KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Gospodarka i technologie

UWAGA NA LOKATY W AMBER GOLD

 
Ocena: Ocena wątku: 3 głosów, 4.00 średnia.
Linki sponsorowane


stare 01-24-2010, 12:41   #1
zetFirma Amber Gold oferuje swoim klientom atrakcyjne inwestycje w złoto. Jest to pośrednik finansowy z trójmiasta i kusi klientów obietnicami zysku na poziomie 10 procent. Amber Gold proponuje ulokowanie środków w złoto oraz pożyczkę konsolidacyjną dla osób, które popadły w tarapaty finansowe. Ostatnia oferta do złudzenia przypomina oferty banków pomimo tego, że firma nie posiada zezwolenia na działalność bankową.

Działalnością powyższej firmy zainteresowała się Gdańska prokuratura, która aktualnie sprawdza firmę Amber Gold. Firma ta znalazła się także na "czarnej liście" Komisji Nadzoru Finansowego.

Z wstępnych ustaleń na podstawie różnych list oraz for dyskusyjnych można dojść do wniosku, że otrzymanie takiej pożyczki jest niezwykle trudne lub wręcz nie wykonalne i często kończy się na etapie wpłacenia przez zainteresowane osoby pieniędzy za sprawdzenie historii kredytowej klienta oraz za samo ubieganie się o pożyczkę.

Na czym zarabia Amber Gold?

Właścicielem parabankowej spółki Amber Gold jest Marcin Plichta. Jeszcze parę lat temu właściciel prężnie działającej instytucji finansowej był bankrutem-co więcej w 2008 został skazany prawomocnym wyrokiem sądu na rok i 10 miesięcy więzienia w zamieszeniu na dwa lata. Na koncie 28-letniego biznesmena jest przywłaszczenie blisko 174 tysięcy złotych. Chodzi o firmę Multikasa, która pośredniczyła w opłacaniu rachunków za gaz, telefon czy prąd. Problem w tym, że duża część owych płatności nie trafiła do właściwych odbiorców. W ten sposób zostało oszukanych ok. 400 klientów.

Na czym tak naprawdę zarabia Amber Gold?

Od 2009 roku Amber Gold specjalizuje się w oferowaniu nowoczesnych lokat terminowych w takie kruszce jak złoto i platyna. Ponad to w gdańskiej spółce można skorzystać z szeregu rozwiązań kredytowych: pożyczki gotówkowe na dowolny cel i konsolidacja zadłużenia. Tak jak większość tego typu podmiotów finansowych; Amber Gold zarabia na prowizjach i opłatach od zawarcia umów z klientami. W ostatnim czasie parabank zainwestował także w linie lotnicze OLT Express, które przebojem weszły na polski i europejski rynek.

Niestety nie można się dowiedzieć jakie zyski wypracowuje spółka, bowiem Amber Gold nie składa sprawozdań finansowych w KRS.

Czy lokaty w Amber Gold są bezpieczne?

Gdańska spółka Amber Gold słynie z oferowania wysoko oprocentowanych(nawet do 16,5 procent w skali rocznej) lokat, których instrumentem bazowym są metale szlachetne: złoto, srebro, platyna. Według regulaminu oferty, pewna część zysku jest gwarantowana.

Zatem przed rozpoczęciem oszczędzania na tych lokatach trzeba obie odpowiedzieć na pytanie: czy istnieje w ogóle wysoki zysk bez ryzyka. Tym bardziej, że zysk na lokatach Amber Gold jest zależny od aktywów-podlegającym wahaniom kursowym. Na niekorzyść lokat w Amber Gold świadczy również fakt, iż nie są one objęte Bankowym Funduszem Gwarancyjnym.

Gdańska spółka wychodzi jednak z tej opresji obronną ręką. Mianowicie ewentualne straty z tytułu wahań kursowych będą rekompensowane klientom z zysku wypracowanego wcześniej przez spółkę. Problem w tym, że tak na dobrą sprawę nikt nie wie jakie zyski generuje Amber Gold. Bowiem do czasu uzyskania statusu spółki publicznej nie podaje do wiadomości wyników finansowych.


zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 04-06-2012, 14:42   #2
Adamson
Przede wszystkim inwestując w coś takiego trzeba być świadomym ryzyka. Fakt że prezes gdzieś tam miał po drodze jakieś problemy z wymiarem sprawiedliwości wzbudza podejrzenia. Jednak trzeba też zdać sobie sprawę, że wśród tych wszystkich opinii część zapewne jest pisana przez firmę, a cześć tych negatywnych przez zagorzałą konkurencję ze strony banków, które oferują produkt - lokaty znacznie gorzej oprocentowania, to im się nie podoba na pewno że jest taka konkurencja, mają specjalne zespoły ludzi od produkowania opinii w sieci. Dość rzeczowy opis działalności Amber w ostatnim czasie pisany przez osobę postronną można znaleźć na przykład tutaj


a nie koniecznie w opiniotwórczych wielkich portalach bo te zasypywane są sztucznymi opiniami.
Adamson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-23-2012, 08:57   #3
Wyrobnik
Z chęcią przeczytał bym opinie ekonomistów co sądzą o Amber Gold i innych firmach związanych. Czy potencjalne problemy finansowe ich linii lotniczych mogą odbić się realnie na bezpieczeństwie lokat w złoto oferowanych klientom ?
Przecież tanie linie lotnicze aż nadto często bankrutują w ostatnich czasach.
Myślę, że zanim ktoś zdecyduje się na skorzystanie z jakiejkolwiek oferty Amber Gold to powinien zadać sobie pytania w stylu - Jakie jest ryzyko inwestowania w lokaty w złoto w Amber Gold? Czy Amber Gold rzeczywiście inwestuje w złoto?
Wyrobnik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-03-2012, 11:25   #4
Inwestor40
Tak się cały czas zastanawiam jak to w końcu z jest z tym AmberGold. Są już na rynku kilka lat. Jakieś dwa lata temu byle na 99% przekonany, że wyciągną pieniądze od klientów i zwiną interes. A tym czasem choćby we Wrocławiu w Magnolii (galeria handlowa) mają cały czas swoje stoisko.

Czy jest jakaś osoba która wpłaciła pieniądze na lokatę rok temu i teraz podjęła je z tym gwarantowanym procentem?
Inwestor40 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-08-2012, 12:43   #5
zet
Stuprocentowym właścicielem linii lotniczych OLT Express, które przebojem wdarły się na polski i europejski rynek jest spółka Amber Gold. Właściciel OLT Express znany jest oferowania klientom lokat w kruszce np. w złoto i platynę. Oprócz inwestycji alternatywnych, Amber Gold oferuje także proste rozwiązania kredytowe.

W ostatnim czasie Amber Gold znalazł się na liście ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego(za wykonywanie czynności bankowych bez stosownego zezwolenia). Kontrowersyjna grupa kapitałowa z Gdańska kupiła w 2011 roku niemiecką linię lotniczą OLT, która straciła duży kontrakt na połączenia regionalne i stanęła w obliczu bankructwa. Wcześniej Amber Gold nabył regionalną linię lotniczą Jet Air. Wynikiem tego przedsięwzięcia jest właśnie OLT Express.

Tanie połączenia lotnicze to duża konkurencja dla polskiego LOT-u. W przyszłości firma zamierza zakupić kilka nowych maszyn. Z czasem lotnicze połączenia krajowe mają się stać codziennością-tak jak podróże koleją, czy samochodem. OLT Express oferuje loty już od 99 zł.
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-23-2012, 12:04   #6
mamaadama
Cytat:
Napisał Inwestor40 Zobacz post
Tak się cały czas zastanawiam jak to w końcu z jest z tym AmberGold. Są już na rynku kilka lat. Jakieś dwa lata temu byle na 99% przekonany, że wyciągną pieniądze od klientów i zwiną interes. A tym czasem choćby we Wrocławiu w Magnolii (galeria handlowa) mają cały czas swoje stoisko.

Czy jest jakaś osoba która wpłaciła pieniądze na lokatę rok temu i teraz podjęła je z tym gwarantowanym procentem?
Tak, ja jestem. Wplacilam 6k na 6m i wyplacili mi co do grosza. 2 tyg temu z troszke wieksza odwaga wplacilam 20k tez na 6M. Owszem nie jest to w 100% bezpieczna inwestycja, ryzyko istnieje, ale sporo umoczylam swego czasu w akcjach wiec teraz wybieram mimo wszystko bezpieczniejsze formy. Bankowe lokaty to straszna miernota, az boli gdy czyta sie oferty :(
Pozdrawiam
m.a.
mamaadama jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-25-2012, 19:25   #7
Wyrobnik
Cytat:
Napisał mamaadama Zobacz post
Owszem nie jest to w 100% bezpieczna inwestycja, ryzyko istniej
Nie ma to jak świadomy klient. Ciekawy ile osób zdaje sobie sprawę z tego co Ty.
Większość niestety traktuje to jako bezpieczne lokaty.
Czas pokaże czy tak będzie - ja stawiam, że na kogo wypadnie na tego BĘC.
Wyrobnik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-22-2012, 23:28   #8
Finansum
Popularny dziennikarz ekonomiczny Maciej Samcik na swoim blogu wziął pod lupę umowy sporządzane w parabankowej firmie Amber Gold. Firma ta mówiąc delikatnie budzi w ostatnim czasie wiele kontrowersji. Amber Gold prowokuje swoim działaniem na tyle, że Komisja Nadzoru Finansowego zaczęła oficjalnie ostrzegać przed korzystaniem z produktów oszczędnościowo-inwestycyjnych tej instytucji pozabankowej.

