KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Gospodarka i technologie

WYNAGRODZENIA NAJWYŻSZE SĄ W WARSZAWIE

 
Oceń temat
Linki sponsorowane


stare 02-24-2010, 04:45   #1
A.G.
 Największe zarobki są w Warszawie. Nie powinno to nikogo dziwić bowiem stolica jest już od paru lat zdecydowanym liderem płacowym. Średnia wynagrodzenia w Warszawie w 2009 roku wyniosła 5 200 zł.

Na pierwszym miejscu jeżeli chodzi o płace zajmują stanowiska z sektora finansowego. Najlepiej płatnym stanowiskiem jest pozycja dyrektora ds. finansów i controllingu oraz dyrektora operacyjnego i zarządzającego. Pierwsze stanowisko cechowało wynagrodzenie o wysokości 20 000 zł , z kolei dyrektora operacyjnego 18 500 zł.

Jeśli chodzi o ujęcie branżowe ogólne to najlepiej zarabiali specjaliści z dziedziny telekomunikacji i technologii informatycznych.

Najniższe średnie płace wykazują zawody humanistyczne. Głównie osoby zatrudnione w nauce i szkolnictwie. Średnia ich zarobków wyniosła 3 200 zł.

Jeżeli wziąć pod uwagę tylko obszary firm, gdzie pracownicy zarabiają najlepiej to są to działy finansów i controllingu oraz IT. Specjaliści tam zatrudnieni zarabiają średnio od 6188 do 5500 zł.

Lista największych wynagrodzeń.A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Linki sponsorowane
stare 02-24-2010, 21:46   #2
rodian
jaki z tego wniosek, warto być albo ksiegowym albo dyrektorem. Podobno cała Polska pracuje w warszawie, a kasa (podatki) z Warszawy idzie na cała Polskę. Dlatego mamy tak kiepskie drowi w stolicy.
rodian jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-25-2010, 00:00   #3
honey84
Nie dość, że najlepiej jest być dyrektorem albo kierownikiem, to jeszcze w wybranym sektorze - tu: najlepiej w finansowym. Co za tym idzie, przedtem należy wybrać szkołę,a potem studia - oczywiście najlepiej biorąc pod uwagę tę profesję. Teraz większość obecnych maturzystów i przyszłych studentów szturmem ruszy studiować finanse i controlling ;) po czym zwiększą się migracje w kierunku Warszawy. Trzeba też mieć na uwadze, że nic za darmo nie dają. Płace są większe, ale i życie w stolicy nie należy do najtańszych. Stanowiska dyrektora też nie obejmuje się od tak... Najpierw, z reguły, trzeba przejść wszystkie szczeble w strukturze firmy, by dojść na szczyt. Rzeczywistość pokazuje jednak, że szczyty nie są tak oczywiste i łatwe do zdobycia. Do tego trzeba mieć jeszcze "plecy"... :)
honey84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-25-2010, 00:38   #4
A.G.
 
To fakt, Honey84 masz racje. To ,że większe zarobki to nie znaczy , że żyja lepiej. Być może płaca nominalna jest wyższa niż w innych częściach kraju, ale realnie dostają niewiele więcej niż reszta Polaków. Wystarczy porównać ceny oraz koszty utrzymania czy chociażby cenę biletów komunikacyjnych w Warszawie a np. w Gdańsku. Pomorskie to drugie województwo, które charakteryzuje się stosunkowo dużymi średnimi dochodami. A ceny z pewnością są niższe niż w stolicy.

Poza tym, co do sposobu w jaki w Polsce dostaje się prace to najlepiej pozostawić to bez komentarza. Protekcja niestety jest wszechobecna. Konkursy na stanowiska rozpisywane są tylko wirtualnie , w rzeczywistości okazuje się , że jest z góry ustalone kto dostanie prace.

Nie zmienia to jednak faktu , że najbardziej przyszłościowe branże to IT i finanse. Dobrych specjalistów zawsze będzie się wysoko cenić. Nie zależnie czy to będzie stolica , Kraków czy Suwałki.
A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-01-2014, 10:17   #5
Polina
Co z tego, że najwyższe wynagrodzenia są w Warszawie, jeśli tam przy okazji życie jest najdroższe ? Lepiej mniej zarabiać w miejscu gdzie jest wszystko tańsze i mieć więcej spokoju niż stale brać udział w wyścigu szczurów.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 09-24-2014, 16:11   #6
Grzegorz29
Podobno w Katowicach są porównywalne, oczywiście w adekwatnych branżach, a koszty życia są jednak sporo niższe , chociażby ceny mieszkań.
Grzegorz29 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Polacy płacą najwyższe prowizje w Europie A.G. 2 08-15-2010 19:30