
Karinka
Czy znacie jaki fundusz zajmujący się obracaniem pieniędzmi rzeczywiście kupuje złote sztabki i ma je fizycznie pod kontrolą? Nie piszcie tylko, że Amber Gold bo czytałam, że oni mają ok 100 kg złota, a nabrali od ludzi kasy tyle, że powinni mieć go zakupionego minimum 300 kg. Poradźcie czy jest w ogóle w Polsce taka instytucja, która jak reklamuje, że są to lokaty w złoto to naprawdę inwestuje w ten kruszec i kupuje złoto w sztabach.
Karinka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-02-2012, 17:32   #9
Przyjemniaczek
Gorączka złota rozgrzała do czerwoności popyt na ten kruszec. Ceny szybowały i szybują nadal w górę. Każdy kto może inwestuje gotówkę właśnie w złoto.
Większość lombardów swoją działalność przestawiła na skup złota.

W związku z tym powstaje pytanie : jak długo jeszcze inwestycja w złoto przy ciągle rosnących cenach będzie opłacalna ?
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
inwestowanie-pieniedzy-w-z-oto-z-oto.jpg  
Przyjemniaczek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-07-2012, 17:03   #10
PannaAnna
 
Złoto kusi - taki kruszec i mądre inwestowanie (przez jakieś państwowe firmy a nie amber goldy itp itd) faktycznie daje na złocie zarobić. Może nie "krocie" obiecywane przez ag, ale na pewno sporo.
A bezpiecznie - co najważniejsze
PannaAnna jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Inwestowanie w Obligacje Skarbowe zet 1 02-26-2012 13:48
Wyłudzenie pieniędzy M.W. 1 05-19-2010 08:17