Przede wszystkim dużo zastrzeżeń można mieć do szeroko reklamowanej w mediach gwarancji pewnego zysku z lokat złotowych. Tym bardziej, że proponowana przez Amber Gold inwestycja oparta jest o cenę złota, która podlega cyklicznym zmianom. Wydaje się, że popularny bloger wyjaśnił strategię działania gdańskiej spółki. Otóż wystarczy dogłębnie przeanalizować regulamin quasi-lokaty „Medalowa Lokata w Złoto”. Jeden z punktów regulaminu wskazuje wprost, iż potencjalny inwestor kupuje i sprzedaje złoto po tej samej cenie(„według kursu sprzedaży z dnia zakupu”).

Wniosek jest bardzo prosty. Nie jest to żadna inwestycja w złoto, lecz prywatna pożyczka. Natomiast całe zamieszanie związane z zyskownym lokowaniem pieniędzy w złoto to tylko marketingowa zagrywka.
Finansum jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-30-2012, 09:31   #9
zet
Amber Gold po zawieszeniu działalności tanich linii lotniczych OLT Express, wprowadził na rynek nową lokatę w złoto. Złośliwi twierdzą, że jest to propagandowy pokaz siły i dobrej kondycji finansowej gdańskiej spółki parabankowej.

Nowy depozyt umożliwia klientom nieograniczony dostęp do powierzonego firmie kapitału-bez dodatkowych prowizji. Takie postępowanie może być podyktowane chęcią uwiarygodnienia usług w oczach klientów. W przypadku zerwania lokaty przed okresem zapadalności, klient otrzyma cały zainwestowany kapitał plus 50 procent odsetek wypracowanych do dnia rozwiązania umowy z Amber Gold.

Cały czas firma zapewnia klientów, iż jest to bezpośrednia inwestycja w złoty kruszec, który spółka fizycznie przechowuje. Natomiast jakość i czystość nabywanego metalu gwarantowana jest certyfikatami z mennicy.

Twoja lokata w złoto - szczegóły:

- oprocentowanie 10 proc. w skali roku
- okresy oszczędzania: 1,3,6,8,12 miesięcy
- w każdej chwili można zerwać lokatę
- gwarancja 100 procentowego zwrotu zainwestowanego kapitału plus 50 proc. wypracowanych odsetek
- minimalna wpłata wynosi 1*000 zł
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-31-2012, 00:21   #10
zet
Amber Gold toczy zażarty spór z Komisją Nadzoru Finansowego w sprawie legalności oferowania produktów oszczędnościowych i kredytowych. Coraz częściej w mediach działalność Amber Gold określana jest mianem piramidy finansowej. Nieuczciwe firmy o strukturze piramidy finansowej czerpią zyski wyłącznie z wpłat wnoszonych przez nowych klientów. W przypadku Amber Gold istnieje podejrzenie, że klienci po zakończeniu okresu oszczędzania otrzymują pieniądze z wkładów wnoszonych przez kolejne osoby. W skrócie nie ma zapewnienia, czy lokaty złotowe w AG mają stuprocentowe pokrycie. Czy jest to bezzasadne oskarżenie pokaże czas.

Na razie gdańska spółka nie ma dobrych notowań w Komisji Nadzoru Finansowego. Sytuacje podgrzewa opieszałość zarządu parabanku w sprawie upublicznienia szczegółowego sprawozdania finansowego. Wydaje się, że Amber Gold stąpa po niepewnym gruncie. Wizerunek spółki może poprawić jedynie przeprowadzone badanie sprawozdania finansowego przez biegłego rewidenta.
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Tagi
czy lokaty w amber gold są bezpieczne


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Uwaga!! Oszuści!! daro 563 02-25-2019 20:17
Atrakcyjne lokaty bankowe zet 8 12-20-2016 15:10
SMS Premium i Pobieraczek.pl- uwaga na naciągaczy A.G. 6 12-19-2011 17:25
Uwaga na fałyszywe maile z BZ WBK gk77 2 05-26-2011 13:55
Konto internetowe zagrożone – uwaga na wirusa Zeus! M.W. 4 04-26-2010 20:09