KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Gospodarka i technologie

VECTRA PRZEJMIE MULTIMEDIA POLSKA?

 
Oceń temat
Linki sponsorowane


stare 01-05-2011, 16:49   #1
A.G.
 Operator kablowy Vectra jest zainteresowany konsolidacją rynku kablowego. Jeszcze niedawno Vectra planowała wykupić operatora Aster. Ostatniego dnia 2010 roku do UOKiK wpłynął wniosek złożony przez Vectrę o nabycie części mienia należącego do Multimedia Polska. Taka informacja znalazła się ostatnio na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Czy Vectra wygryzie Multimedia?


Teoretycznie rzecz biorąc możliwa jest koncepcja wycofania spółki Multimedia Polska z giełdy. Tak poinformował prezes spółki Andrzej Rogowski. Jednakże póki co spółka nie wie o żadnym procesie albo działaniu, które mogłyby doprowadzić do takiego stanu rzeczy.

Pomimo wypowiedzi Rogowskiego w media aż roi się od spekulacji. Zdaniem wielu właściciele spółki mają zamiar ogłosić wezwanie na akcje spółki a potem je wycofać z giełdy.

Spółka Multimedia do tej pory przeprowadziła dwa wezwania do zapisów na sprzedaż akcji. Obecnie spółka posiada w kapitale zakładowym 38.337.936 akcji. Stanowi to łącznie ponad 25% kapitału.

Członkami rady nadzorczej spółki są Ygal Ozechov oraz Tomasz Ulatowski. Obaj za pośrednictwem spółki M2 Investmenst Limited są w posiadaniu aż 49.495.505 akcji spółki Multimedia. Firma mająca swą siedzibę w Nikozji na Cyprze posiada łącznie 32,31 % kapitału. Kolejna spółka Emerging Ventures Limited (EVL) kontroluje pośrednio z kolei 24 % akcji spółki. Spółka ta również ma swoją siedzibę w Nikozji na Cyprze.


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 01-05-2011, 19:31   #2
Madziara
Nie bardzo rozumiem jak miałoby wyglądać te przejęcie i czy dla nas konsumentów byłoby to jakoś odczuwalne. Jeśli miałoby to wpłynąć na pozycję Multimedii i obniżyć stawki, które oni oferują albo sprawić, że będą lepiej traktować klienta. Wtedy będę się z tego faktu przejęcia cieszyć. Niestety jestem zmuszona korzystać z Multimedii, bo operator ten ma monopol u nas i nie mam możliwości wyboru innego. Chciałabym móc skorzystać z innych ofert, jednak jak wielu Polaków skazana jestem na tego złodzieja z Gdyni.
Madziara jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-07-2011, 19:29   #3
longdinio
Tytuł napisany bardzo chwytliwie. Cieszyłbym się gdyby do przejęcia doszło. Ale tytuł niewiele ma wspólnego z rzeczywistością. Multimedia ma sztab specjalistów, wątpię by UOKiK coś wskórał. Vectra co najwyżej może sobie pomarzyć. Jednak faktem jest to, że Multimedia ma coraz większy region Polski pod sobą. Zaczyna się robić na pewne usługi monopol. Z jednej strony ludzie mają tylko do wyboru internet z telekomunikacji miejskiej inni tylko z Multimedii. Mały wybór. Gdyby więcej firm było może i ceny byłyby ciekawsze.
longdinio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-20-2011, 15:45   #4
MMP
Vectra przejmie Multimedia Polska? Nie przejmie. Zbyt duzi operatorzy na konsolidację. Na razie w planach jest jedynie wzajemna odsprzedaż abonentów w miastach, gdzie jeden z operatorów stanowi zdecydowana mniejszość.
MMP jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-26-2011, 13:49   #5
Endson
Cytat:
Napisał Madziara Zobacz post
Chciałabym móc skorzystać z innych ofert, jednak jak wielu Polaków skazana jestem na tego złodzieja z Gdyni.
Złodzieja? To mocne słowa które są oczywiście kłamstwem. Multimedia nie jest złodziejem, nie ulega wątpliwości że w miastach tworzy się monopol na usługi telewizji oraz internetu kablowego. Dla mieszkańców bloków jest to oferta praktyczna a co do ceny to zależy od konsumenta i jego zasobów finansowych. Nie mniej jednak przejęcie części kleintow przez Vectrę może dla klientów oznaczać zniżki, ale może również nie oznaczać nic więcej poza zmianą nazwy dostawcy.
Endson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-21-2014, 08:37   #6
Chomik1
Nie wiem jak teraz Vectra, ale u mnie Multimedia dalej występuje pod swoją marką i dalej roznosi ulotki po klatkach i nachalnie się reklamuje.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02-27-2016, 20:06   #7
anettaa
Cytat:
Napisał Chomik1 Zobacz post
Nie wiem jak teraz Vectra, ale u mnie Multimedia dalej występuje pod swoją marką i dalej roznosi ulotki po klatkach i nachalnie się reklamuje.
I po latach nadal utrzymuje się na rynku. U mnie nie ma nachalności a usługi całkiem dobre w porównaniu do ceny i jakości usług.
anettaa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Pożyczka Polska granat26 1041 08-18-2016 12:42
Google przejmie Groupon? A.G. 1 07-22-2014 12:00