Opinie, forum

Opinie, forum (https://www.kredyciak.pl/)
-   Gospodarka i technologie (https://www.kredyciak.pl/gospodarka-i-technologie/)
-   -   Na brak pracy - franczyza (franchising) (https://www.kredyciak.pl/gospodarka-i-technologie/54-na-brak-pracy-franczyza-franchising.html)

Ara 12-31-2009 14:20

Na brak pracy - franczyza (franchising)
 
Franczyza może być świetnym sposobem na brak pracy. Jest to współpraca franczyzodawcą i franczyzobiorcami i polega na sprzedaży usług, towarów albo technologii. Umowe zawierają dwa oddzielne przedsiębiorstwa. Franczyzodawca udziela prawa i obowiązki franczyzobiorcy i dochodzi do obustronnego zobowiązania.

Franczyzodawca jest kimś na zasadzie kredytodawcy. Jest firmą, która udziela pozwolenia na korzystanie ze swojego znaku towarowego, towarów lub innych temu, kto chce zobowiązać sie do prowadzenia działalności, na zasadach narzuconych przez firmę. Na przykład, jeżeli chcemy poprowadzić własny salonik prasowy, musimy podpisać z firmą „Ruch”, „Żabka” albo „McDonalds” umowę, gdzie zobowiążemy się do płacenia jej miesięcznego wynagrodzenia, umożliwianie kontroli a także do założenia działalności gospodarczej na własne nazwisko. Sami płacimy wszystkie podatki, sami się zatrudniamy, tylko że korzystamy z cudzego pomysłu.

Jest to bardzo dobry pomysł właśnie dla kogoś, kto nie może wymyślić czegoś dla siebie. Oferty franszyzy przedstawiło już bardzo dużo firm, w tym spożywcze, odzieżowe, obuwnicze czy telefonicznie. Wystarczy dobrze poszukać a za jakiś czas możemy być właścicielami własnego zakładu pracy, a po jakimś czasie zatrudnić dodatkowo kilku ludzi. Nasz franczyzodawca pomoże nam w załatwieniu formalności i wszystko dokładnie wytłumaczy. Przejdziemy specjalne szkolenia i otrzymamy prawo do posługiwania się znakiem danej firmy. Staniemy się jednym z jej przedstawicieli.

To moim zdaniem świetny pomysł zwłaszcza dla młodych, ambitnych ludzi, którzy bezskutecznie poszukują pracy i czuja się na siłach aby poprowadzić taki punkt.

bezrobotny 12-31-2009 14:30

heh. u nas akurat juz wszystkie tego typu jednostki są, chybaże kiosk ruchu, bo taki to można na każdej wiosce złaożyć tylko co to za pieniądze? moim zdaniem niewielkie. Fajnie by było, jakby sie odezwal jakiś wlasciciel takiego punktu, wiedziałbym czy warto.
Ostatnio natknąłem sie na ogłoszenia firmy play, że niby można bylo otworzyć taki punkt. No ale u nas takie tez już są. W sumie ta franczyza to niezły pomysł tylko z wykonaniem gorzej. mieszkam w małym mieście i mc donalds raczej by nie przeszedl. Ludzie nie maja kasy na takie zbytki. najlepiej dzalaja tam tanie sklepy spożywcze i lumpeksy, hehe...

Bez zasiłku 06-16-2014 08:47

Owszem, tak ogólnie to franchising niby jest rozwiązaniem przy poszukiwaniu zatrudnienia lub własnego biznesu, jednak jest małe 'ale'. Trzeba mieć odłożony szmal na rozruch. Franczyza nie jest dla każdego.

Grzegorz29 09-24-2014 16:09

Na rozruch wcale tak dużo nie trzeba.Z własnego doświadczenia ( szukałem franczyzy z niskim kosztem wejścia) wiem, że np. żeby uruchomić multiagencję ubezpieczeniową pod logo CUK wystarczy około 15 tysięcy, to nie tak dużo.

Vola 01-26-2015 00:38

Franczyza jest dobrym pomysłem, ale na pewno nie powinno się jej promowac jako opcji łatwiejszej niż "normalny" biznes. Wymaga ona tyle samo pracy i umiejętności, trzeba też uważać, żeby nie dać się wykiwać przez firmę sprzedającą licencję. Jeśli jakaś firemka ma jeden oddział własny i od razu szuka jeleni płacących 1-2 tys miesięcznie na nikomu nie znane logo, to trzeba ich omijać szerokim łukiem.

waliatkin 02-09-2015 12:49

No dokładnie. W tym biznesie trzeba być stale czujnym, bo łatwo zostać wykiwanym. Niestey nieuczciwych nie brakuje.

majkelangelo 02-09-2015 17:27

Warto spróbować.
To mi przypomina jak jedna ręka daje ,a druga zabiera.
Z jednej strony mam sklep, a z drugiej nie jest mój. :D

Reg 02-26-2015 17:34

Podobno połowa sukcesu we franczyzie to związać się z dobrą marką.Mam znajomego który też z nimi współpracuje - jest niezależnym doradcą.Z tego co wiem, to za jakiś czas planuje otwarcie placówki franczyzowej, więc widać biznes się kręci.

Dagmar 03-26-2015 17:06

Był już temat o franczyzie na forum.A ubezpieczenia to dosyć stabilny sektor, odporny na kryzys.Najważniejsze to dokładnie się zorientować na jakie wsparcie można liczyć.Koszt wejścia w granicy 15 -20 tys, to naprawdę nie jest dużo, jak się porówna propozycje innych franczyz.I akurat w biznesie ubezpieczeniowym jest szansa na szybki zwrot tej inwestycji.

