Opinie, forum

Opinie, forum (https://www.kredyciak.pl/)
-   Gospodarka i technologie (https://www.kredyciak.pl/gospodarka-i-technologie/)
-   -   Poczta Polska zadebiutuje na giełdzie (https://www.kredyciak.pl/gospodarka-i-technologie/3579-poczta-polska-zadebiutuje-na-gie-dzie.html)

A.G. 10-21-2011 15:50

Poczta Polska zadebiutuje na giełdzie
 
Prezes spółki Poczta Polska Jerzy Jóźkowiak zapowiedział, że na przełomie 2013/2014 możemy się spodziewać debiutu Poczty Polskiej na giełdzie. Jednak zanim to nastąpi konieczna jest restrukturyzacja poczty. Dzięki restrukturyzacji poczta mogłaby uzyskać dobre i stabilne wyniki.

Gdyby do debiutu na giełdzie doszłoby teraz, raczej niewiele znalazło by się inwestorów, którzy chcieliby zakupić akcje niestabilnej spółki. Jak na razie spółka ma nieustabilizowane relacje z interesariuszami. Trzeba również wprowadzić pełną kontrolę finansową spółki, ponieważ na razie nie wiadomo z czego poczta osiąga dochody z czego nie.

Prezes Poczty Polskiej również podkreślił, że niestety restrukturyzacja będzie się łączyła z redukcją etatów. W Niemczech podczas restrukturyzacji poczty zostało zwolnione ponad 30% personelu. W Polsce zwolnić trzeba by było wówczas 30 tysięcy osób. Docelowo w Poczcie Polskiej ma pracować nie więcej niż 60 tysięcy.

Jako cel nadrzędny prezes Poczty Polskiej postawił sobie szukanie nowych źródeł dochodu i przychodu. Gdyby zostały znalezione dodatkowe dochody można by zwiększyć liczbę osób, które nie straciłyby posady. Zdaniem Jerzego Jóźkowiaka Poczta mogłaby rozwinąć usługi związane z handlem elektronicznym oraz elektroniczną administracją. Prezes stawia również na dalszy rozwój działalności kurierskiej.

Które placówki poczty zostaną ocalone, a które zlikwidowane jeszcze do końca nie wiadomo. Z pewnością zostaną tylko te najbardziej dochodowe i rentowe. Ostateczna liczba placówek będzie zależała również o efektu negocjacji z rządem. Obecnie w Polsce jest 8,3 tysiące placówek pocztowy.

akson 01-02-2013 16:19

taka prywatyzacja dla takiego "opratora" to wielka szansa na totalna restrukturyzacje pod hasłem "wszystko dla oszczędności". czyli będą musiali być gorsi niż dhl czy siódemka żeby im dorównać kosztowo


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.