Opinie, forum

Opinie, forum (https://www.kredyciak.pl/)
-   Gospodarka i technologie (https://www.kredyciak.pl/gospodarka-i-technologie/)
-   -   Apartamenty nad morzem śródziemnym (https://www.kredyciak.pl/gospodarka-i-technologie/122-apartamenty-nad-morzem-rodziemnym.html)

zet 01-24-2010 11:54

Apartamenty nad morzem śródziemnym
 
Kryzys światowy odbił się szerokim echem także w branży mieszkaniowej w kurottach wypoczynkowych. Ceny mieszkań w takich krajach jak Hiszpania, Chorwacja, Bułgaria, nawet Włochy spadły tak nisko, że wakacyjne apartamenty można tam już kupić za 1 tysiąc euro za metr kwadratowy.

Największy spadek cen nieruchomości zanotowano w Hiszpanii, gdzie banki poprzejmowały za długi wiele nieruchomości od firm deweloperskich. Dzisiaj można kupić tam apartament w cenie nawet 60% niższej niż w czasie przed nastaniem kryzysu. Potaniało także w kurortach Bułgarii, gdzie za cały apartament trzeba zapłacić ok. 20-30 tys. euro. Jednak jeszcze taniej jest teraz w Egipcie, gdzie wystarczy mieć 100 tys. zł, żeby kupić całkiem spore mieszkanie położone nawet nad samym morzem. W Egipcie jednak rzadko dochodzi do transakcji ponieważ nie jest tam bezpiecznie i nawet na wycieczki trzeba jeździć pod policyjną ochroną.

Doradcy od nieruchomości odradzają też inwestycje w apartamenty w Dubaju ponieważ tam ceny nieruchomości ciągle spadają i raczej nie widać jeszcze dna kryzysu.

Osoby kupujące apartamenty w celach inwestycyjnych w Europie nie powinny nastawiać się na szybki zysk lub nawet zwrot inwestycji ponieważ nic nie wskazuje na szybki powrót cen do poziomu sprzed kryzysu. Dobrym pomysłem jest wynajem takiego mieszkania. Wynajmując na przykład mieszkanie w Bułgarii na Słonecznym Brzegu możemy zyskać ok 5 tys. euro przez sezon.

Mareczek33 08-27-2012 10:42

No proszę... ceny podobne do tych, jakie płacimy za mieszkania, bo wychodzi około 4 - 4,5 tysiąca za metr kwadratowy, czyli mniej więcej tyle, ile kosztuje metr mieszkania w dużym mieście. Może sobie kupię jakieś lokum nad Morzem Śródziemnym...?

wroclove 08-28-2012 19:39

Wspaniałe apartamenty powstają w Mielnie i w Międzyzdrojach. Nie trzeba ich szukać w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Będąc na polskim morzem widziałem wiele rozpoczętych inwestycji. Jest to chyba oznaka, że powoli kończy się kryzys na rynku nieruchomości. Albo branża turystyczna rządzi się własnymi prawami.

danielz 10-30-2012 20:59

Faktycznie nad polskim morzem można znaleźć wiele ciekawych inwestycji. Pod tym względem w Polsce jest całkiem nieźle - branża turystyczna akurat u nas się dobrze rozwija.

Przy kasie 07-16-2014 21:58

Jak sądzicie, czy teraz w 2014 roku warto kupować apartamenty w Hiszpanii na wynajem ? Szukam osób które mają doświadczenie w tym zakresie i inwestowały w ten sposób. Czy ceny apartamentów nie będą jeszcze spadać ?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.