Reg 04-21-2015 14:06

To akurat prawda.Co jak co, ale auto czy dom to każdy ubezpiecza, nie wspominając o innych polisach.Ten mój znajomy cuk-ownik mówi że liczy na to, że po 2-3 miesiącach już będzie na sporym plusie, sam jestem ciekawy jak mu się rozkręci ten biznes.

Dagmar 05-26-2015 14:04

Był niedawno artykuł w prasie branżowej na temat multiagencji ubezpieczeniowych i właśnie z analizy wynikało że CUK wysuwa się na prowadzenie jeśli chodzi o ilość placówek.Podobno to dobry sposób na biznes.Może faktycznie warto się tym tematem zainteresować.

Reg 09-18-2015 19:17

Ja od nowego roku chcę podziałać jako niezależny doradca CUK.Obserwowałem jak radzi sobie w tym biznesie znajomy i upewniłem się , że chcę to robić. Na franczyzę nie jestem jeszcze gotowy, ale kto wie może za jakiś czas..Swoje zgłoszenie wysłałem, mam już umówione spotkanie.Myślę że jak ktoś się czuje pewnie żeby wyłożyć te 15 -20 tysięcy to nie ma co się wahać, ubezpieczenia to chyba jeden z pewniejszych interesów w dzisiejszych czasach.

Pandora 09-30-2015 11:42

Podstawowa różnica między umową franczyzową a agencyjną polega na tym, że agent jest tylko pośrednikiem przy zawieraniu umów oznaczonego rodzaju na rzecz dającego zlecenie, ewentualnie do zawierania umów w jego imieniu. Franczyzobiorca natomiast działa we własnym imieniu i na własny rachunek. Dodatkowo tzreba pamiętać o comiesięcznej opłacie organizatorowi sieci. Ja mam food trucka właśnie na zasadzie franczyzny, ale mimo wielu minusów - polecam taki model biznesu :)

Dagmar 10-25-2015 18:25

Co by nie mówić dla klienta liczy się cena.Cuk ma tanie polisy więc to też jest atutem.I to że mają tak wiele TU w ofercie.

gerard 11-07-2015 17:39

Niedawno były w Warszawie targi franczyzy, było stoisko cuk. Sensownie przedstawili warunki współpracy.

Dagmar 12-31-2015 14:08

Właśnie w przyszłym roku chcemy z mężem otworzyć placówkę partnerską cuk.Dużo nam dało podpatrywanie jak pracuje nasz znajomy, który tak działa już jakiś czas.Konkurencji mu nie zrobimy, bo planujemy działalność na drugim końcu miasta:)

anettaa 02-27-2016 20:09

Czy macie jakieś polecane placówki? Teraz wydaje się być to bardzo popularnym rozwiązaniem - agencje pocztowe, żabki, małe sklepy, kawiarnie.. Ale czy nie lepiej wyjść z własnym pomysłem?

gerard 04-04-2016 14:52

Cytat:

Napisał Dagmar (Post 38914)
Właśnie w przyszłym roku chcemy z mężem otworzyć placówkę partnerską cuk.Dużo nam dało podpatrywanie jak pracuje nasz znajomy, który tak działa już jakiś czas.Konkurencji mu nie zrobimy, bo planujemy działalność na drugim końcu miasta:)

W moim mieście jest kilka oddziałów cuk i wydaje mi się że ruch to będzie zawsze w tym interesie, tym bardziej że coraz większa jest też świadomość, że warto się ubezpieczać.

Dagmar 05-10-2016 07:07

Jeśli chodzi o lokalizację to nim otworzysz multiagencję pod logo cuk to oni pomagają w wyborze lokalizacji placówki , więc o to nie ma co się martwić:)

gerard 06-06-2016 08:28

W sumie to od tematu wróciłem, bo zainteresowała mnie trochę inna działalność, a mianowicie otwarcie punktu partnerskiego cuk. Mógłbym wtedy połączyć sprzedaż ubezpieczeń z inną działalnością.

Dagmar 07-04-2016 08:57

Sprawdziłam na jakiej zasadzie funkcjonuje ten punkt.To jest o tyle dobre rozwiązanie że można budować własną sieć placówek partnerskich cuk, a to daje dużą niezależność.W moim przypadku gdy już prowadzimy z mężem działalność to będzie chyba dobra propozycja na dodatkowy zarobek.

gerard 08-02-2016 19:52

Wypełniłem formularz i jestem umówiony w cuk na rozmowę w sprawie otwarcia punktu partnerskiego. Dobrze że nie trzeba mieć doświadczenia w tej branży,że nauczą ubezpieczeń, to mnie wstępnie przekonuje.

Dagmar 09-04-2016 17:15

Punkt partnerski cuk, to ciekawa propozycja żeby wzbogacić swoją działalność o ubezpieczenia.Dobra opcja na dodatkowy zarobek.W dzisiejszych czasach gdzie każdy właściwie się od czegoś ubezpiecza, to pewny biznes:)

gerard 10-09-2016 12:51

Mnie przekonało że cuk zapewnia szkolenia i że dostanę dostęp do oferty 18 największych TU.W mojej sytuacji gdy już prowadzę działalność, to będzie spory zastrzyk gotówki. Za jakiś czas może uda mi się rozbudować własną sieć punktów partnerskich.

Dagmar 12-08-2016 14:53

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że CUK zapewnia solidne wsparcie - Help Desk, opiekę menedżera regionalnego. To jest bardzo pomocne zwłaszcza na początku prowadzenia działalności.

gerard 03-07-2017 22:17

Jak się dokładnie przeanalizuje warunki współpracy z Cuk-iem to widać,że to aktualnie jedna z lepszych propozycji franczyzy. Niski koszt wejścia i szkolenia, tak że praktycznie każdy może taką działalność otworzyć.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.