KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Gospodarka i technologie

CORAZ WIĘCEJ BEZDOMNYCH W POLSCE

 
Oceń temat
Linki sponsorowane


stare 02-11-2010, 15:10   #1
A.G.
 Dyrektor Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej Krystyna Wyrwicka na posiedzeniu sejmowej Komisji Polityki Społeczniej i Rodziny poinformowała ,że w liczba bezdomnych w Polsce przekroczyła 40 tys. osób. Na posiedzeniu Komisji były omawiane problemy związane z działalnością pomocową dla osób bezdomnych.

W ubiegłym roku z 15 na 16 grudnia z przygotowanych miejsc noclegowych skorzystało 18 227 osób. W tym roku w styczniu z udzielnego noclegu w specjalistycznych placówkach z 26 na 27 stycznia skorzystało 20 501 osób. Generalnie liczba miejsc noclegowych dla osób bezdomnych w placówkach w całym kraju to 22 529 tys.

Nie wszyscy bezdomni jednak są chętni korzystać z pomocy oferowanej im przez schroniska i noclegownie. Dlatego też ciężko powiedzieć ile realnie potrzebny jest miejsc noclegowych. Brak zaufania do tego typu placówek powoduje problemy z ewidencją bezdomnych. Ponadto bezdomni bardzo często przemieszczają się po kraju. Najwięcej ich jest w dużych miastach , najmniej zaś w małych gminach. W opinii bezdomnych dużo łatwiej jest uzyskać pomoc w dużym mieście.

Członkowie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny zwróciło się do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z prośbą o szczególne uwrażliwienie służb patrolujących –policji i straży miejskiej- na osoby bezdomne. Do tej pory w Polsce zamarzło już 157 osób. Policja i straż miejsca ma zadanie zabierać osoby nietrzeźwe do izby wytrzeźwień zaś pozostałe kierować do noclegowni.

Komisja wraz z MPiPS zamierza na następne posiedzenie przygotować szczegółową analizę przyczyn bezdomności. Podejrzewa się, że liczba osób bezdomnych ciągłe będzie wzrastać z uwagi na coraz więcej osób zubożonych.

W planach również jest rozbudowa lokali socjalnych i komunalnych, które miałaby na celu zapobieganie wzrostu bezdomności. Wiadomo , że zjawiska tego nie da się w pełni wyeliminować, bowiem cześć ludzi wybiera taki tryb życia z własnej woli.


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 06-20-2014, 17:20   #2
Kolega
Czy kogoś to dziwi, że rośnie ilość bezdomnych w Polsce ? Ten kraj to prawdziwy pasożyt ! Doją obywateli ile wlezie. Jeśli obywatel chory i nie rokuje na to, że kiedyś zapłaci jakieś podatki to najlepiej na śmietnik z takim - po co leczyć....
  Odpowiedź z Cytatem
stare 07-06-2016, 09:36   #3
ferdek120
w naszym kraju jak nie jesteś zdrowy i nie masz dobrze płatnej pracy to nie liczysz się i nasza polityka cię zniszczy
ferdek120 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Provident udziela coraz więcej pożyczek A.G. 15 07-18-2014 15:34
Coraz więcej firm korzysta z usług KRD A.G. 5 06-20-2014 22:20
Powstaje coraz więcej sklepów internetowych A.G. 1 06-02-2010 08:28