KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Gospodarka i technologie

CZYM ZAJMUJE SIĘ KRAJOWA IZBA GOSPODARCZA?

 
Oceń temat


stare 10-20-2011, 14:51   #1
A.G.
 Pewnie nie jeden z nas słyszała o takiej instytucji jakim jest Krajowa Izba Gospodarcza. Jednak niewiele z nas wie, czym się ta instytucja zajmuje. Czy zajmuje się ona przedsiębiorcami polskimi czy regulacjami prawnymi? Jakie są jej zadania a jakie cele?


Krajowa Izba Gospodarcza prezentuje stanowisko swoich członków w takich dziedzinach jak:

-polityka gospodarcza w szerokim rozumieniu,
-prawo bankowe,
-programu wspomagające finansowanie małych i średnich przedsiębiorstw,
-wszelkie uregulowania prawnej związane z obrotem gospodarczym,
-prywatyzacją przedsiębiorstw państwowych
-zmagania związanych z ochrona środowiska.

Krajowa Izba Gospodarcza stara się uczestniczyć w opracowaniu standardów i jakościowych , norm etyki biznesowej i projektów ustawy zmierzających do promocji polskiej przedsiębiorczości. Poprzez swoje przedstawicielstwa liczne kontakty zagraniczne ( m.in. izby bilaterealne) KIG zajmuje się promocją polskich gospodarki zagranicą, wspomaganiem i poprzez kooperację firm polskich i zagranicznych, dba o kreowanie obrazu Polski jako godnego partnera handlowego, tworzy warunki dla włączenie polskiej gospodarki do międzynarodowej współpracy ekonomicznej. Do statusowych obowiązków KIG należy świadczenie profesjonalnych usług polskim przedsiębiorcom wspierania rozwoju samorządu gospodarczego.

Rozwinięty prze KIG systemem informacji gospodarczej tzw. INFODATA, jest największy w Polsce, a świadczone przezeń usługi w zakresie badania wiarygodności partnerów handlowych są najtańsze.

Targi i wystawy, organizacja misji handlowych mają w KIG długą tradycję i odznaczają się wysokim profesjonalizmem. Podobnie jest z usługami Centrami Informacji i Usług Prawnych i Arbitrażem świadczonym przez Sąd Arbitrażowy. Biuro szkoleń i doradztwa jest wyspecjalizowanym organizatorem kursów i seminariów w zakresie zarządzania marketingu, wydaje własne czasopismo KIG, organizuje kampanie reklamowe na rzecz przedsiębiorstw.


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Czym jest pożyczka lombardowa? Ara 5 08-21-2015 14:45
Czym płacić za granicą? M.W. 4 08-07-2012 18:10
Czym się różni kredyt od pożyczki? A.G. 3 07-31-2012 10:09