KREDYCIAK-Opinie, forum  

  Kredyciak.pl > Gospodarka i technologie

POCZTA POLSKA ZADEBIUTUJE NA GIEŁDZIE

 
Oceń temat


stare 10-21-2011, 15:50   #1
A.G.
 



Prezes spółki Poczta Polska Jerzy Jóźkowiak zapowiedział, że na przełomie 2013/2014 możemy się spodziewać debiutu Poczty Polskiej na giełdzie. Jednak zanim to nastąpi konieczna jest restrukturyzacja poczty. Dzięki restrukturyzacji poczta mogłaby uzyskać dobre i stabilne wyniki.

Gdyby do debiutu na giełdzie doszłoby teraz, raczej niewiele znalazło by się inwestorów, którzy chcieliby zakupić akcje niestabilnej spółki. Jak na razie spółka ma nieustabilizowane relacje z interesariuszami. Trzeba również wprowadzić pełną kontrolę finansową spółki, ponieważ na razie nie wiadomo z czego poczta osiąga dochody z czego nie.

Prezes Poczty Polskiej również podkreślił, że niestety restrukturyzacja będzie się łączyła z redukcją etatów. W Niemczech podczas restrukturyzacji poczty zostało zwolnione ponad 30% personelu. W Polsce zwolnić trzeba by było wówczas 30 tysięcy osób. Docelowo w Poczcie Polskiej ma pracować nie więcej niż 60 tysięcy.

Jako cel nadrzędny prezes Poczty Polskiej postawił sobie szukanie nowych źródeł dochodu i przychodu. Gdyby zostały znalezione dodatkowe dochody można by zwiększyć liczbę osób, które nie straciłyby posady. Zdaniem Jerzego Jóźkowiaka Poczta mogłaby rozwinąć usługi związane z handlem elektronicznym oraz elektroniczną administracją. Prezes stawia również na dalszy rozwój działalności kurierskiej.

Które placówki poczty zostaną ocalone, a które zlikwidowane jeszcze do końca nie wiadomo. Z pewnością zostaną tylko te najbardziej dochodowe i rentowe. Ostateczna liczba placówek będzie zależała również o efektu negocjacji z rządem. Obecnie w Polsce jest 8,3 tysiące placówek pocztowy.


A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-02-2013, 16:19   #2
akson
taka prywatyzacja dla takiego "opratora" to wielka szansa na totalna restrukturyzacje pod hasłem "wszystko dla oszczędności". czyli będą musiali być gorsi niż dhl czy siódemka żeby im dorównać kosztowo
akson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare Dzisiaj
Kredyciak.pl


Linki sponsorowane

Komentarz

Tagi
co dobrego oferuje klientom poczta polska


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Wzrosty na giełdzie czy to już hossa? A.G. 1 04-29-2010 13:27
SPAM-niechciana poczta zalewa Internet A.G. 1 03-11-2010 21:59