KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Gospodarka i technologie

APARTAMENTY NAD MORZEM ŚRÓDZIEMNYM

 
Ocena: Ocena wątku: 1 głosów, 3.00 średnia.
Linki sponsorowane


stare 01-24-2010, 11:54   #1
zetKryzys światowy odbił się szerokim echem także w branży mieszkaniowej w kurottach wypoczynkowych. Ceny mieszkań w takich krajach jak Hiszpania, Chorwacja, Bułgaria, nawet Włochy spadły tak nisko, że wakacyjne apartamenty można tam już kupić za 1 tysiąc euro za metr kwadratowy.

Największy spadek cen nieruchomości zanotowano w Hiszpanii, gdzie banki poprzejmowały za długi wiele nieruchomości od firm deweloperskich. Dzisiaj można kupić tam apartament w cenie nawet 60% niższej niż w czasie przed nastaniem kryzysu. Potaniało także w kurortach Bułgarii, gdzie za cały apartament trzeba zapłacić ok. 20-30 tys. euro. Jednak jeszcze taniej jest teraz w Egipcie, gdzie wystarczy mieć 100 tys. zł, żeby kupić całkiem spore mieszkanie położone nawet nad samym morzem. W Egipcie jednak rzadko dochodzi do transakcji ponieważ nie jest tam bezpiecznie i nawet na wycieczki trzeba jeździć pod policyjną ochroną.

Doradcy od nieruchomości odradzają też inwestycje w apartamenty w Dubaju ponieważ tam ceny nieruchomości ciągle spadają i raczej nie widać jeszcze dna kryzysu.

Osoby kupujące apartamenty w celach inwestycyjnych w Europie nie powinny nastawiać się na szybki zysk lub nawet zwrot inwestycji ponieważ nic nie wskazuje na szybki powrót cen do poziomu sprzed kryzysu. Dobrym pomysłem jest wynajem takiego mieszkania. Wynajmując na przykład mieszkanie w Bułgarii na Słonecznym Brzegu możemy zyskać ok 5 tys. euro przez sezon.


zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 08-27-2012, 10:42   #2
Mareczek33
No proszę... ceny podobne do tych, jakie płacimy za mieszkania, bo wychodzi około 4 - 4,5 tysiąca za metr kwadratowy, czyli mniej więcej tyle, ile kosztuje metr mieszkania w dużym mieście. Może sobie kupię jakieś lokum nad Morzem Śródziemnym...?
Mareczek33 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-28-2012, 19:39   #3
wroclove
Wspaniałe apartamenty powstają w Mielnie i w Międzyzdrojach. Nie trzeba ich szukać w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Będąc na polskim morzem widziałem wiele rozpoczętych inwestycji. Jest to chyba oznaka, że powoli kończy się kryzys na rynku nieruchomości. Albo branża turystyczna rządzi się własnymi prawami.
wroclove jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-30-2012, 20:59   #4
danielz
Faktycznie nad polskim morzem można znaleźć wiele ciekawych inwestycji. Pod tym względem w Polsce jest całkiem nieźle - branża turystyczna akurat u nas się dobrze rozwija.
danielz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-16-2014, 21:58   #5
Przy kasie
Jak sądzicie, czy teraz w 2014 roku warto kupować apartamenty w Hiszpanii na wynajem ? Szukam osób które mają doświadczenie w tym zakresie i inwestowały w ten sposób. Czy ceny apartamentów nie będą jeszcze spadać ?
  Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
prognozy cen mieszkań i nieruchomości


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat: