KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Gospodarka i technologie

MŁODZI POLACY NIE CHĘTNIE KUPUJĄ NOWE AUTA

 
Oceń temat
Linki sponsorowane


stare 01-26-2011, 15:36   #1
A.G.
 Z ostatnio przeprowadzonych badań wynika, że aż 90% młodych Polaków uwielbia kierować autem, a 85% badanych nie potrafi żyć bez niego. Lubimy piękne auta o dobrych światowych markach. Dbamy o ich wygląd zewnętrzny. Posiadanie auta przez młodego Polaka, daje mu poczucie większej wartości w społeczeństwie.

Nasza młodzież lubi szybką jazdę, często traktując samochód jako drogą dobrą zabawkę. Takie wyniki postawiły nas w czołówce europejskiej. Młodzi Europejczycy traktują auto, raczej jako środek lokomocji.

Zdecydowanie gorzej przedstawia się wizerunek młodych Polaków w ilości posiadanych aut nowych, inwestycja w auta i posiadania prawa jazdy.
Tylko 7% młodych posiada nowe auta, co daje nam ostatnie miejsce w Europie, a 91% nie może korzystać z jazdy samochodem, tak często jak by chcieli. Inwestujemy w auta około 2,5 razy mniej niż przeciętny europejczyk. Polscy młodzi przeznaczają na kupno samochodu około 4 tys. euro, a młodzi europejczycy ponad 9 tys. euro.

Prawo jazdy posiada tylko 78% obywateli w wieku poniżej 30 roku życia, a w europie średnia wieku, w którym otrzymują prawo jazdy to 19 lat, gdzie po upływie roku wszyscy prowadzą auto.

Zwolniony rozwój motoryzacji w Polsce spowodowany jest ograniczoną możliwością finansową młodego społeczeństwa. Z badań „Obserwator Auto 2011. Młodzi i samochód”, wynika, że aż 79% obywateli w wieku poniżej 30 roku życia ma złą sytuacje finansową. W śród badanych krajów, poza Hiszpanią i Portugalią, młodzi chętniej wydają większe sumy na zakup auta niż seniorzy. Tylko 2/3 młodych europejczyków uzależnia kwotę wydatku na samochód od możliwości finansowych.

Zdaniem specjalistów Personal Finance w BNP, młodzi Polacy chętniej kupują używane, kilkuletnie auta, znanych, dobrych, światowych firm, niż nowe.
Prawie wszyscy ankietowani wyrazili opinię o zbyt wysokich kosztach eksploatacji auta. Również kredyt na zakup auta nie jest idealnym rozwiązaniem. W tej kwestii, Polacy są bardziej zdecydowani i chętniej korzystaliby z kredytu, przy czym wcześniej zapoznaliby się z ofertą kredytu. Aż 93% młodych Polaków nastawia się na optymalizację wydatków. Również, aż 93% Francuzów oswoiła się kredytami.

Czy częściej młodzi korzystaliby z auta low-cost?

Raczej nie. Tak wynika z badań. Jedna trzecia zdecydowałaby się, gdy byłby to samochód hybrydowy lub elektryczny. Natomiast 2/3 europejczyków częściej jeździłaby autem, które mniej zanieczyszcza środowisko. Naszej młodzieży, takie auto kojarzy się pewnie z większymi kosztami.

Gdzie szukają informacji o kupnie auta?

Młodzież polska najchętniej korzysta z informacji internetowych, umieszczonych na stronach producentów, na forach i blogach. Internet jest najlepszym przekaźnikiem wiedzy i informacji. Tylko 4% zainteresowanych kupnem samochodu, zdobywa informacje w salonach samochodowych. Inne metody poszukiwania auta mają Francuzi i Włosi. Ci młodzi ludzie, częściej korzystają z giełdy niż z Internetu.

Czy na kupno auta decydują się samodzielnie?

Młodzi Polacy poniżej 30 roku życia raczej konsultują decyzję kupna z bliskimi, tylko 37% badanych deklarowało samodzielną decyzję kupna. Natomiast młodzi europejczycy w 58 % podejmują decyzję samodzielnie.
Po mimo braku samodzielności w decydowaniu i wielu innych barier pokonywanych do zdobycia własnego auta, Polska młodzież ma w sobie dużo optymizmu i 37% ma nadzieję na szybką poprawę sytuacji na rynku motoryzacyjnym..


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 05-26-2011, 13:45   #2
Endson
Nie ma co się dziwić. Nie dotyczy to tylko młodych Polaków, tak samo dzieje się w przypadku osób starszych. Kupowanie nowych aut jest po prostu nieopłacalne i jeśli nie leżymy na pieniądzach, to nie ma sensu kupować auta z salonu. Auta roczne czy dwuletnie możemy już kupić za połowę wartości samochodu salonowego. Mając praktycznie identyczne auto płacimy połowę mniej, zaoszczędzając tym samym kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Endson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-28-2011, 18:10   #3
Kredytobiorca
Bo ich po prostu nie stać.Nie zdążyli jeszcze zarobić a banki nie pożyczą.
Kredytobiorca jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-04-2016, 14:55   #4
gerard
Prawda, nie każdy chce się pakować w kredyty, chociaż wiadomo że każdy wolałby nowe auto.Kupno nówki jest o tyle dobre,że nie ma kłopotu z gwarancją, naprawami itd. to w pewnym sensie inwestycja.
gerard jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Leasing samochodu EFL_doradca_online 19 01-06-2016 16:50
Centralna Ewidencja Pojazdów przez Internet- kupuj auto bezpiecznie A.G. 2 06-22-2014 09:33
Inwestorzy sprzedają euro, kupują franka A.G. 1 09-21-2011 08:50